Kasety - śledztwo trwa!

czyli co nam w duszy gra - o muzyce fantastyczniej i fantastyce muzycznej

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Radioaktywny
Niegrzeszny Mag
Posty: 1706
Rejestracja: pn, 16 lip 2007 22:51

Kasety - śledztwo trwa!

Post autor: Radioaktywny »

Wiem, że się zacinają. Wiem, że szpula potrafi się wyrolować. Wiem, że trzeba je przewijać. Wiem, że są przeżytkiem. ALE JA PO PROSTU KOCHAM KASETY!!! I ubolewam nad faktem, że zostały zastąpione przez płyty (no dobra, przyznaję - ubolewam głównie z powodu straszliwie wysokich cen płyt, ale również przez sentyment). I pytanie moje brzmi: czy nie zna ktoś z Was jakichś miejsc w Polsce, gdzie można jeszcze zdobyć kasety (chodzi mi zwłaszcza o kasety z rockiem/metalem, choć wśród innych gatunków też można znaleźć jakieś perełki:-))? Najbardziej zależy mi na sklepach/stoiskach w okolicach Warszawy, Wrocławia i Krakowa, choć informacją o lokalizacji takich miejsc w innych miastach też nie pogardzę - a nuż kiedyś się w tych innych miastach też znajdę;-) Zatem forumowicze, pomożecie? <liczy na gromkie: "Pomożemy!">
There are three types of people - those who can count and those who can't.
MARS!!!
W pomadkach siedzi szatan!

Awatar użytkownika
flamenco108
ZakuŻony Terminator
Posty: 2229
Rejestracja: śr, 29 mar 2006 00:01
Płeć: Mężczyzna

Re: Kasety - śledztwo trwa!

Post autor: flamenco108 »

Radioaktywny pisze:I pytanie moje brzmi: czy nie zna ktoś z Was jakichś miejsc w Polsce, gdzie można jeszcze zdobyć kasety (chodzi mi zwłaszcza o kasety z rockiem/metalem, choć wśród innych gatunków też można znaleźć jakieś perełki:-))? Najbardziej zależy mi na sklepach/stoiskach w okolicach Warszawy,
U mnie na bazarze w Konstancinie (w soboty od rana główny bazar i w środy pomniejszy) jest przynajmniej jedno stoisko z muzyką kasetową, ale nie patrzyłem, co tam mają, choć słyszałem, co grają. Na pewno nie był to Mozart.
Nondum lingua suum, dextra peregit opus.

Awatar użytkownika
niewiem
ZakuŻony Terminator
Posty: 319
Rejestracja: wt, 27 gru 2005 14:13

Post autor: niewiem »

Ja mam sporą kolekcję kaset na zbyciu. Gdybyś był zainteresowany, to odezwij się na PW.
Poruszanie się szybciej od światła jest niemożliwe, a już na pewno nie pożądane, bo zwiewa czapkę.

Pan Ameba

Post autor: Pan Ameba »

Ja też lubię muzykę z kaset, mają w sobie to "coś". To nic że trzeba przewijać, przekładać, że się taśma wplątuje w głowicę. Może to fakt, że w dzieciństwie słuchałem bajek z kaset, a może fakt że pierwszy kontakt z zespołami takimi jak Metallica, Scorpions, Judas Priest miałem właśnie za pomocą kaset.

Jak chcesz kupić to się kłania Allegro.pl, tam masz sporo róznych. Poza tym kilkanaście zacnych pozycji możesz dostać na stronce http://www.rockmetalshop.pl/cat-pol-5022-MUZYKA-MC.html. Możesz też poszukać w sklepach muzycznych, ja ostatnio w sklepie "Tango" w Białymstoku kupiłem dwie zafoliowane kasety Vadera w zawrotnej cenie 8zł/szt.

Emilya

Post autor: Emilya »

Tak mi się przypomniało, skoro już o kasetach mowa...
Mam kasetę, którą zamierzam kiedyś w ramki oprawić i powiesić na ścianie :) Została zasłuchana do zdarcia i to dosłownie- klejona w kilku miejscach (ech, te czasy, gdy się muzyka rwała i trzeba było lakierem do paznokci ją składać do kupy), przetarta tak, że muzyki nie słychać, pomazana pisakami (żeby w internacie nie przepadały kasety trzeba było wszystkie podpisywać) i poklejona żółtą taśmą (śrubki poginęły w trakcie częstego odkręcania).

Mam też w domu pokaźną kolekcję kaset, których już nie słucham. Nie mam za bardzo jak- samochód w którym miałam odtwarzacz z miesiąc temu zmienił właściciela. Ale jakoś szkoda mi się ich pozbyć. Sentymenty.

Vesper

Post autor: Vesper »

Każda niedziela WOLUMEN w Warszawie. Jest tam chyba 2 gości co kasety sprzedają. Dodatkową atrakcją są "zgredziki" co handlują bardzo różnymi dziwnymy rzeczami.

Bazar na Kole takze w Warszawie. Czasami tam bywam bo można kupić naprawdę niesamowite rzeczy.

Awatar użytkownika
Albiorix
Niegrzeszny Mag
Posty: 1768
Rejestracja: pn, 15 wrz 2008 14:44

Post autor: Albiorix »

Na dworcu śródmieście w Warszawie na peronie w kierunku wschodnim jest antykwariat muzyczny.

ODPOWIEDZ