Przesiadka z Windowsa na Linuxa

Moderator: RedAktorzy

Awatar użytkownika
baron13
A-to-mistyk
Posty: 3516
Rejestracja: sob, 11 cze 2005 09:11

Post autor: baron13 »

U mnie gra (odpowiedź standardowa admina).

Awatar użytkownika
bcr
Dwelf
Posty: 578
Rejestracja: śr, 03 maja 2006 20:02

Post autor: bcr »

Husiaty pisze:Uwierz, probowalem przegrywac za pomoca linuxowych odtwarzaczy
Może spróbuj przegrywać nie za pomocą odtwarzaczy, tylko za pomocą, że tak polskiego słowa użyję, enkoderów?
Odradzanie wycięcia Windows tylko dlatego, że samemu nie umie się czegoś bez tegoż Windows zrobić, jest nieco, hm, zabawne.
Dodatkowo - jakoś nie zauważyłem w wypowiedzi Małgorzaty, że potrzebuje obsługi Creative Zen czy jak się ten badziew z firmowym wsparciem wyłącznie dla Windows nazywa...

E: Po strzale z biodra z guglownicy, bez celowania - a takie coś nie pomoże aby?
Odkąd pojawiły się fora internetowe, ściany publicznych toalet są znacznie czystsze.

Awatar użytkownika
Harkonnen2
Pćma
Posty: 291
Rejestracja: sob, 11 cze 2005 10:19

Post autor: Harkonnen2 »

bcr pisze:
Husiaty pisze: E: Po strzale z biodra z guglownicy, bez celowania - a takie coś nie pomoże aby?
Bo jak się chce to się i znajdzie. :)
Aah! I see you have the machine that goes 'ping'. This is my favourite. You see, we lease this back from the company we sold it to, and that way, it comes under the monthly current budget and not the capital account.

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

Nawet nie wiem, o czym mówicie, Panowie. Jeżeli głośniki działają, to nie ma problemu, winda mi niepotrzebna. Wszystkie potrzeby załatwi mi Open Office, Firefox i coś do poczty.

Naprawdę, mam bardzo niewielkie potrzeby. :P
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
bcr
Dwelf
Posty: 578
Rejestracja: śr, 03 maja 2006 20:02

Post autor: bcr »

No to nie ma się co wahać, tylko zrobić przeskok :).

Mowa była o obsłudze przenośnego odtwarzacza, którego zapewne nie masz i nigdy mieć nie będziesz,
ale zdaniem Husiatego brak wsparcia dla niego uniemożliwia Ci przesiadkę :).
A ja w pracy korzystam z kilku narzędzi Microsoftu, więc moim zdaniem też nie możesz ;).
Odkąd pojawiły się fora internetowe, ściany publicznych toalet są znacznie czystsze.

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

Odtwarzacz? Nie słucham muzyki, przeszkadza w czytaniu, a czytanie to moja praca! :P

Od gadgetów jest Progenitura, a on ma windę i na windzie pewnie pozostanie (bo gry i inne takie). Po nowym roku przesiadka - lepiej, żeby fachowiec załadował nowy system. :)))
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Husiaty
Pćma
Posty: 234
Rejestracja: sob, 17 lis 2007 14:29

Post autor: Husiaty »

Harkonnen2 pisze:
bcr pisze:
Husiaty pisze: E: Po strzale z biodra z guglownicy, bez celowania - a takie coś nie pomoże aby?
Bo jak się chce to się i znajdzie. :)
grr...
nie chodzi o przegranie na odtwarzacz, tylko zmienienie formatu na unikalny.

Awatar użytkownika
bcr
Dwelf
Posty: 578
Rejestracja: śr, 03 maja 2006 20:02

Post autor: bcr »

Znaczy, chcesz dać do zrozumienia, że jak ktoś ma problemy z domykaniem tagów w pisanych wiadomościach,
to i konwertować do mp4 za pomocą darmowych narzędzi nie będzie potrafił?
Odkąd pojawiły się fora internetowe, ściany publicznych toalet są znacznie czystsze.

Awatar użytkownika
Harkonnen2
Pćma
Posty: 291
Rejestracja: sob, 11 cze 2005 10:19

Post autor: Harkonnen2 »

Poza tym, czy ten Creative naprawdę obsługuje tylko ten swój wewnętrzny, magiczny format?

//edit: i co to w ogóle za format, że się tak głupio spytam?
Aah! I see you have the machine that goes 'ping'. This is my favourite. You see, we lease this back from the company we sold it to, and that way, it comes under the monthly current budget and not the capital account.

Awatar użytkownika
Husiaty
Pćma
Posty: 234
Rejestracja: sob, 17 lis 2007 14:29

Post autor: Husiaty »

dostosowywanie formatu avi do wymogow ekranu i narzedzi mp4.
wczoraj znalazlem converter na linuxa, jednak jakosc jest beznadziejna.

Awatar użytkownika
bcr
Dwelf
Posty: 578
Rejestracja: śr, 03 maja 2006 20:02

Post autor: bcr »

Husiaty pisze:dostosowywanie formatu avi do wymogow ekranu i narzedzi mp4.
Możesz podkręcić jasność tego zdania?
Tak przy okazji - "Linuksa", a stopień kompresji i jakość najczęściej można zmienić parametrami.
Odkąd pojawiły się fora internetowe, ściany publicznych toalet są znacznie czystsze.

Awatar użytkownika
baron13
A-to-mistyk
Posty: 3516
Rejestracja: sob, 11 cze 2005 09:11

Post autor: baron13 »

Na filmach się nie znam, ale nie odpuściłbym, bo jeśli chodzi o np konwersję formatów graficznych to właśnie w Linuksie jest cała kupa narzędzi od GIMP-a z jego wtyczkami poczynając, pakiet Image Magick około 70 formatów. Filmy to pakiet GAP jak się nie mylę, jest Cine Paint na którym Heńka Portiera obrabiali.

Awatar użytkownika
Harkonnen2
Pćma
Posty: 291
Rejestracja: sob, 11 cze 2005 10:19

Post autor: Harkonnen2 »

Do tego dochodzi jeszcze wspomniany wcześniej mencoder wchodzący w skład mplayera, transcode, no i programy do obróbki wideo typu Kino, cinelerra i avidemux.

W tym jak wiele możliwości daje mencoder zorientować się można lurkując choćby jego dokumentację:

http://www.mplayerhq.hu/DOCS/HTML/pl/me ... codec.html
http://www.mplayerhq.hu/DOCS/HTML/pl/me ... codec.html
Husiaty pisze:dostosowywanie formatu avi do wymogow ekranu i narzedzi mp4.
Czyli skalowanie, z kodekami mpeg4 (albo x264) i ac3, jak wspomniał bcr. Wszystko z palcem w uchu robi mencoder i jeszcze dużo innych rzeczy jak chociażby deinterlacing.

//edit: a Imagemagick niedawno uchronił mnie w firmie od konieczności proszenia klienta o natychmiastowe przysłanie nowej wersji PDF, którego nie mogłem ni cholery w corelu otworzyć, a Imagemagickiem za jednym pociągnięciem klawierki machnąłem potrzebnego mi akurat tiffa :)
Aah! I see you have the machine that goes 'ping'. This is my favourite. You see, we lease this back from the company we sold it to, and that way, it comes under the monthly current budget and not the capital account.

ODPOWIEDZ