F 62

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

F 62

Post autor: nosiwoda »

Pozwalam sobie wyręczyć Ebolę i szanowne grono modów, bo mam taką refleksję, z którą nie chce mi się czekać.

Przejrzałem dział recenzji i poczytałem te, które mnie interesowały. No i mam pewien problem z recenzjami p. Hanny Fronczak (czy to któraś z istot forumowych?). Bo recenzje te nie dają mi za cholerę wskazówek, czy recenzowaną książkę warto kupować, co jest - wydaje mi się - podstawowym zadaniem recenzji. Jest opis treści, może nie streszczenie, ale niezbyt daleko od niego, taki blurb powiedzmy, trochę refleksji ogólnych... i koniec. Nie ma oceny, nie ma wskazówki, z którą mógłbym się zgodzić lub nie. Wydaje mi się, że można by te recenzje podrasować, bo poza tą podstawową kwestią są OK - jako teksty.
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Post autor: Ebola »

A, wiesz nosiwodo, ja lubię te recenzje.
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Post autor: nosiwoda »

Nie bronię. Tylko że mało "recenzyjne" są. IMO.
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

Awatar użytkownika
Lafcadio
Nexus 6
Posty: 3193
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 17:57

Post autor: Lafcadio »

Ja od siebie dodam tylko, że nie zmogłem wstępu do Strugackich pana Kajtocha. Może zamiast tego po prostu sięgnę po książkę ;)
Ostatnio zmieniony czw, 20 mar 2008 10:36 przez Lafcadio, łącznie zmieniany 1 raz.
Ja mam śmiałość to panu powiedzieć, bo pan mi wie pan co pan mi może? Pan mi nic nie może. Bo ja jestem z wodociągów.

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Post autor: nosiwoda »

Kajtocha chyba. Kańtoch jest Ania.
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

Awatar użytkownika
Lafcadio
Nexus 6
Posty: 3193
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 17:57

Post autor: Lafcadio »

Fakt. Zdążyłem poprawić na szczęście ;)
Ja mam śmiałość to panu powiedzieć, bo pan mi wie pan co pan mi może? Pan mi nic nie może. Bo ja jestem z wodociągów.

Awatar użytkownika
taki jeden tetrix
Niezamężny
Posty: 2048
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 20:16

Post autor: taki jeden tetrix »

A Zielony zdradził się z podatnością na blurby. Mało, że zafiksowało go na cały czas lektury powieści, to jeszcze z 90% objętości recenzji tejże wygenerował pod wpływem i na temat! Szacun Działowi Marketingu spod znaku Czerwonego Konia z krzyżykiem, dokonanie niebagatelne. Natomiast Seanowi Stewartowi mogę tylko współczuć.

Aha - a jak pomarudzę na ilość literówek, to coś wskóram? Rozumiem ból Lafcadia: kiedy zobaczyłem "œpiewy nieodparcie kojarz1 sie z tzw. „pieœni1 masow1”, bardzo cenion1 w latach stalinizmu, czym zaœ razi3y koperty – trudno orzec.", też się zachwiałem...
"Anyone who's proud of their country is either a thug or just hasn't read enough history yet" (Richard Morgan, Black Man)
"Jak ktoś chce sypiać ze skunksami, niech nie płacze, że mu dzieci śmierdzą" (Etgar Keret)

Awatar użytkownika
kiwaczek
szuwarowo-bagienny
Posty: 5629
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 21:54

Post autor: kiwaczek »

Pewnie coś wskórasz... Ale nie mogłeś od razu z tym do mnie? :P

Tak po starej znajomości...

(To nie literówki tylko problemy z kodowaniem znaków w różnych częściach tego tekstu. Większość wyłapałem, ale jak widzę jednak nie wszystko)

Edit: A teraz?
I'm the Zgredai Master!
Join us young apprentice!
Jestem z pokolenia 4PiP i jestem z tego dumny!

Awatar użytkownika
taki jeden tetrix
Niezamężny
Posty: 2048
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 20:16

Post autor: taki jeden tetrix »

Tak, teraz lepiej :) Troszkę.
Bo literufkuf multum ci jest w tym numerze, a ten kawałek (wiedziałem, że to sprawa kodowania, słowo!) po prostu był a) prawie na temat i b) pod ręką.

Inne przykłady, do wyłapania przez ctrl-f, to z samych bookietów Meyring, Zwieg i "Zombie Lenina"...
Wyżaliłem się.
"Anyone who's proud of their country is either a thug or just hasn't read enough history yet" (Richard Morgan, Black Man)
"Jak ktoś chce sypiać ze skunksami, niech nie płacze, że mu dzieci śmierdzą" (Etgar Keret)

Awatar użytkownika
kiwaczek
szuwarowo-bagienny
Posty: 5629
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 21:54

Post autor: kiwaczek »

Żółć swoją na mnie wylewasz... Krajanie mój.... Ranisz mnie okrutnie... :P

Teraz lepiej?

Żeby nie zaśmiecać może wrzucaj mi na PW następne literówki. ;)

Edit: O! Wiem! Mam plana! Następnym razem włączę Tetriksa do grona beta readerów nowego numeru i wytrącę mu w ten sposób broń z reki :D
I'm the Zgredai Master!
Join us young apprentice!
Jestem z pokolenia 4PiP i jestem z tego dumny!

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Post autor: ElGeneral »

Lepiej mieć w deszczu i pod wiatr pochówek,
Niźli w Fahrenheicie szukać literówek!
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Awatar użytkownika
Bebe
Avalokiteśvara
Posty: 4592
Rejestracja: sob, 25 lut 2006 13:00

Post autor: Bebe »

To jakby nie ten wątek. Do rymów wyjść na stronę główną i skierować się na południe. :P
Z życia chomika niewiele wynika, życie chomika jest krótkie
Wciąż mu ponura matka natura miesza trociny ze smutkiem
Ale są chwile, że drobiazg byle umacnia wartość chomika
Wtedy zwierzyna łapki napina i krzyczy ze swego słoika

Trolliszcze
Psztymulec
Posty: 996
Rejestracja: pn, 07 maja 2007 01:43

Post autor: Trolliszcze »

Zafiksowałem się, to prawda, ale ponieważ łatwiej wybaczam sobie, niż baranom z cudzego Działu Marketingu, nie uważam tego za grzech. Pomyślałem, że fajnie byłoby trochę się na nich powyżywać. A książka mnie nie zachwyciła i nie zachwyciłaby bez względu na treść blurba.

No i z tymi 90% to Waćpan tetrix deczko przesadził :)

Awatar użytkownika
taki jeden tetrix
Niezamężny
Posty: 2048
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 20:16

Post autor: taki jeden tetrix »

Trolliszcze pisze:No i z tymi 90% to Waćpan tetrix deczko przesadził :)
Dokonanie copywritera pojawia się jeszcze nawet w przedprzedostatnim zdaniu. Przesadzam? :)
(I też masz literówkie, o!)
"Anyone who's proud of their country is either a thug or just hasn't read enough history yet" (Richard Morgan, Black Man)
"Jak ktoś chce sypiać ze skunksami, niech nie płacze, że mu dzieci śmierdzą" (Etgar Keret)

Trolliszcze
Psztymulec
Posty: 996
Rejestracja: pn, 07 maja 2007 01:43

Post autor: Trolliszcze »

Przesadzasz! :))

ODPOWIEDZ