Zasady Zakużonych Warsztatów Otwartych

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ika
Oko
Posty: 4256
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:26

Zasady Zakużonych Warsztatów Otwartych

Post autor: Ika »

Zasady ZakuŻonych Warsztatów Otwartych

1. To miejsce otwarte jest dla wszystkich, którzy chcą, by ich tekst został poddany sekcji. Obowiązują tu jak najbardziej wszystkie Zasady Ogólne np. ta, dotycząca objętości tekstu.

2. Zakładamy że jesteśmy w stanie poświęcić uwagę dwóm tekstom tygodniowo. Każdy kolejny tekst zostanie zablokowany mocą moderatorską i zwolniony w stosownym terminie. Uprasza się o rozsądne wrzucanie tekstów – nie chodzi o to, by zapewnić nam zajęcie na rok naprzód.

3. Prawo do zamieszczenia tekstu przysługuje każdemu chętnemu raz w miesiącu. W przypadku złamania tej reguły drugi tekst poleci w kosmos. Kolejny tekst wstawiony przed upływem miesiąca od poprzedniego może zostać zablokowany lub usunięty przez moderatora. Musimy zapewnić prawo do lansu wszystkim tym samym zakresie.

4. Autorzy nie wstawiają tekstów, które już raz były komentowane. Warsztaty nie polegają na dopieszczaniu i czytaniu jednego tekstu w nieskończoność. Autor bierze uwagi, które dostał i stara się je zastosować w nowym tekście.

5. To miejsce jest też otwarte dla wszystkich, którzy chcą wyrazić swoją opinię o prezentowanych utworach. Komentarze na temat utworu muszą spełniać warunki podane w Zasadach Ogólnych. Ostrzegamy jednak lojalnie, że i komentarze mogą podlegać komentowaniu. Szczególnie te, które nieprzemyślane, niedopracowane, niedokładne i te generowane zasadą: ty mnie podrapiesz to i ja cię podrapię.

Poprawiono: 3.03.2012. Neu
Poprawiono: 3.10.2013. Neu
Im mniej zębów tym większa swoboda języka

Tomasz S. Kruk

Post autor: Tomasz S. Kruk »

Rozumie, że nie mogę sam wystawić swojego tekstu do oceny. Jednak, jak mogę go "zakolejkować" czy istnieje swojego rodzaju poczekalnia? Myślałem, ze tematy z tekstami zwyczajnie czekają na akceptacje moderatora, tymczasem mój temat pojawił się od razu, wynikiem czego niezwłocznie go wywaliłem :)

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

A teraz przeczytaj punkt nr 2 powyższego regulaminu.
Tym razem uważnie i ze zrozumieniem...

Ze szczególnym naciskiem na dwa teksty w tygodniu.
So many wankers - so little time...

Tomasz S. Kruk

Post autor: Tomasz S. Kruk »

Moje pytanie brzmiało, gdzie mogę wysłać mój tekst, bo to że tylko dwa w tygodniu wiem dobrze! Czyli rozumiem, że mogę swój tekst wrzucać a moderator zamiast oceniać teksty będzie miał zawaloną głowę tym aby je blokować.

Awatar użytkownika
BlackHeart
Pćma
Posty: 221
Rejestracja: sob, 01 gru 2007 08:48

Post autor: BlackHeart »

Chłopie, pokory trochę! Regulamin jest jasny. Wrzucaj tekst, a moderatorzy zablokują. I skąd pomysł, że blokowanie wątków na forum jest tak czasochłonne, że można sobie "zawalić głowę"? Ech...

Awatar użytkownika
Orson
Ośmioł
Posty: 686
Rejestracja: ndz, 05 kwie 2009 18:55

Post autor: Orson »

To nie prościej poczekać grzecznie do przyszłego tygodnia? Oj ludzie, ludzie.
,,Mówię po hiszpańsku do Boga, po włosku do kobiet, po francusku do mężczyzn, a po niemiecku do mojego konia" Karol V Obieżyświat

Awatar użytkownika
Bebe
Avalokiteśvara
Posty: 4592
Rejestracja: sob, 25 lut 2006 13:00

Post autor: Bebe »

Ale co tu jest niejasnego?? Wrzucacie tekst. Jeden. Tego samego tygodnia możecie wrzucić drugi. A jeśli w tym samym tygodniu wrzucicie trzeci, to go Wam wykasujemy.
Moderatorzy nie mają czasu, żeby pobierać teksty, robić listy kolejkowe i tworzyć za Was wątki. O wiele mniej czasu zajmie nam wyrzucenie wątku, jeśli ktoś z Was nie zastosuje się do reguł.
Z życia chomika niewiele wynika, życie chomika jest krótkie
Wciąż mu ponura matka natura miesza trociny ze smutkiem
Ale są chwile, że drobiazg byle umacnia wartość chomika
Wtedy zwierzyna łapki napina i krzyczy ze swego słoika

Tomasz S. Kruk

Post autor: Tomasz S. Kruk »

Chodzi mi po prostu o to czy nie za dużo pracy sobie sami narzucacie. No ale macie doświadczenie już w tym więc ten akurat patent zapewne jest najmniej pracochłonny, więc dobrze.

Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Post autor: Ebola »

Wierz mi, Tomasz S. Kruku, zablokowanie wątku to mgnienie :)
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
Husiaty
Pćma
Posty: 234
Rejestracja: sob, 17 lis 2007 14:29

Post autor: Husiaty »

BlackHeart pisze:Chłopie, pokory trochę! Regulamin jest jasny. Wrzucaj tekst, a moderatorzy zablokują. I skąd pomysł, że blokowanie wątków na forum jest tak czasochłonne, że można sobie "zawalić głowę"? Ech...
Jakiej pokory, bo nie rozumiem..?
Gdzie było coś niepokornego w tej wypowiedzi?
Moje pytanie brzmiało, gdzie mogę wysłać mój tekst, bo to że tylko dwa w tygodniu wiem dobrze! Czyli rozumiem, że mogę swój tekst wrzucać a moderator zamiast oceniać teksty będzie miał zawaloną głowę tym aby je blokować.
Nie rozumiem....

Ale niezmiennie pozdrawiam ;-)
Husiaty
Ostatnio napisałem bestsellera, tylko jakoś kiepsko się sprzedaje...

Motylek

Pytanie.

Post autor: Motylek »

Czy mogę zamieścić fragment opowiadania? Jeśli tak to ile znaków?

Awatar użytkownika
Cordeliane
Wynalazca KNS
Posty: 2630
Rejestracja: ndz, 16 sie 2009 19:23

Post autor: Cordeliane »

Fragmenty nie są dobrze widziane. Patrz punkt 3 Zasad Ogólnych.
Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until they speak.

Motylek

Podziękowanie

Post autor: Motylek »

Dzięki.

Lasekziom
Kadet Pirx
Posty: 1215
Rejestracja: ndz, 21 wrz 2008 12:49

Post autor: Lasekziom »

Ktoś mi chyba mówił że skrypt strony przewiduje do 400 000 znaków w poście, ale nawet jeśli to prawda, to chyba lepiej tyle nie pisać.
edit.
ps.
Po co chcesz zamieszczać fragment?
nie lepiej całe opowiadanie?

Motylek

Post autor: Motylek »

Po to, żeby wiedzieć czy jest sens pisać dalej.
Napisać opowiadanie to nie sztuka, ale napisać dobre opowiadanie, które zaspokoi gusta nawet wybrednych czytelników jest sztuką przez duże S.

ODPOWIEDZ