Irish music

czyli co nam w duszy gra - o muzyce fantastyczniej i fantastyce muzycznej

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
rubens
Fargi
Posty: 437
Rejestracja: sob, 23 lut 2008 00:00

Irish music

Post autor: rubens »

No, znajdą się lubiący irlandzkie klimaty? Jeśli o mnie chodzi, to oprócz czystego folku, wszelkiego rodzaju jego przeróbek na różne instrumenty i metrum, po prostu uwielbiam Flogging Molly - irish drinking rock/punk. :) Anyone?
Niecierpliwy dostaje mniej.

Awatar użytkownika
Nae Mair
Sepulka
Posty: 29
Rejestracja: sob, 15 mar 2008 20:41

Post autor: Nae Mair »

The Dubliners? The Pogues? Chce się żyć słuchając czegoś takiego. ;) Irlandzkie klimaty są git. Jeśli o mnie chodzi - głównie folk. Chyba poszukam w odmętach płyt ulubioną - "Rum, Sodomy and the Lash" :)
"Oko moje! Płacz strumieniami łez
i opłakuj królów, którzy odeszli."

[Imru al-Kajs]

Awatar użytkownika
Coleman
Wampir
Posty: 3097
Rejestracja: wt, 14 cze 2005 16:41

Post autor: Coleman »

Dropkick Murphys. Z Bostonu, bodajze :) Ale muza przednia :)
FTSL
You and me, lord. You and me.

Awatar użytkownika
Radioaktywny
Niegrzeszny Mag
Posty: 1706
Rejestracja: pn, 16 lip 2007 22:51

Post autor: Radioaktywny »

Rubensie, niech Cię uściskam! Muzyka irlandzka/celtycka to moja wielka miłość! Posiadam w domu dziesięć płyt z tego gatunku, a po skończeniu szkoły muzycznej (czyli za parę miesięcy) ja i moje skrzypce zamierzamy znaleźć sobie jakiś zespół grający muzykę celtycką. Uwielbiam muzykę irlandzką za całokształt, ale jeśli miałbym wymieniać utwory szczególnie miłe mym uszom, to na pewno znajdą się w tej wyliczance "Foggy Dew"(polecam zwłaszcza w wykonaniu The Dubliners lub Sinead O'Connor), "Across The Narrow Seas", "Cockles and Muscles" i "Mason's Ap(p)ron".
Mogę się też pochwalić, że dwa celtyckie utwory nauczyłem się już grać ze słuchu;-) Ale na tych dwóch nie poprzestanę;-)
There are three types of people - those who can count and those who can't.
MARS!!!
W pomadkach siedzi szatan!

Awatar użytkownika
rubens
Fargi
Posty: 437
Rejestracja: sob, 23 lut 2008 00:00

Post autor: rubens »

@Radyjko

Powiedz mi tylko skądeś jest, albo inaczej, przeprowadzaj się na Śląsk, ja biorę gitarę (mmm, nowy Ibanez już to mnie jedzie!), perkusitę i basistę z mojej kapelki i robimy irish music! Kuurka! Życie jest piękne z taką muzyką!

@Coleman

Dropkick Murphys - świetnie, choć za bardzo "Oi!" są dla mnie :) Ale "Shipping to Boston" jest piękne! :D
Niecierpliwy dostaje mniej.

Awatar użytkownika
Radioaktywny
Niegrzeszny Mag
Posty: 1706
Rejestracja: pn, 16 lip 2007 22:51

Post autor: Radioaktywny »

Na Śląsk to mi w najbliższym czasie nie po drodze, ale jakbyś kiedyś zawędrował z gitarą do Warszawy, to daj mnie i moim skrzypcom znać;-)
There are three types of people - those who can count and those who can't.
MARS!!!
W pomadkach siedzi szatan!

Awatar użytkownika
rubens
Fargi
Posty: 437
Rejestracja: sob, 23 lut 2008 00:00

Post autor: rubens »

A znaszli Carrantuohill? Z mojej wsi są chłopaki! Zacnie podgrywają :) W Rybniku na rynku swego czasu co rusz grali, oj skakało się, skakało :)
Niecierpliwy dostaje mniej.

Awatar użytkownika
Jassmina
Mamun
Posty: 131
Rejestracja: pt, 06 kwie 2007 12:29

Post autor: Jassmina »

Też uwielbiam! :) Zarówno tradycyjnie irlandzką (Carrantusie i inne Beltaine'y), rockowo-irlandzką (The Pogues, Drockpick Murphys - do których zapałałam miłością wielką, Cruachan, Wolfstone), jak i celtycką, czy też nju ejdżową - Clannad, Loreena McKennitt i inne takie. ;)

Polecam festiwal muzyki celtyckiej w Będzinie zawsze na początku września. Oj wtedy się skacze! :)
There is no way to happiness. Happiness is the way.

Awatar użytkownika
Lord Wader
Psztymulec
Posty: 901
Rejestracja: czw, 19 lip 2007 21:06

Post autor: Lord Wader »

O!!! Może jakieś linki powrzucacie? Będzie łatwiej. Od dłuższego czasu poszukuję irlandzkiej z przytupem (stepowaniem?). Z chęcią bym nabył, ściągnął gdyż w zasobach mam tylko jeden utwór tego typu. Celtyckich i Irlandzkich troszku mam w zasobach, ale na razie muszę uporządkować wszystkie zbiory płytowe.
Czy świat się wiele zmieni, jeżeli z młodych gniewnych wyrosną starzy wkurwieni?
Gdyby istniały światy równoległe, wszyscy bylibyśmy łajdakami :-D

Awatar użytkownika
Jassmina
Mamun
Posty: 131
Rejestracja: pt, 06 kwie 2007 12:29

Post autor: Jassmina »

Jak z przytupem, to szukaj muzy z Lord of the Dance i ewentualnie czegoś, co zatytułowane jest Michael Flatley ;) Polecam szczególnie całe widowisko (na DVD na przykład), bo jest genialne ;)
There is no way to happiness. Happiness is the way.

Awatar użytkownika
rubens
Fargi
Posty: 437
Rejestracja: sob, 23 lut 2008 00:00

Post autor: rubens »

Linki wrzucę Ci dziś wieczorem ;) Do przytupowych irlandzkich kawałków ;)
Niecierpliwy dostaje mniej.

Awatar użytkownika
Radioaktywny
Niegrzeszny Mag
Posty: 1706
Rejestracja: pn, 16 lip 2007 22:51

Post autor: Radioaktywny »

rubens pisze:A znaszli Carrantuohill?
Już znam^^ Przed chwilą nieco posłuchałem na YouTube. I już jestem zazdrosny:-P

Lordzie Waderze, polecam Ci kupno zestawu Celtic Dreams, zawierającego dwie płyty - zespołów Boreash i Shamrock.Tu masz linka, przy czym uważam, że do posłuchania dano średnio reprezentatywne fragmenty. Bo na przykład "Reel for Real", "Mason's Appron", "Caide Sin Oon Te Sin" czy "The Raggle Taggle", brzmiące w tych fragmentach zaskakująco powolnie, w dalszych partiach stają się szybkie i skoczne;-) W każdym razie gorąco polecam.
There are three types of people - those who can count and those who can't.
MARS!!!
W pomadkach siedzi szatan!

Awatar użytkownika
Lord Wader
Psztymulec
Posty: 901
Rejestracja: czw, 19 lip 2007 21:06

Post autor: Lord Wader »

Dziękuję za drogowskazy. Zaraz wykorzystam :-)
Czy świat się wiele zmieni, jeżeli z młodych gniewnych wyrosną starzy wkurwieni?
Gdyby istniały światy równoległe, wszyscy bylibyśmy łajdakami :-D

Geoule

Post autor: Geoule »

Flogging Molly sam bardzo lubię, świetny zespół. W irlandzkich klimatach mogę jeszcze polecić składanki "Celtic Bagpipes" - tradycyjne, rytmiczne kawałki w wykonaniu różnych zespołów. Riverdance też w sumie ujdzie. :)

Jeśli chodzi o jakąś konkretną, regionalną pieśń to polecam "The Scotsman" lub "The Scotsman's Song", bo już z kilkoma wersjami się w życiu zetknąłem. Klimaty podobne, ale na wesoło. Wykonania dowolnego zespołu jaki znajdziecie - wszystko jedno, najlepszy jest tekst - za każdym razem jak go słyszę, to aż mi przeponę wykręca ze śmiechu. Zapraszam "o tu o"! Piękne!

PS. Nie wiem czy się liczy, ale kiedyś The Cranberries słuchałem namiętnie. Też fajne.

Awatar użytkownika
rubens
Fargi
Posty: 437
Rejestracja: sob, 23 lut 2008 00:00

Post autor: rubens »

Liczy się, liczy :)
"Zooombie" :D
Niecierpliwy dostaje mniej.

ODPOWIEDZ