Rekrutacja

czyli wszystko o periodykach, które nie są Fahrenheitem

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Post autor: Alfi »

Przewodas pisze:Fantastyka nie jest literaturą popularną. Jest literaturą.

To że obecnie rzesze zdziczałych prostaków szukają w niej tylko rozrywki nie odbiera fantastyce jej możliwości.
Gdybyś jeszcze zechciał to udowodnić własną twórczością, wykorzystując wspomniane wyżej możliwości...
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Harna
Łurzowy Kłulik
Posty: 5588
Rejestracja: ndz, 05 mar 2006 17:14

Post autor: Harna »

Uszaty pisze:A ja tam popieram koncepcję Przewodasa. Bo jeśli się sprawdzi, to wreszcie Przewodas sam zniknie z różnych for (forów?) i będzie mógł sobie uczenie dyskutować i zaspokajać swoje intelektualne potrzeby w zamkniętym gronie. I wszyscy na tym zyskają - sam Przewodas, ci, co za te 500 złotych wykupią uczestnictwo w tak ekskluzywnym klubie, i my, biedne szaraczki, które mamy już dosyć imć Przewodasa i jego chamstwa. Będzie można spokojnie o nim zapomnieć. I będzie git.
Wiesz, Kiwaczku, coś w tym jest... Pokusa. Wielka pokusa.
Ostatnio zmieniony wt, 13 sty 2009 11:35 przez Harna, łącznie zmieniany 1 raz.
– Wszyscy chyba wiedzą, że kicający łurzowy kłulik to zapowiedź śmierci.
– Hmm, dla nas znaczy coś całkiem odmiennego – szczęśliwe potomstwo...
© Wojciech Świdziniewski, Kłopoty w Hamdirholm
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
Albiorix
Niegrzeszny Mag
Posty: 1768
Rejestracja: pn, 15 wrz 2008 14:44

Post autor: Albiorix »

Eee, ja tam nie zamierzam zapominać o Przewodasie, Pochwała Herezji jest u mnie na miejscu 87 w rzeczach do przeczytania. Jak przeczytam Lód będzie na 86 :)

edit: Może nawet jak przeczytam to poflamuję z autorem:)
nie rozumiem was, jestem nieradioaktywny i nie może mnie zniszczyć ochrona wybrzeża.

Awatar użytkownika
kiwaczek
szuwarowo-bagienny
Posty: 5629
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 21:54

Post autor: kiwaczek »

Ale chcesz pamiętać o Pochwale herezji jako o utworze, czy też o Przewodasie jako osobie. Bo ja z chęcią wróciłbym do czasów, kiedy odbierałem jego utwory jako po prostu utwory. Bez bagażu świadomości, że sam autor jest jaki jest.

Dlatego pisałem, że do niektórych jego utworów mam sentyment. Ale do samego Przewodasa jak najbardziej nie.
I'm the Zgredai Master!
Join us young apprentice!
Jestem z pokolenia 4PiP i jestem z tego dumny!

Przewodas
Pćma
Posty: 294
Rejestracja: śr, 28 maja 2008 15:56

Post autor: Przewodas »

Karola, Możesz mi powiedzieć dlaczego jesteś całkiem ślepa wtedy, kiedy interlokutorzy zaczynają atakować Przewodasa?
A zyskujesz na bystrości dopiero gdy zaczynam się odcinać?



wpis moderatora:
Bebe: Drogi użytkowniku Przewodasie, gdybyś się odcinał, a nie obrażał ludzi, którym chce się jeszcze z Tobą rozmawiać, nie byłoby sprawy. A odpowiedzi na pytanie udzieli Ci lektura:
Forumokieta, punkt 13.

Przewodas
Pćma
Posty: 294
Rejestracja: śr, 28 maja 2008 15:56

Post autor: Przewodas »

Forumokieta, pkt. 13 pisze:bezczelności i idiotyzmów tolerować nie będziemy
Bezczelnością jest, że poucza mnie Bebe, który pierwszy zaczął prowokować.
Idiotyzmy zaś i ich twórcy mają tu status świętych krów.

Ta dyskusja przez dłuższy czas toczyła się spokojnie i rzeczowo. Potem zaczęły się narastająca agresja i chamstwo paru userów, na którą moderacja patrzyła przez palce. I nagle tyko Przewodas winien?

Wpiszcie może do tej Forumokiety, że Przewodasa wolno obrażać bez ograniczeń. Tak będzie uczciwiej.

Awatar użytkownika
kiwaczek
szuwarowo-bagienny
Posty: 5629
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 21:54

Post autor: kiwaczek »

W kwestii formalnej - TA Bebe a nie ten Bebe.
I'm the Zgredai Master!
Join us young apprentice!
Jestem z pokolenia 4PiP i jestem z tego dumny!

Awatar użytkownika
Karola
Mormor
Posty: 2032
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 23:07

Post autor: Karola »

Przewodas pisze:Karola, Możesz mi powiedzieć dlaczego jesteś całkiem ślepa wtedy, kiedy interlokutorzy zaczynają atakować Przewodasa?
A zyskujesz na bystrości dopiero gdy zaczynam się odcinać?
Ja już Ci kiedyś napisałam, że uważam Cię za inteligentnego.
Uznaję bezczelność, która jest "cechą" osób inteligentnych, ale zwalczam chamstwo.
Tekst o kopie jest chamski.

Nie chcę się bawić w domorosłego psychoanalityka, jednak mimo to powiem Ci, jak ja to widzę (a co może według Ciebie dowodzić mojej ślepoty). Dopóki Ty plus inni stoicie po tej samej stronie - wszystko jest ok.
Jeśli zaś pojawiają się głosy negujące to, co napisałeś (podkreślam: co napisałeś), odbierasz to nader personalnie, jako atak nie ma swoje idee, lecz na siebie samego. I odcinasz się - ale też personalnie, atakując osobę interlokutora, nie to, co napisał.

A, i jeszcze jedno: nie dziw się zatem, że po chamskim ataku na człowieka, on sam zaczyna się też bronić/odcinać/odgryzać personalnie.
Jednak fakt ten nastąpił już po Twojej odzywce.
Indiana Jones miał brata. Nieudacznika rodem z Hiszpanii. Imię brata nieudacznika brzmiało Misco. Misco Jones.

Przewodas
Pćma
Posty: 294
Rejestracja: śr, 28 maja 2008 15:56

Post autor: Przewodas »

Aha, Nazywanie mnie prostytutką nie jest chamstwem.
Jest to tylko atak na moje idee... Usprawiedliwiony tekstem o kopie w tyłek, który nastąpił później. Znaczy się przewidziano, że nastąpi?

Sorki, Z chamami będę rozmawiać po chamsku. Języka akademickiej dyskusji nie będę używać w stosunku do ludzi, którzy go zupełnie nie rozumieją i nie szanują.

Awatar użytkownika
Harna
Łurzowy Kłulik
Posty: 5588
Rejestracja: ndz, 05 mar 2006 17:14

Post autor: Harna »

Przewodasie, to Ty przywołałeś porównanie pisarza do dziwki. Bebe odwołała się do Twoich słów, zmieniając jedynie słowo dziwka na prostytutka. Tetrix ma takie ładne zdanie w sygnaturce: Jak ktoś chce sypiać ze skunksami, niech nie płacze, że mu dzieci śmierdzą. Skoro Ty, pisarz, wprowadzasz takie porównania, nie dziw się, że inni je wykorzystują.
– Wszyscy chyba wiedzą, że kicający łurzowy kłulik to zapowiedź śmierci.
– Hmm, dla nas znaczy coś całkiem odmiennego – szczęśliwe potomstwo...
© Wojciech Świdziniewski, Kłopoty w Hamdirholm
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

Ależ, Przewodasie, tylko głupiec dyskutuje z głupcami.
I tylko cham z chamami, jak myślę.

Nie śmiałabym prosić, abyś zniżał się do mojego poziomu, naprawdę. Daruj sobie.
So many wankers - so little time...

Przewodas
Pćma
Posty: 294
Rejestracja: śr, 28 maja 2008 15:56

Post autor: Przewodas »

Ciekawe, że ja jakoś nigdy nie odczuwałem potrzeby odpowiadania na twoje posty, ty zaś na moje przemożną. Czego więc szukasz na moim poziomie?

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

Nudzę się, Przewodasie.
A Ty, czemu piszesz na FF, gdzie tylko chamy nie dostające do Twojego poziomu?
So many wankers - so little time...

Przewodas
Pćma
Posty: 294
Rejestracja: śr, 28 maja 2008 15:56

Post autor: Przewodas »

Owe chamy rozścierwiły z nagła dziś rano.
Akurat kiedy już zacząłem myśleć, że udało się stworzyć fajną wymianę myśli, że zaczynamy do czegoś dochodzić i chciałem już napisać apologię tego forum...

Jednak prawdę rzekłaś, Małgorzato, tak nudzisz się. Ja zaś jestem lekiem na nudę. Potrafię wymyślać ciekawe rzeczy i robić zapasy w błocie - zależnie od publiki. Z całą pewnością zaś ze mną nie jest nudno. Zatem rozważcie sobie na co się skazujecie wykorzystując każdy pretekst by mnie jak najszybciej zbanować.

Nudno wam będzie.

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

Och, nie schlebiaj sobie, Przewodasie.
Przecież rozmawiasz z prymitywnym targetem, z chamką. Takich, jak ja, cieszą prymitywne rozrywki.
Oglądanie kuriozów, na przykład.
So many wankers - so little time...

ODPOWIEDZ