Varia ze świata nauki i techniki

czyli udowodnione lub nie zjawiska, względnie cuda-niewida oraz inne przejawy aktywności obcych

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
taki jeden tetrix
Niezamężny
Posty: 2048
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 20:16

Post autor: taki jeden tetrix »

Dabliu pisze:Bo???
No, pewnie dlatego.
NMSP :)
"Anyone who's proud of their country is either a thug or just hasn't read enough history yet" (Richard Morgan, Black Man)
"Jak ktoś chce sypiać ze skunksami, niech nie płacze, że mu dzieci śmierdzą" (Etgar Keret)

Awatar użytkownika
Dabliu
ZakuŻony Terminator
Posty: 3011
Rejestracja: wt, 22 sie 2006 20:22
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Dabliu »


Awatar użytkownika
taki jeden tetrix
Niezamężny
Posty: 2048
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 20:16

Post autor: taki jeden tetrix »

Kapsuły do zrzutu z orbity, mieszczące każda po 13 wygolonych straceńców (bo bez możliwości równie sprawnego wydostania ich z miejsca akcji) = Space Marines? Wiedziałem, że Pardon jest specyficzny :)
"Anyone who's proud of their country is either a thug or just hasn't read enough history yet" (Richard Morgan, Black Man)
"Jak ktoś chce sypiać ze skunksami, niech nie płacze, że mu dzieci śmierdzą" (Etgar Keret)

Awatar użytkownika
Q
Nexus 6
Posty: 3147
Rejestracja: wt, 25 lis 2008 18:01

Post autor: Q »

forum miłośników serialu „Star Trek”, gdzie ludzi zdolnych do używania mózgu po prostu nie ma - Przewodas

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Post autor: nosiwoda »

Mam wrażenie, że ten link zainteresuje inęniebieską. Ale może innych też.
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

Awatar użytkownika
Młodzik
Yilanè
Posty: 3687
Rejestracja: wt, 10 cze 2008 14:48
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Młodzik »

A mnie brakuje sf,w którym pierwsze skrzypce gra biologia. I to potraktowana poważniej. Bo wiadomo, że gigantyczne żuki to czyste fantasy, bo zewnętrzny chitynowy szkielet nie sprawdziłby się u zwierząt większych niż współczesne stawonogi.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Post autor: Alfi »

No to masz szansę zostać pionierem.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Młodzik
Yilanè
Posty: 3687
Rejestracja: wt, 10 cze 2008 14:48
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Młodzik »

Tak też planuję ;).

Awatar użytkownika
No-qanek
Nexus 6
Posty: 3098
Rejestracja: pt, 04 sie 2006 13:03

Post autor: No-qanek »

Ja bym chętnie przeczytał. W ogóle jak dla mnie jest duże pole do popisu, jeśli chodzi o budowanie światów w oparciu o jakąś naukę (a nie zlepek właściwości).
Sam sobie to po cichu skubię, ale mi zawsze fabuły do tego brakuje :P
"Polski musi mieć inny sufiks derywacyjny na każdą okazję, zawsze wraca z centrum handlowego z całym naręczem, a potem zapomina i tęchnie to w szafach..."

Awatar użytkownika
Młodzik
Yilanè
Posty: 3687
Rejestracja: wt, 10 cze 2008 14:48
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Młodzik »

Tja, brak fabuły. Ostatnio mam dużo pomysłów, tylko fabuły do nich niet :P.

Awatar użytkownika
No-qanek
Nexus 6
Posty: 3098
Rejestracja: pt, 04 sie 2006 13:03

Post autor: No-qanek »

Wydamy zbiór opowiadań futurystycznych, charakteryzujących się kompletnym brakiem fabuły. To będzie hit ;-)
"Polski musi mieć inny sufiks derywacyjny na każdą okazję, zawsze wraca z centrum handlowego z całym naręczem, a potem zapomina i tęchnie to w szafach..."

Awatar użytkownika
Młodzik
Yilanè
Posty: 3687
Rejestracja: wt, 10 cze 2008 14:48
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Młodzik »

Zdecydowanie. Wszakże byłoby to przełamanie konwencji, a fantastyka potrzebuje odrobiny świeżości ;).

Awatar użytkownika
Albiorix
Niegrzeszny Mag
Posty: 1768
Rejestracja: pn, 15 wrz 2008 14:44

Post autor: Albiorix »

Też bym poczytał. W sumie takie opowiadania to nazywają się felietony chyba :)
nie rozumiem was, jestem nieradioaktywny i nie może mnie zniszczyć ochrona wybrzeża.

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

Młodzik pisze:A mnie brakuje sf,w którym pierwsze skrzypce gra biologia. I to potraktowana poważniej. Bo wiadomo, że gigantyczne żuki to czyste fantasy, bo zewnętrzny chitynowy szkielet nie sprawdziłby się u zwierząt większych niż współczesne stawonogi.
A biotechnologia może być? Taka trylogia jest Podrzuckiego o drzewoświecie. I nawet ma fabułę, a jakże... :P
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Młodzik
Yilanè
Posty: 3687
Rejestracja: wt, 10 cze 2008 14:48
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Młodzik »

Wszakże ma w nazwie "bio", więc teoretycznie się nadaje. Rozejrzę się za tym :).

ODPOWIEDZ