Supernatural

czyli osobno o serialach TV, koniecznie rozdzielnie i przeciwpołożnie

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
bouneville

Supernatural

Post autor: bouneville »

Zadziwił mnie bardzo fakt, że wśród tematów nie ma jeszcze ani słowa o "supernaturalu" i mimo że dopiero odkryłam to forum, postanowiłam dodać swoje trzy grosze, ponieważ serial jest genialny i toż to skandal, że został pominięty:)
Czy ktoś go w ogóle zna ?
To opowieść z pogranicza fantastyki i serialu na poły detektywistycznego - w niemal każdym odciknu pojawia się morderstwo i zagadka, co po dodaniu powalających aktorów (Jensen Ackles i Jared Padalecki), - w każdym tego słowa znaczeniu:P - mrocznej strony świata i odwiecznej walki sił dobra ze złem tworzy naprawdę ciekawy obraz.
Dodam jeszcze, że dialogi i gra dwóch głównych bohaterów jest co najmniej satysfakcjonująca :)

Awatar użytkownika
flamenco108
ZakuŻony Terminator
Posty: 2229
Rejestracja: śr, 29 mar 2006 00:01
Płeć: Mężczyzna

Post autor: flamenco108 »

O? O. Na przykład ja - nie kojarzę...
Nondum lingua suum, dextra peregit opus.

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

Znam. Odpadłam po pierwszej serii w TVN. Jakoś mnie nie wciągnął. Dwóch braci gania za dziwnymi sprawami - supermani, wychowani przez tatę-supermana, który stał się takim supermanem, bo mu żonę zabił demon. Im dalej w serial, tym bardziej nudno się robiło. Dopóki jeszcze była to opowieść drogi - dwóch braci jedzie i poluje (a to na upiora, a to na ducha, poltergeista, wampira, czy innego takiego), szukając ojca, to jeszcze było w porządku, ale potem okazało się, że takich łowców jak rzeczeni bracia jest mnóstwo, mają nawet swój bar... Yyyy...
Żadnego fajnego dialogu nie pamiętam, niestety. Ale może dlatego, że nic nie dorówna House'owi lub wyskokom Lightmana. :P
So many wankers - so little time...

bouneville

Post autor: bouneville »

Powiem tak: wersja z polskim lektorem w połowie nie oddaje humoru tego serialu. Według mnie świetne są odwołania do przeróżnych filmów, seriali, muyków, które się non stop pojawiają - zazwyczaj w jakichś zabawnych okolicznościach. No i najlepiej ogląda się z napisami, kiedy można coś poza tym beznadziejnym polskim głosem usłyszeć...

Awatar użytkownika
Keiko
Stalker
Posty: 1801
Rejestracja: wt, 22 sty 2008 16:58

Post autor: Keiko »

poległam po pierwszym odcinku (w wersji angielskiej)
jakieś takie przewidywalne okrutnie było

Awatar użytkownika
Q
Nexus 6
Posty: 3142
Rejestracja: wt, 25 lis 2008 18:01

Post autor: Q »

Pierwszy sezon mi się podobał, nawet gdzies tam zachwalałem:
http://www.startrek.pl/forum/index.php? ... 509&page=0

A potem (jak wprowadzili to podziemie łowców i inne takie) sam wymiękłem... :]

Póki oglądałem najbardziej podobało mi się - jak już wspomniałem w rozmowie z Przewodasem - "twórcze rozwijanie" wniosków płynących z klasycznej "wiedzy o duchach" i łączenie jej z nowocześniejszym sprzetem: wykrywanie duchów za pomocą urządzeń rejestrujących zmiany pola elektromegnetycznego (zresztą pomysł "na czasie"), pistolety na wodę wypełnione wodą święconą czy strzelby nabite solą zamiast śrutu. Jest to na swój sposób realistyczne - gdyby naprawdę istniały duchy i wampiry (a opowieści o tym co na nie działa odstraszająco były czymś więcej niż folklorem), walka z wszelkiego typu nadprzyrodzonymi zagrożeniami wyglądałaby od strony technicznej właśnie tak jak przedstawia ją ten serial...

To było takie świeże.
forum miłośników serialu „Star Trek”, gdzie ludzi zdolnych do używania mózgu po prostu nie ma - Przewodas

Awatar użytkownika
ChoMooN
ZakuŻony Terminator
Posty: 240
Rejestracja: pt, 03 lis 2006 23:08

Post autor: ChoMooN »

Serial jest doskonały ze względu na:
- Zabawnych bohaterów i relacje między nimi
- Intertekstualność - nawiązania do filmów, muzyki, miejskich legend
- Doskonałe poczucie humoru
- Zdolność twórców do potraktowania samych siebie z przymrużeniem oka
- Przepiękne aktoreczki :]
- No i dużo świeżych pomysłów (ale to raczej później w serialu, na początku tematy są raczej typowe...)
- bardzo też podoba mi się, jak bohaterowie rosną w siłę... na początku są jeszcze dwójką nieopierzonych duchołapów. W najnowszym sezonie... to dopiero supermani

z niecierpliwością czekam na kolejny sezon :) chociaż nie powiem, będą się musieli już baaaardzo postarać, żeby coś oryginalnego stworzyć...
Wszędzie dobrze, ale gdzie dwóch się bije, tam raki zimują.

Mój blog w znajdziesz dokładnie pod "WWW". Tu niżej między tymi innymi buttonami.

Awatar użytkownika
Q
Nexus 6
Posty: 3142
Rejestracja: wt, 25 lis 2008 18:01

Post autor: Q »

ChoMooN pisze:- Intertekstualność - nawiązania do filmów, muzyki, miejskich legend
Czasem to wychodzi doskonale, to fakt, ale czasem ma się wrażenie obcowania z odgrzewanym - nieraz b. nieświeżym - kotletem.
forum miłośników serialu „Star Trek”, gdzie ludzi zdolnych do używania mózgu po prostu nie ma - Przewodas

Awatar użytkownika
ChoMooN
ZakuŻony Terminator
Posty: 240
Rejestracja: pt, 03 lis 2006 23:08

Post autor: ChoMooN »

degustibus... mnie cieszą :)

pamiętam, że na kolana mnie rzuciło, chyba pod koniec drugiego sezonu:

"Bon Jovi rocks.... on occasions" :)


jednej rzeczy jeszcze nie dodałem na swojej liście... po prostu Klimat tego serialu jest fajny :) mroczne scenerie, te duchy i potworki... i te nocne rozmowy braciszków Winchesterów... aż by się chciało takie życie casem prowadzić...
Wszędzie dobrze, ale gdzie dwóch się bije, tam raki zimują.

Mój blog w znajdziesz dokładnie pod "WWW". Tu niżej między tymi innymi buttonami.

Awatar użytkownika
Q
Nexus 6
Posty: 3142
Rejestracja: wt, 25 lis 2008 18:01

Post autor: Q »

ChoMooN pisze:Klimat tego serialu jest fajny :)
Klimat. Stanowczo. Właściwie jest w tym klimacie coś z klasycznych angielskich ghost stories - mrok, domieszka narracyjnego dystansu, zderzenie Realnego z Zaświatowym, szukanie informacji w pożółkłych szpargałach...
forum miłośników serialu „Star Trek”, gdzie ludzi zdolnych do używania mózgu po prostu nie ma - Przewodas

Awatar użytkownika
ChoMooN
ZakuŻony Terminator
Posty: 240
Rejestracja: pt, 03 lis 2006 23:08

Post autor: ChoMooN »

Q pisze:
ChoMooN pisze:Klimat tego serialu jest fajny :)
Klimat. Stanowczo. Właściwie jest w tym klimacie coś z klasycznych angielskich ghost stories - mrok, domieszka narracyjnego dystansu, zderzenie Realnego z Zaświatowym, szukanie informacji w pożółkłych szpargałach...
częściej w internecie :) ale racja... research to pierwszy krok do pogromienia potwora :)
Wszędzie dobrze, ale gdzie dwóch się bije, tam raki zimują.

Mój blog w znajdziesz dokładnie pod "WWW". Tu niżej między tymi innymi buttonami.

Awatar użytkownika
Q
Nexus 6
Posty: 3142
Rejestracja: wt, 25 lis 2008 18:01

Post autor: Q »

ChoMooN pisze:częściej w internecie :) ale racja... research to pierwszy krok do pogromienia potwora :)
Jak radził Mistrz Lem: odpowiedzi szukaj w bibliotece ;-) (choćby elektronicznej - jak u Soderbergha w "Solaris" ;-) ).

A bardziej serio: fajny był ten mariaż starego z nowym, gdy bracia oglądali w Internecie skany pożółkłych szpargałów. Pójście z duchem czasu i ukłon w stronę tradycji.
forum miłośników serialu „Star Trek”, gdzie ludzi zdolnych do używania mózgu po prostu nie ma - Przewodas

Awatar użytkownika
Memento
Mamun
Posty: 108
Rejestracja: sob, 21 sie 2010 12:00

Post autor: Memento »

Ja zaliczam się zdecydowanie do tych chwalących serial. Kuzynka mnie wciągnęła. Gdy kiedyś u niej byłem, puściła mi pierwsze bodaj dwa odcinki, a potem to już pooszłooo. :] Ostatni sezon robiony już trochę na siłę, ale dopóki będzie grała Impala :D dopóty będę oglądał.
Piszac swoja recenzje oczywiscie nie stales sie krytykiem, ale mozna o Tobie w tym przypadku mowic jako p.o. krytyka ;-P
by A.Mason

ODPOWIEDZ