Strach czytać, czyli co sądzicie o...

czyli odpowiednie miejsce dla bibliotekarzy, bibliofilów, moli książkowych i wszystkich tych nieżyciowych czytaczy

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Lafcadio
Nexus 6
Posty: 3193
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 17:57

Post autor: Lafcadio »

Teraz już nie? ;)
Ja mam śmiałość to panu powiedzieć, bo pan mi wie pan co pan mi może? Pan mi nic nie może. Bo ja jestem z wodociągów.

Awatar użytkownika
Navajero
Klapaucjusz
Posty: 2485
Rejestracja: pn, 04 lip 2005 15:02

Post autor: Navajero »

Dawno go nie czytałem, muszę odnowić znajomość, aby znowu ocenić :) Gusta się zmieniają.
"Panie, ten kto chce zarabiać na chleb pisząc książki, musi być pewny siebie jak książę, przebiegły jak dworzanin i odważny jak włamywacz."
dr Samuel Johnson

Awatar użytkownika
voodoo_doll
Fargi
Posty: 427
Rejestracja: pn, 10 lip 2006 22:01

Post autor: voodoo_doll »

Przed powrotem na obczyznę chcę sie zaopatrzyć w większą ilość fantastyki po polsku i tak mam kilka pytań.

1. Czy warto zakupić Brudnopis Łukjanienki?
2. Jakie inne książki Komudy oprócz Imienia Bestii i Bohuna warto przeczytać (mąż załapał bacykla na punkcie jego twórczości)?
3. Co z dzieł Diaczenków oprócz Doliny sumienia warto nabyć?

Z góry (tym razem z Jeleniej Góry) dzięki za opinie:)
"Each step I take the shadows grow longer,
Padded footfalls in the dark I wander.
Come to steal your lifeblood away,
Looking for a beauty that never fades"

Awatar użytkownika
Cintryjka
Nazgul Ortografii
Posty: 1149
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 22:34

Post autor: Cintryjka »

Jeśli chodzi o Komudę, gorąco polecam Diabła Łańcuckiego - IMHO dużo lepszy od Bohuna.
Każdy Czytelnik ma takiego diabła, na jakiego sobie zasłużył - A.P. Reverte

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Post autor: nosiwoda »

voodoo_doll pisze:Przed powrotem na obczyznę chcę sie zaopatrzyć w większą ilość fantastyki po polsku i tak mam kilka pytań.

1. Czy warto zakupić Brudnopis Łukjanienki?
2. Jakie inne książki Komudy oprócz Imienia Bestii i Bohuna warto przeczytać (mąż załapał bacykla na punkcie jego twórczości)?
3. Co z dzieł Diaczenków oprócz Doliny sumienia warto nabyć?

Z góry (tym razem z Jeleniej Góry) dzięki za opinie:)
Rzuć to wszystko i kup Orbitowskiego, co tylko znajdziesz :) No i nowe wydania Zajdla.
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

Awatar użytkownika
voodoo_doll
Fargi
Posty: 427
Rejestracja: pn, 10 lip 2006 22:01

Post autor: voodoo_doll »

Nosiwodo dzięki za radę, ale gdybym wróciła bez Komudy i Ragnaroku Mortki to mąż by mnie prześwięcił ;P A ja jestem dobra żona swego męża się słucham ;P Ale skoro polecasz to dla siebie Orbita zakupię.
"Each step I take the shadows grow longer,
Padded footfalls in the dark I wander.
Come to steal your lifeblood away,
Looking for a beauty that never fades"

Awatar użytkownika
Bebe
Avalokiteśvara
Posty: 4592
Rejestracja: sob, 25 lut 2006 13:00

Post autor: Bebe »

Komudy kup "Galeony wojny". Kawałek sprawnej piracko-napadackiej powieści z wątkami patriotycznymi. :)
Z życia chomika niewiele wynika, życie chomika jest krótkie
Wciąż mu ponura matka natura miesza trociny ze smutkiem
Ale są chwile, że drobiazg byle umacnia wartość chomika
Wtedy zwierzyna łapki napina i krzyczy ze swego słoika

Awatar użytkownika
kaj
Kadet Pirx
Posty: 1266
Rejestracja: śr, 28 wrz 2005 13:50

Post autor: kaj »

voodoo_doll pisze: 3. Co z dzieł Diaczenków oprócz Doliny sumienia warto nabyć?
Wszystko. IMHO najlepsza Kaźń.

Awatar użytkownika
voodoo_doll
Fargi
Posty: 427
Rejestracja: pn, 10 lip 2006 22:01

Post autor: voodoo_doll »

Chomiś dzięki - małżowinie pewnie się spodoba, biorąc pod uwagę, że film Piraci z Karaibów 1 mu się podobał, a jak wchodzi do sklepu z polskim jedzeniem to mu się oczy szklą ;P

Kaju dziękuję za pomoc - w takim razie powolutku będę się w twórczość Diaczenków zagłębiać:) Ale skoro Kaźń najlepsza to sobie ją na deser zostawię.
"Each step I take the shadows grow longer,
Padded footfalls in the dark I wander.
Come to steal your lifeblood away,
Looking for a beauty that never fades"

Awatar użytkownika
Cień Lenia
Zwis Redakcyjny
Posty: 1344
Rejestracja: sob, 28 paź 2006 20:03

Post autor: Cień Lenia »

kaj pisze:Wszystko. IMHO najlepsza Kaźń.
Bez przesady. Większośc knig Diaczenków rzeczywiście jest całkiem git, ale nawet u niech znajdą się rzeczy takie sobie - jak na przykład Dzika Energia.

Awatar użytkownika
Czarownica
ZakuŻony Terminator
Posty: 1495
Rejestracja: pn, 14 sie 2006 20:48

Post autor: Czarownica »

Szukam czegoś godnego polecenia o mitologii nordyckiej. Jeśli ktoś czytał coś takiego, to poproszę na pw :)
<gollum bunny mode on> Świeże mięsssko, hyhyhyhy... Dopsie, dopsie... >:-] Tak, tak, trzeba pisssać, wysssyłać, tak, tak, trzeba, rozwijać sssię, tak, tak... Bałdzo dopsssie, ssskarby, dopsssie... <gollum bunny mode off> - by Harna

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Post autor: nosiwoda »

"Amerykańscy bogowie" Gaimana :P
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

Geoule

Post autor: Geoule »

Również polecam, jedna z lepszych książek jaką ostatnio czytałem. Bardzo, bardzo fajna. :)

Ewentualnie trylogia "Pamięć, Smutek i Cierń" Tad'a Williams'a. Williams całymi garściami czerpie z kultury i mitologii nordyckiej. Ot choćby cała rasa Rimmersmen. Z tym że z góry uprzedzam - generalnie ciekawa, ale momentami potrafi przynudzać.

Z tym, że niegdyś przysypiałem na Tolkienie, więc mną się nie sugeruj - najprawdopodobniej nie znam się na fantastyce - wypożycz coś i sprawdź sama. ;)

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Post autor: nosiwoda »

Tada Williamsa. I Gaimana. Bez apostrofów.
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

Geoule

Post autor: Geoule »

Pardon, takie moje zboczenie, będziemy uważać na przyszłość. Z tego co pamiętam apostrof stawiamy w przypadku końcówki niewymawialnej, a w tym przypadku jest to oczywiście błąd popełniony głównie z pośpiechu. Przepraszam. :)

ODPOWIEDZ