EDYCJA VII B WARSZTATÓW TEMATYCZNYCH

Moderator: RedAktorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
Metallic
Kadet Pirx
Posty: 1276
Rejestracja: sob, 22 mar 2008 21:17
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Metallic »

Ta... biorąc pod uwagę spontan, na jakim powstawał mój tekst - wręcz przebieram nogami, żeby się dowiedzieć, czy jest żałosny, czy tylko beznadziejny :D
"...handlarz starym książkami odkrywa, że jego zarośnięte chwastami, najzwyklejsze w świecie podwórko jest znacznie dłuższe, niż się wydaje - w istocie sięga ono aż do samych bram piekieł."

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

beton-stal pisze:PS. A propos imprez - czy wy naprawdę jesteście ludźmi z krwi i kości? Bo ja jestem botem. Wrzucili mi na dysk encyklopedię, SJP i trochę książek w pdf-ie, więc tak sobie rąbię działalność piśmienniczą.
A nie, nie człowiek. Mnie właścicielka zabierze na tę imprezę, bo ja jestem komórką. Mam parę e-booków wgranych do pamięci, to mogę bredzić o literaturze. :)))
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Radioaktywny
Niegrzeszny Mag
Posty: 1706
Rejestracja: pn, 16 lip 2007 22:51

Post autor: Radioaktywny »

beton-stal pisze:Myślałem o czymś bardziej ze spiżu, marmuru itp.
A może z betonu lub stali? :->
Nie Mogłem Się Powstrzymać

A tak w ogóle: Niech żyją legalne offtopy!!!:-D

PS. I nie, też nie jestem człowiekiem. Jestem mutantem, a cała moja wiedza pochodzi z odpowiedniego manipulowania kodem genetycznym:->

EDIT: PS-a dodałem
There are three types of people - those who can count and those who can't.
MARS!!!
W pomadkach siedzi szatan!

Awatar użytkownika
Karola
Mormor
Posty: 2032
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 23:07

Post autor: Karola »

A ja sobie zanotowałam z boczku kto i ile razy podpadł mi za pisanie postów nie na temat tutaj. Żeby była jasność - modów też zanotowałam za podżeganie do spamowania. I będzie kara. Np niemożność komentowania tekstów warsztatowych...
Indiana Jones miał brata. Nieudacznika rodem z Hiszpanii. Imię brata nieudacznika brzmiało Misco. Misco Jones.

Awatar użytkownika
Bebe
Avalokiteśvara
Posty: 4592
Rejestracja: sob, 25 lut 2006 13:00

Post autor: Bebe »

Dziś nie będzie już, bo trzeba iść spać. Egzekucja odroczona jest bardziej. ;)
Z życia chomika niewiele wynika, życie chomika jest krótkie
Wciąż mu ponura matka natura miesza trociny ze smutkiem
Ale są chwile, że drobiazg byle umacnia wartość chomika
Wtedy zwierzyna łapki napina i krzyczy ze swego słoika

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

Karol, litości! Mroczki w oczach mam od czytania tekstów warsztatowych, nie odróżniam już, co ontop, a co offtop!
<złośliwość mode/on>
Udzieliło mi się, bo Autorzy Szanowni też nie odróżniają, co na temat, a co nie. <złośliwość mode/off>
Ja już będę grzeczna, obiecuję!
So many wankers - so little time...

Labalve

Post autor: Labalve »

Karola pisze:I będzie kara. Np niemożność komentowania tekstów warsztatowych...
Ale to raczej by ałćtorów ukarano, czyż nie?

I mam jeszcze pytanie, uwaga, NA TEMAT (w każdym razie częściowo):
W edycji A tych warsztatów dostałem żółtą kartkę, bo ponieważ moja praca miała mniej niż 150 słów. I jakiś straszny człowiek mnie poinformował (w sposób, który odcisnął swe wieczne piętno na mym dziecięcym umyśle ;p ), że miało być dokładnie 150.
A zostało napisane:
Małgorzata pisze:Ograniczenia:
1. limit: 150 słów, forma zamknięta, czyli półtora drabble'a
Limit to jest raczej górna granica (http://sjp.pwn.pl/haslo.php?id=2566081), nie?

Awatar użytkownika
Kruger
Zgred, tetryk i maruda
Posty: 3413
Rejestracja: pn, 29 wrz 2008 14:51
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Kruger »

W tym samym poście Margot napisała:
Małgorzata pisze:Definicja drabble: utwór zamknięty (czyli mający zakończenie), najczęściej z puentą (czyli elementem zaskoczenia) liczący dokładnie 100 wyrazów. Może być tylko narracyjny, tylko dialogowy albo mieszany - bez różnicy. W przypadku półtora drabble'a liczba wyrazów jest większa - 150, ale pozostałe wyznaczniki formalne nie ulegają zmianie.

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

Limit: 150 słów + drabble (wersja 1,5). A teraz, Labalve, sprawdź, co to jest drabble...
So many wankers - so little time...

Labalve

Post autor: Labalve »

Jednak słowo limit mnie zmyliło. Ale fakt, jest tam wszystko napisane. Moje wątpliwości zostały rozwiane.
Żeby nie było: czytałem to, serio! Gdy napisałem tekst miał dwieście-coś słów, więc, gdy udało mi się to okroić, byłem tak zadowolony, że zapomniałem, iż w definicji drabble'a kryje się słowo "dokładnie".
Dziękuję (ale straszny człowiek pozostaje strasznym człowiekiem ;) )

Awatar użytkownika
Karola
Mormor
Posty: 2032
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 23:07

Post autor: Karola »

Labalve pisze:
Karola pisze:I będzie kara. Np niemożność komentowania tekstów warsztatowych...
Ale to raczej by ałćtorów ukarano, czyż nie?
Bo to przewrotnie było.
Indiana Jones miał brata. Nieudacznika rodem z Hiszpanii. Imię brata nieudacznika brzmiało Misco. Misco Jones.

beton-stal
Fargi
Posty: 312
Rejestracja: wt, 12 gru 2006 01:49
Płeć: Mężczyzna

Post autor: beton-stal »

A tak poza tym słowo "limit" mogło odnosić się do całości wymogów. Czyli - limity (granice) zadania warsztatowego są takie, że ma być 150 słów. W tym sensie chodziło o nieprzekraczalne granice wymogów warsztatowych.

Aby nie było wątpliwości - ja to piszę wyłącznie po to, aby podlizać się władzuni.

Labalve

Post autor: Labalve »

Lizus! Lizus! Ulubieniec pani!

Awatar użytkownika
Karola
Mormor
Posty: 2032
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 23:07

Post autor: Karola »

Powtarzam: grabicie sobie.
Indiana Jones miał brata. Nieudacznika rodem z Hiszpanii. Imię brata nieudacznika brzmiało Misco. Misco Jones.

Awatar użytkownika
Metallic
Kadet Pirx
Posty: 1276
Rejestracja: sob, 22 mar 2008 21:17
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Metallic »

Ja się dziwię, czemu jeszcze nie było "CIACH!" ?
"...handlarz starym książkami odkrywa, że jego zarośnięte chwastami, najzwyklejsze w świecie podwórko jest znacznie dłuższe, niż się wydaje - w istocie sięga ono aż do samych bram piekieł."

Zablokowany