Muhahaha... prorok jaki, czy co?

czyli udowodnione lub nie zjawiska, względnie cuda-niewida oraz inne przejawy aktywności obcych

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
inatheblue
Cylon
Posty: 1013
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 16:37

Muhahaha... prorok jaki, czy co?

Post autor: inatheblue »

Chyba już słyszeliście, że odkryli nowy układ planetarny :)
Gwiazda typu solarnego i dwa giganty gazowe, podobne do Jowisza i Saturna :P Czekam cierpliwie, aż wyłowią mniejsze planetki ze środka i sprawdzą, czy tam jest życie :P

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Post autor: nosiwoda »

Ale kto jest tym prorokiem? Wolszczan? :D
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

Awatar użytkownika
inatheblue
Cylon
Posty: 1013
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 16:37

Post autor: inatheblue »

No, jest artykuł na czasie w f-cie :)
Mogę się popuszyć :D

Awatar użytkownika
niewiem
ZakuŻony Terminator
Posty: 319
Rejestracja: wt, 27 gru 2005 14:13

Post autor: niewiem »

W f-cie tzn. w Fakcie? ;)
Poruszanie się szybciej od światła jest niemożliwe, a już na pewno nie pożądane, bo zwiewa czapkę.

Awatar użytkownika
savikol
Fargi
Posty: 407
Rejestracja: pn, 27 mar 2006 08:04

Post autor: savikol »

Piszą o tym w każdym portalu informacyjnym i od rana trąbią w radiu.
Na razie wiadomo, że nic nie wiadomo, to znaczy, że jest małe słońce, dwa gazowe olbrzymy i sporo miejsca, by zmieściła się planeta wielkości Ziemi. Ciekawe. Szkoda tylko, że tak daleko.

EDIT: Acha! Inatheblue coś zamieściła z astronomii w ostatnim f-cie. Czyżby antycypowała?

Awatar użytkownika
inatheblue
Cylon
Posty: 1013
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 16:37

Post autor: inatheblue »

No tak, mam nadzieję, że ktoś jeszcze czyta para-naukę (ostrzegam, że pomyliłam aphelium z peryhelium, zdarza się w najlepszej rodzinie).
To pokłosie tematu o generatorze systemów planetarnych tutaj na forumie, to znaczy najpierw znalazłam generatory, potem wykombinowałam prelekcję konwentową o szukaniu systemów pozasłonecznych, a artykuł jest zrobiony z prelekcji. Temat nie jest wyczerpany, ale trudno żeby był, o tym można książki pisać :)
W międzyczasie zapanowało ożywienie astronomiczne na forumie, więc chyba akurat się przyda.
A dla Wolszczana Nobla i to szybko (my hero...).

Xiri
Nexus 6
Posty: 3388
Rejestracja: śr, 27 gru 2006 15:45

Post autor: Xiri »

Szit! Namierzyli moich. Trzeba ich ostrzec!
Nie wierzcie tam nikomu, dla was, Ziemian, życie w kosmosie nie istnieje. Bo jesteście be! Bo jesteście jedyną niepokojową rasą wszechświata. Dlatego kosmici was omijają! Ponad 2 tys. wojen w kilka tys. lat... Kto z takimi będzie się zadawać? ;]

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Post autor: nosiwoda »

Wy, koleżanko Xiri, wy...
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

Awatar użytkownika
Meduz
Cylon
Posty: 1106
Rejestracja: ndz, 19 lis 2006 21:59

Post autor: Meduz »

Jak czytałem informacje o odkrytym układzie planetarnym to się tylko uśmiechnąłem pod nosem. Zawsze miałem wrażenie, że Ziemia nie jest wyjątkowa, a raczej typowa dla układów słonecznych, w których występują gwiazdy podobnego typu, co nasze słońce.
A inatheblue gratuluję zdolności profetycznych;-D
Xiri pisze:Szit! Namierzyli moich. Trzeba ich ostrzec!
- zacząłem podejrzewać Cię, odkąd napisałaś że słyszysz ultradźwięki i widzisz w ultrafiolecie;-D

W dzisiejszej Polityce nr 8/2008 jest ciekawy artykuł pt. "Kosmos jak kalejdoskop". Polecam.
Meduz Kamiennooki

- Lepiej się spytaj, co to daje?
- A co zabiera?

Awatar użytkownika
flamenco108
ZakuŻony Terminator
Posty: 2229
Rejestracja: śr, 29 mar 2006 00:01
Płeć: Mężczyzna

Post autor: flamenco108 »

savikol pisze: Na razie wiadomo, że nic nie wiadomo, to znaczy, że jest małe słońce, dwa gazowe olbrzymy i sporo miejsca, by zmieściła się planeta wielkości Ziemi. Ciekawe. Szkoda tylko, że tak daleko.
4500ly - to daleko? Za progiem, człowieku. Piszesz space-opery i to ma być daleko? 200mln_ly - to jest daleko! Ale przecież jeszcze nie BARDZO daleko...
Nondum lingua suum, dextra peregit opus.

Xiri
Nexus 6
Posty: 3388
Rejestracja: śr, 27 gru 2006 15:45

Post autor: Xiri »

Meduz pisze:zacząłem podejrzewać Cię, odkąd napisałaś że słyszysz ultradźwięki i widzisz w ultrafiolecie;-D
Aj tam, słyszenie ultradźwięków to nic nadzwyczajnego :) Niektórzy ludzie rodzą się z taką czułą budową ucha. Kiedyś, dawno dawno temu, był taki film familijny o amerykańskiej dziewczynie, która zanurzała twarz w wodzie i słuchała śpiewów wielorybów/delfinów. Pewien facet przyjechał do miasteczka, w którym ona mieszkała, i jak ją zobaczył w rzece, to się przeraził, że się utopiła. Poleciał po pomoc, a tam w miasteczku wszyscy się z tego śmiali. Facet więc się wkurzył, sam poszedł nad wodę, żeby ratować tę dziewczynę, a ona wyciąga głowę z wody i do niego: "Niech pan nie hałasuje, bo spłoszy wieloryby" :) Może ktoś kojarzy ten film?

ODPOWIEDZ