Navajero, mniej znany jako Adam Przechrzta

czyli o naszych albo cudzych autorach i ich dziełach - wszystko co chcielibyście wiedzieć, a o co (nie)boicie się zapytać

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Navajero
Klapaucjusz
Posty: 2485
Rejestracja: pn, 04 lip 2005 15:02

Post autor: Navajero »

Nimfo... coś bym Ci odpisał, ale jestem żonaty :P
"Panie, ten kto chce zarabiać na chleb pisząc książki, musi być pewny siebie jak książę, przebiegły jak dworzanin i odważny jak włamywacz."
dr Samuel Johnson

Awatar użytkownika
nimfa bagienna
Demon szybkości
Posty: 5779
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:40
Płeć: Nie znam

Post autor: nimfa bagienna »

I stan cywilny pozbawił cię umiejętności pisania? To straszne!
Najpierw nawołuje do bicia, a potem się żoną zasłania, pffff...
:P
Tłumaczenie niechlujstwa językowego dysleksją jest jak szpanowanie małym fiutkiem.

Awatar użytkownika
Navajero
Klapaucjusz
Posty: 2485
Rejestracja: pn, 04 lip 2005 15:02

Post autor: Navajero »

Wyostrzył mi instynkt samozachowawczy :)
"Panie, ten kto chce zarabiać na chleb pisząc książki, musi być pewny siebie jak książę, przebiegły jak dworzanin i odważny jak włamywacz."
dr Samuel Johnson

Awatar użytkownika
kaj
Kadet Pirx
Posty: 1266
Rejestracja: śr, 28 wrz 2005 13:50

Post autor: kaj »

Po przeczytaniu 80 stron Chorągwi książke odłożyłem. Nie podoba mi się wielce. Od stylu począwszy. Niby zdania porawne, ale styl jednak drętwy. Nie jest autor mistrzem słowa. To nie jest ksiązka, gdzie można się delektować pięknem stylu. Czy nawet potoczyście czytać. Niby nieustanne wice, tylko jakoś nieśmieszne. Od takiej Brzezińskiej dzielą tu lata świetlne. Albo Pacyńskiego. Czy nawet do Kozak daleko.
Narrator niby sie kryguje, żaden ze mnie Bond, a stale wykazuje wiedzę, umiejetności itp. na miare dwóch Bondów i Mc Gywera na dokładkę. Przedobrzone stanowczo. Wszytko potrafi i wszystko mu się gładko udaje.
Sałe popisy erudycji, tylko wszystko nieustannie zgrzyta.
Elisksir niesmiertelnosci i serum prawdy do uzyskania i ABW zostawia wszystko do załtwienia jakiemus doktorowi? Goscie z rosyjskiego specnazu mu bezintersownie pamagają. itd.
Sceny się zmieniaja jakoś bezkładnie. Niby akcja wartka, tylko źle napisana. Autor ma kłopoty z powiazaniem zdarzeń. Ot po prostu stwierdza, że wymłodniał. Tak się nie pisze. Trochę napięcia by się przydało. Gdy sprawa wymaga oddania emocji, sprawę mamy położoną jednym zdaniem.
IMO słaba ksiązka. Nie mam ochoty czytać dalej.

Awatar użytkownika
Navajero
Klapaucjusz
Posty: 2485
Rejestracja: pn, 04 lip 2005 15:02

Post autor: Navajero »

Thx za opinię.
"Panie, ten kto chce zarabiać na chleb pisząc książki, musi być pewny siebie jak książę, przebiegły jak dworzanin i odważny jak włamywacz."
dr Samuel Johnson

Awatar użytkownika
Navajero
Klapaucjusz
Posty: 2485
Rejestracja: pn, 04 lip 2005 15:02

Post autor: Navajero »

No, redakcja "Wilczego Legionu" ukończona, ilustracje się robią :)
"Panie, ten kto chce zarabiać na chleb pisząc książki, musi być pewny siebie jak książę, przebiegły jak dworzanin i odważny jak włamywacz."
dr Samuel Johnson

Awatar użytkownika
Harna
Łurzowy Kłulik
Posty: 5588
Rejestracja: ndz, 05 mar 2006 17:14

Post autor: Harna »

– Wszyscy chyba wiedzą, że kicający łurzowy kłulik to zapowiedź śmierci.
– Hmm, dla nas znaczy coś całkiem odmiennego – szczęśliwe potomstwo...
© Wojciech Świdziniewski, Kłopoty w Hamdirholm
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
Navajero
Klapaucjusz
Posty: 2485
Rejestracja: pn, 04 lip 2005 15:02

Post autor: Navajero »

No jest, jest. Jak dobrze pójdzie to może nawet w tym roku... :)
"Panie, ten kto chce zarabiać na chleb pisząc książki, musi być pewny siebie jak książę, przebiegły jak dworzanin i odważny jak włamywacz."
dr Samuel Johnson

Awatar użytkownika
Navajero
Klapaucjusz
Posty: 2485
Rejestracja: pn, 04 lip 2005 15:02

Post autor: Navajero »

Informuję PT Czytelników, że premiera "Wilczego Legionu" będzie miała miejsce w pierwszej połowie października. Mimo, że wyślizgał mnie "Śliski" :P
"Panie, ten kto chce zarabiać na chleb pisząc książki, musi być pewny siebie jak książę, przebiegły jak dworzanin i odważny jak włamywacz."
dr Samuel Johnson

Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Post autor: Ebola »

No, ale okładkę masz fajną :)

Ciekawe, gdzie Cię postawią w empiku?
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
Navajero
Klapaucjusz
Posty: 2485
Rejestracja: pn, 04 lip 2005 15:02

Post autor: Navajero »

Pewnie na półce pod literką "P". Miejsce ogólnie niezłe, tylko, że Pilipiuk strasznie się rozpycha :P
"Panie, ten kto chce zarabiać na chleb pisząc książki, musi być pewny siebie jak książę, przebiegły jak dworzanin i odważny jak włamywacz."
dr Samuel Johnson

Awatar użytkownika
Navajero
Klapaucjusz
Posty: 2485
Rejestracja: pn, 04 lip 2005 15:02

Post autor: Navajero »

No, "Wilczy..." od zeszłego piątku już w księgarniach. Chociaż nie sprawdzałem na jakiej półce stoi :)
"Panie, ten kto chce zarabiać na chleb pisząc książki, musi być pewny siebie jak książę, przebiegły jak dworzanin i odważny jak włamywacz."
dr Samuel Johnson

Awatar użytkownika
Rudość
Honorowa Ciocia Basi
Posty: 142
Rejestracja: pn, 03 lip 2006 19:59

Post autor: Rudość »

Na właściwej ;)
Sprawdzałam :)

Awatar użytkownika
Navajero
Klapaucjusz
Posty: 2485
Rejestracja: pn, 04 lip 2005 15:02

Post autor: Navajero »

Kamień spadł mi z serca ;)
"Panie, ten kto chce zarabiać na chleb pisząc książki, musi być pewny siebie jak książę, przebiegły jak dworzanin i odważny jak włamywacz."
dr Samuel Johnson

Awatar użytkownika
Navajero
Klapaucjusz
Posty: 2485
Rejestracja: pn, 04 lip 2005 15:02

Post autor: Navajero »

JanTanar pisze:Navahero, przeczytałem jedynie o Chorągwi, ale nie powiem, że nie, mocnie anegdotycznie i jakoś krakowskawo, ale... ale... ee na sławę to ... (czekam) Kolejne też przeczytam. (Pewnie)
Moja najnowsza produkcja to "Wilczy Legion" :) Czytelnikom NF się podobało, Parowskiemu i Jęczmykowi też ( znaczy tytułowe opowiadanie zbioru). * Kto wie, może i Tobie podejdzie? ;)


* Uwaga - nieskromna autoreklama.
"Panie, ten kto chce zarabiać na chleb pisząc książki, musi być pewny siebie jak książę, przebiegły jak dworzanin i odważny jak włamywacz."
dr Samuel Johnson

ODPOWIEDZ