Wiedźmin

Gry komputerowe i konsolowe, smaczne i zdrowe

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
bcr
Dwelf
Posty: 578
Rejestracja: śr, 03 maja 2006 20:02

Post autor: bcr »

Tak sobie zajrzałem do prehistorycznego wątku... Wąpierz, a aby nie podpowie czegoś to tutaj? Byle nie w Operze uruchamiać...

Awatar użytkownika
Coleman
Wampir
Posty: 3097
Rejestracja: wt, 14 cze 2005 16:41

Post autor: Coleman »

Zabawne, bo tym sprawdzalem i powiedzialo, ze bedzie chodzic :) Z tym, ze rozwiazalem problem w miedzyczasie. Wymienilem jednego gforce'a na drugiego, niby takiego samego, ale innego producenta. I chodzi. W pewnym sensie, znaczy. Jak popatrzylem ile bym musial opcji powylaczac, zeby uzyskac jakakolwiek plynnosc ruchu postaci postanowilem jednak poczekac na nowszy komputer :>
You and me, lord. You and me.

Awatar użytkownika
Zanthia
Alchemik
Posty: 1702
Rejestracja: czw, 11 sie 2005 20:11
Płeć: Kobieta

Post autor: Zanthia »

Jak zobaczyłam recenzje Wieśmina, to kupiłam nowy komputer, taki całkowicie nowy, żeby mi #@% chodziło.
Po wydaniu $$$$$ na peceta dostałam od ONa Wieśmina w prezencie Wieśmina.
Ale za słaba karta graficzna.
Więc wydałam jeszcze $$$ na nią.
Po czym zainstalowałam wcielenie ZUA, bo na Win2000 nie poszłoby.
Po czym czekałam 5,5 godziny, bo nie działało, ale może patch coś da.
Nie dał. Więc ściągnęłam drugi patch. Nadal nic.

W sumie Poznań niedaleko Wrocka... Może tak się przejadę, odwiedzę/nawiedzę Użyszkodnictwo z Wrocka i przy okazji UDUSZĘ CD-PROJEKT GOŁYMI RĘKAMI?!?
It's me - the man your man could smell like.

Awatar użytkownika
Keiko
Stalker
Posty: 1801
Rejestracja: wt, 22 sty 2008 16:58

Post autor: Keiko »

cd projekt jest z Warszawy; codziennie obok przemykam więc przekażę chłopakom pozdrowienia do ciebie ;) a na poważnie to oczywiście gdybyś chciała na pw służę adresem...>:|
Wzrúsz Wirúsa!

Ha! Będziemy nieśmiertelni! To nie historia nas osądzi, lecz my osądzimy ją! (Małgorzata)

Awatar użytkownika
Keiko
Stalker
Posty: 1801
Rejestracja: wt, 22 sty 2008 16:58

Post autor: Keiko »

Kochani forumowicze - czy ktoś już przeszedł nowy dodatek? Proszę pięknie sie podzielić wrażeniami!
Wzrúsz Wirúsa!

Ha! Będziemy nieśmiertelni! To nie historia nas osądzi, lecz my osądzimy ją! (Małgorzata)

Awatar użytkownika
Wolfie
Sepulka
Posty: 53
Rejestracja: wt, 13 lis 2007 22:51

Post autor: Wolfie »

RED-zi przeca przesunęli datę premiery.

Awatar użytkownika
Keiko
Stalker
Posty: 1801
Rejestracja: wt, 22 sty 2008 16:58

Post autor: Keiko »

no zesz,to gdzie ja czytałam już na necie recenzje nowej przygody?? nie mogę teraz znaleźć :/ a nawet nie sprawdziłam na stronie CD, że dodatku jeszcze niema... masz racje;
Wzrúsz Wirúsa!

Ha! Będziemy nieśmiertelni! To nie historia nas osądzi, lecz my osądzimy ją! (Małgorzata)

Phantasmagor

Post autor: Phantasmagor »

Na płycie CD-Action i w necie, hula jedna nowa przygoda Wieśka, dostępna wraz z patchem 1.3 :) Jest w niej opisany powrót Geralta w okolice Kaer Morhen, a całość wygląda jak gawęda Jaskra :)

Awatar użytkownika
A.Mason
Baron Harkonnen
Posty: 4202
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 20:56
Płeć: Mężczyzna

Post autor: A.Mason »

Wczoraj stalem sie posiadaczem Wiedzmina. Teraz jeszcze tylko wywalic z dysku jakies 8GB zdjec...
Mam nadzieje, ze z prockiem w rodzaju Athlon 2500+ 1,83GHz i 1,25GB RAM oraz GeeForcem z 512MB uda mi sie odpalic to ustronstwo chociaz na minimalnych parametrach :-)
1) Artykuł 54. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2) Życie zmusza człowieka do wielu czynności dobrowolnych. Stanisław Jerzy Lec

Awatar użytkownika
Zanthia
Alchemik
Posty: 1702
Rejestracja: czw, 11 sie 2005 20:11
Płeć: Kobieta

Post autor: Zanthia »

Dokup jeszcze giga ramu, bo bez tego gra haczy się i wiesza niemożebnie. Z doświadczenia niestety mówię...
It's me - the man your man could smell like.

Awatar użytkownika
Cintryjka
Nazgul Ortografii
Posty: 1149
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 22:34

Post autor: Cintryjka »

Ja miałam 1 GB RAMu i dało radę:)
Każdy Czytelnik ma takiego diabła, na jakiego sobie zasłużył - A.P. Reverte

Awatar użytkownika
A.Mason
Baron Harkonnen
Posty: 4202
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 20:56
Płeć: Mężczyzna

Post autor: A.Mason »

Poszlo. I nawet nie krzaczy (przynajmniej dotad - II akt, probuje powkladac runy w obeliski, ale gdzies mi zaginal jeden).
Jedyna uwaga, ze raz na jakis czas gra mi sie wyklada, jesli zabraknie jej pamieci...
1) Artykuł 54. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2) Życie zmusza człowieka do wielu czynności dobrowolnych. Stanisław Jerzy Lec

Awatar użytkownika
Urlean
Fargi
Posty: 325
Rejestracja: śr, 09 kwie 2008 18:15

Post autor: Urlean »

Oj, to możesz mieć problemy w piątym akcie. Tam się strasznie krzaczy, schodzi nawet do piętnastu klatek na sekundę, trzeba zmmniejszać jakość grafiki, żeby pograć płynnie. Nawet na bardzo dobrej maszynie. Nie wiem co na to łatki, które wydał CDPR, bo z nich nie korzystałem.
There is always another secret.

Awatar użytkownika
A.Mason
Baron Harkonnen
Posty: 4202
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 20:56
Płeć: Mężczyzna

Post autor: A.Mason »

Dalem na jakosc grafiki najnizsza i na razie na plynnosc narzekam jedynie ze wzgledu na wkurzajaco dlugie wczytywanie sie lokacji. Imho po wejsciu do malych lokacji (np. domy) w pamieci powinny zostawac te, z ktorych sie wchodzilo.

Po przejsciu dwoch aktow stwierdzam niestety, ze zabraklo mi Wiedzmina w Wiedzminie. Tzn. klimat gry znaczaco rozni sie od oryginalu, a za bardzo przypomina klimatem gry w rodzaju Diablo II czy Neverwinter. Caly czas czekam, az w watku fabularnym mocniej zaznaczy sie oryginal. Brakuje mi tez zdecydowanie polskich smaczkow w warstwie innej niz tekstowa. Ot chocby jakiegos folku polskiego. Uzmyslowila mi to jedna z piosenek w karczmie...

Technicznie jest po prostu miodzio. Zostane pewnie zabity smiechem za to, co napisze ale... Filmowy Wiedzmin byl mi blizszy klimatem niz Wiedzmin PC... Po ogladnieciu filmu bylem w stanie objac jakos fabule (jaka by nie byla). W grze jakos tej fabuly nie czuje (jedynie filmik startowy jest piekny).
Na plus na pewno grze zaliczam smaczki w rodzaju odzywki - "spierdalaj prowokatorze", czy urodzin babuni :-D
1) Artykuł 54. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2) Życie zmusza człowieka do wielu czynności dobrowolnych. Stanisław Jerzy Lec

Awatar użytkownika
taki jeden tetrix
Niezamężny
Posty: 2048
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 20:16

Post autor: taki jeden tetrix »

A.Mason pisze:Imho po wejsciu do malych lokacji (np. domy) w pamieci powinny zostawac te, z ktorych sie wchodzilo.
Patch 1.2. Po coś je chłopaki z CDPRed kleili.
A w 1.3 masz darmową przygodę na dodatek.
"Anyone who's proud of their country is either a thug or just hasn't read enough history yet" (Richard Morgan, Black Man)
"Jak ktoś chce sypiać ze skunksami, niech nie płacze, że mu dzieci śmierdzą" (Etgar Keret)

ODPOWIEDZ