Historyjki obrazkowe - fajne, ładne, całkiem nowe

czyli coś dla wielbicieli historyjek obrazkowych

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
bcr
Dwelf
Posty: 578
Rejestracja: śr, 03 maja 2006 20:02

Post autor: bcr »

Thorgal super jest :).
FTSL.

Awatar użytkownika
terebka
Dwelf
Posty: 562
Rejestracja: ndz, 13 lip 2008 23:56

Post autor: terebka »

Pewnie, że tak. Zwłaszcza pierwsze zeszyty, bo im dalej w głąb historii, tym kreska Rosińskiego coraz grubsza. To jest niestety przypadłość, przez którą Thorgal wiele stracił na atrakcyjności. Ostatnio sięgnąłem po "Sioban", by przekonać się, że to już nie ten sam Rosiński, co niegdyś.

To samo z Polchem. Choroba jaka, czy co? Niech ktoś spróbuje porównać "Wiedźmina" do "Funky Kovala" i dokonać oceny na plus dla tego pierwszego...

A tymczasem Uderzo się rozwija. Jest niczym wino - im starszy tym lepszy. Ciekawe.

Awatar użytkownika
Metallic
Kadet Pirx
Posty: 1276
Rejestracja: sob, 22 mar 2008 21:17
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Metallic »

Thorgal świetny. Czyta ktoś może systematycznie te ostatnie zeszyty? trzymają poziom? Bo ja jakoś po "Arachnei" dałem sobie spokój.

A Lobo jest boski, zwłaszcza zeszcik pt. "Lobo kontra Maska" :D
"...handlarz starym książkami odkrywa, że jego zarośnięte chwastami, najzwyklejsze w świecie podwórko jest znacznie dłuższe, niż się wydaje - w istocie sięga ono aż do samych bram piekieł."

Awatar użytkownika
taki jeden tetrix
Niezamężny
Posty: 2048
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 20:16

Post autor: taki jeden tetrix »

Metallic pisze:zwłaszcza zeszcik pt. "Lobo kontra Maska" :D
Nie.
Za to "Ostatni Czarnian" i "Lobo's Back's Back" i owszem.
"Anyone who's proud of their country is either a thug or just hasn't read enough history yet" (Richard Morgan, Black Man)
"Jak ktoś chce sypiać ze skunksami, niech nie płacze, że mu dzieci śmierdzą" (Etgar Keret)

Robert Zaręba
Mamun
Posty: 101
Rejestracja: ndz, 31 lip 2005 16:02

Post autor: Robert Zaręba »

E, tam. Marudzisz.
Wszystkie Loba najlepsze :)

Awatar użytkownika
Urlean
Fargi
Posty: 325
Rejestracja: śr, 09 kwie 2008 18:15

Post autor: Urlean »

Metallic pisze:Thorgal świetny. Czyta ktoś może systematycznie te ostatnie zeszyty?
Thorgal się skończył pięć albumów po Arachnei, także nie masz dużo do nadrobienia. Poziom trzymają, oprócz jednego: Królestwo pod piaskiem. Zdecydowanie najsłabszy odcinek całej serii, zeby nie powiedzieć, że kompletna lipa.
Za to ostatni numer w nowej "szacie graficznej"(jak zaczął Rosiński w Westernie, potem w Hrabim Skarbku, a teraz w nowej serii pt. Jolan.) jest świetny. Zakończenie współpracy pana Gregorza z Van Hammem.
There is always another secret.

Awatar użytkownika
Metallic
Kadet Pirx
Posty: 1276
Rejestracja: sob, 22 mar 2008 21:17
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Metallic »

Hmm... chyba się przejdę do Empiku :)
"...handlarz starym książkami odkrywa, że jego zarośnięte chwastami, najzwyklejsze w świecie podwórko jest znacznie dłuższe, niż się wydaje - w istocie sięga ono aż do samych bram piekieł."

Awatar użytkownika
taki jeden tetrix
Niezamężny
Posty: 2048
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 20:16

Post autor: taki jeden tetrix »

Relaniumacja wątku:
Guy Delisle rządzi i wymiata. "Phenianem" już się tu zachwycałem, ale "Kroniki Birmańskie" są co najmniej równie dobre. Komiks prosty prawie jak ruchy frykcyjne, ale może właśnie w tym tkwi jego moc?
"Anyone who's proud of their country is either a thug or just hasn't read enough history yet" (Richard Morgan, Black Man)
"Jak ktoś chce sypiać ze skunksami, niech nie płacze, że mu dzieci śmierdzą" (Etgar Keret)

Awatar użytkownika
mirgon
Mamun
Posty: 133
Rejestracja: pt, 16 lis 2007 09:59

Post autor: mirgon »

A wspominał ktoś cykl;
Pelissa: W poszukiwaniu Ptaka Czasu
IMHO z niesamowitym "Łowcą".

Przy czym warto wspomnieć o dodatku, do dwóch ostatnich części "Pelissy", pod tytułem; "Kwestia Czasu".
Polecam.
Dead man dance, dead man dance, stary...

Awatar użytkownika
An-Nah
Mamun
Posty: 135
Rejestracja: czw, 14 cze 2007 19:05

Post autor: An-Nah »

Kupiłam dziś "Towarzyszy Zmierzchu" Bourgeona, coś, o czym marzyłam od dobrych ośmiu lat (czyli odkąd w jeszcze starszej NF przeczytałam recenzję). Wydałam 120 złotych, ale warto było. Niesamowity komiks, moje wieloletnie oczekiwania nie zostały zawiedzione. Jestem zachwycona i oczarowana.

Awatar użytkownika
Ignatius Fireblade
Kameleon Super
Posty: 2575
Rejestracja: ndz, 09 kwie 2006 12:04

Post autor: Ignatius Fireblade »

To ja mniej ambitnie, ponieważ nabyłem ostatnio kilka mang. :) Chodzi tutaj przede wszystkim o cztery ostatnie tomiki "Dragon Ball" (ostatnia saga jest o wiele lepsza, niż przypuszczałem. Buu Saga w anime została zwyczajnie spierniczona), szósty tomik "Death Note" (co tu dużo mówić... całkiem niezłe, choć niezbyt zaskakujące), "Naruto" 26 (początek nowego rozdziału, bohaterowie są starsi, jakoś bardziej do mnie przemawia niż poprzednie) oraz o "Fullmetal Alchemist" 12 (jak zwykle wysoki poziom - miodzio).

To by było na tyle (chyba).
- Na koniec zadam ci tylko jedno pytanie. Co ci wyryć na nagrobku?
- Napisz: "Nie ma lekarstwa na brak rozumu".
"Black Lagoon" #10 Calm down, two men PT2

Cathryn Rashida

Post autor: Cathryn Rashida »

Ja nabyłam ostatnio trzy tomy "Legend", pewnej manhwy. Takie na rozluźnienie :) Wcześniej zaś trzy tomy "Hellsinga" i trzy "Uteny".

Awatar użytkownika
Ignatius Fireblade
Kameleon Super
Posty: 2575
Rejestracja: ndz, 09 kwie 2006 12:04

Post autor: Ignatius Fireblade »

O! "Legendary"? Przeczytałem tylko pierwszy tomik i jakoś mnie nie wciągnęło. Czy w dalszych akcja się rozkręca? Można prosić nieco szerzej? :)
- Na koniec zadam ci tylko jedno pytanie. Co ci wyryć na nagrobku?
- Napisz: "Nie ma lekarstwa na brak rozumu".
"Black Lagoon" #10 Calm down, two men PT2

Awatar użytkownika
taki jeden tetrix
Niezamężny
Posty: 2048
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 20:16

Post autor: taki jeden tetrix »

DMZ: W strefie, czyli co by było, gdyby w Stanach wybuchła II wojna secesyjna. Pomysł nawet niezły, rysuneczki też miejscami niczego sobie, ale na sensowny scenariusz już sił zabrakło. Dalszych odcinków nie zamierzam nabywać.
"Anyone who's proud of their country is either a thug or just hasn't read enough history yet" (Richard Morgan, Black Man)
"Jak ktoś chce sypiać ze skunksami, niech nie płacze, że mu dzieci śmierdzą" (Etgar Keret)

Awatar użytkownika
taki jeden tetrix
Niezamężny
Posty: 2048
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 20:16

Post autor: taki jeden tetrix »

Taurus Media nie potrafi nawet zdechnąć - aczkolwiek może to i lepiej, bo dzięki temu mam Odtajnione - kolejny tom Queen & Country. Więc fajnie mi.
"Anyone who's proud of their country is either a thug or just hasn't read enough history yet" (Richard Morgan, Black Man)
"Jak ktoś chce sypiać ze skunksami, niech nie płacze, że mu dzieci śmierdzą" (Etgar Keret)

ODPOWIEDZ