Sto lat katastrofy tunguskiej

czyli udowodnione lub nie zjawiska, względnie cuda-niewida oraz inne przejawy aktywności obcych

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Marcin Robert
Niegrzeszny Mag
Posty: 1765
Rejestracja: pt, 20 lip 2007 16:26
Płeć: Mężczyzna

Sto lat katastrofy tunguskiej

Post autor: Marcin Robert »

Zaczynamy obchody

I oczywiście dyskusję o przyczynach tego zdarzenia oraz innych problemach z nim związanych.

Awatar użytkownika
Marcin Robert
Niegrzeszny Mag
Posty: 1765
Rejestracja: pt, 20 lip 2007 16:26
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Marcin Robert »

Dwa pożyteczne linki:

Jacek Dukaj Lód

Ian Watson Podróż Czechowa (Zgadzam się z recenzentem. Lubię Watsona za jego opowiadania, ale Podróży Czechowa nie byłem w stanie strawić. Porzuciłem ją po dojściu do połowy, co mi się dotąd nie zdarzyło - zwykle nawet knoty czytam do końca).

Awatar użytkownika
Varelse
Dwelf
Posty: 511
Rejestracja: czw, 13 lip 2006 11:12

Post autor: Varelse »

Lem twierdził (za młodu), że wszystko przez imperialistycznych kosmitów z Wenus.
Ale tak naprawdę nie miałbym nic przeciwko umieraniu, gdyby nie następowała po nim śmierć - Thomas Nagel


Szczury z Princeton, Nowa Fantastyka 9/2009

Awatar użytkownika
Marcin Robert
Niegrzeszny Mag
Posty: 1765
Rejestracja: pt, 20 lip 2007 16:26
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Marcin Robert »


Awatar użytkownika
Millenium Falcon
Saperka
Posty: 6212
Rejestracja: pn, 13 lut 2006 18:27

Post autor: Millenium Falcon »

ŻGC
Imoł Afroł Zgredai Padawan
Scissors, paper, rock, lizard, Spock. - Sheldon Cooper

Awatar użytkownika
baron13
A-to-mistyk
Posty: 3516
Rejestracja: sob, 11 cze 2005 09:11

Post autor: baron13 »

Artykuł niestety zawiera nie tylko w końcówce błędy merytoryczne. Bardzo szybko zarówno "radzieccy uczeni" jak i reszta świata ustaliła, co się stało z meteorytem. Wyparował, bo był najprawdopodobniej tzw ciałem pozaukładowym który miało prędkość ok 60 km/s. Trochę mi ręce opadły, jak to przeczytałem. Wyborcza jest jest dość staranną gazetą, ale żeby pisać, że "skalny odłamek wielkości piłki nożnej i wybucha w górnych warstwach atmosfery z siłą 300 ton trotylu" W Fahrenheicie korekta jest staranniejsza...

ODPOWIEDZ