Koncerty świeższe od wczorajszych bułek :D

czyli co nam w duszy gra - o muzyce fantastyczniej i fantastyce muzycznej

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
DerCasparFriedrich

Post autor: DerCasparFriedrich »

No a ja wciąż wspominam Chorzowską noc z U2 :)) jedna pozycji z listy rzeczy któych chciałbym w życiu doświadczyć odchaczona :]

Awatar użytkownika
Emilio
Sepulka
Posty: 32
Rejestracja: śr, 26 gru 2007 19:28

Post autor: Emilio »

Radiohead na Poznańskiej Cytadeli. Mistrzostwo świata. Mistrzowska setlista, świetny kontakt z publicznością, premierowy kawałek, i nie grany o wielu lat Creep na koniec... Świetny koncert, bardzo sie ciesze, że mogłem w nim uczestniczyć.
Kochasz?

Awatar użytkownika
Varelse
Dwelf
Posty: 511
Rejestracja: czw, 13 lip 2006 11:12

Post autor: Varelse »

Co to za premierowy kawałek? These are my twisted words? Supercollider?
Ale tak naprawdę nie miałbym nic przeciwko umieraniu, gdyby nie następowała po nim śmierć - Thomas Nagel


Szczury z Princeton, Nowa Fantastyka 9/2009

Awatar użytkownika
Emilio
Sepulka
Posty: 32
Rejestracja: śr, 26 gru 2007 19:28

Post autor: Emilio »

Setlista - POZNAŃ:

1.15 Step
2.There There
3.Weird Fishes/Arpeggi
4.All I Need
5.Optimistic
6.2+2=5
7.Street Spirit (Fade Out)
8.The Gloaming
9.Myxomatosis
10.Paranoid Android
11.Nude
12.Videotape
13.Karma Police
14.Bangers and Mash
15.Bodysnatchers
16.Idioteque
17.Everything In Its Right Place

Encore:
18.You and Whose Army?
19.These Are My Twisted Words
20.Jigsaw Falling Into Place
21.I Might Be Wrong
22.The National Anthem

Encore 2:
23.Reckoner
24.Lucky
25.Creep
Kochasz?

Awatar użytkownika
Varelse
Dwelf
Posty: 511
Rejestracja: czw, 13 lip 2006 11:12

Post autor: Varelse »

Wychodzi na to, że premierowe było rzeczywiście These Are My Twisted Words.

Ja natomiast powróciłem z Festiwalu Nowa Muzyka w Katowicach. Tim Exile, Jon Hopkins, Roots Manuva, Mum, Jacaszek - mistrzostwo. W sam raz na świętowanie publikacji w NF.
Ale tak naprawdę nie miałbym nic przeciwko umieraniu, gdyby nie następowała po nim śmierć - Thomas Nagel


Szczury z Princeton, Nowa Fantastyka 9/2009

Awatar użytkownika
Zanthia
Alchemik
Posty: 1702
Rejestracja: czw, 11 sie 2005 20:11
Płeć: Kobieta

Post autor: Zanthia »

Właśnie wróciłam z koncertu Sowie Piosenki Grzegorza Turnau i Jacka Królika Poznaniu. I jestem zachwycona. Ciepła letnia noc na dziedzińcu Masztalarni, pardon, ta pechowa restauracja zmienia nazwę średnio raz na kwartał, gwieździste niebo i pianino, po prostu rozkosz! W dodatku impreza niewielka, więc nie oglądaliśmy muzyków tylko na ekranie - jak to raz się nam zdarzyło na Open 'Erze.

Co prawda kolejność piosenek zgrzytała. Kolejno po sobie "Siódma Pieczęć" Ciechowskiego i "Gdziekolwiek" Grechuty - świetne, "Lady Madonna" Beatlesów i "Bracka" - fatalne. Za duży dysonans, po pełnej energii Lady Madonnie Turnau przepakował Bracką efekciarstwem.

Do tego był to krakus w Poznaniu, więc było całkiem sporo fałszywej skromności - niepożegnanie się z publicznością, po czym powrót na bis po 10 sekundach oklasków... i drugi bis... i trzeci... i medley na koniec, podejrzanie dobrze przećwiczony. Ale usłyszałam na żywo dwie z moich ulubionych piosenek, a do tego, na dokładkę - piosenkę Grzegorza Ciechowskiego, której nigdy wcześniej nie usłyszałam, a była bardzo piękna. Łza mi się kręci w oku, i tu nie żartuję, żadnej przesady, kiedy pomyślę, ile lat miał, a ile jeszcze mógł spokojnie pożyć...

Ech, zaczęłam z ekstazą, a teraz spojrzałam na tekst Grechuty, na tekst Ciechowskiego i melancholia spadła jak półmetrowa warstwa wielorybiego tłuszczu*. Eeeech...



*metafora Bena Croshawa.
It's me - the man your man could smell like.

Awatar użytkownika
Radioaktywny
Niegrzeszny Mag
Posty: 1706
Rejestracja: pn, 16 lip 2007 22:51

Post autor: Radioaktywny »

Ja się nie będę rozpisywał o sobotnim koncercie Żywiołaka w Białymstoku, bo wiadomo, że jak zawsze będę się rozpływał, ochował i achował do nieprzytomności:-) Przyznaję jednakże, że ukraiński zespół, który grał przed Żywiołakiem - nazwy nie pomnę, ale ta nieświadomość nie potrwa długo - też grał nieźle^^

A teraz nastawiam się psychicznie na nadchodzącą sobotę. Bo będzie grać Blind Guardian w Płocku i to za darmo!!! <nowa fala ochów i achów, nic to, że przedwczesnych;-)>
There are three types of people - those who can count and those who can't.
MARS!!!
W pomadkach siedzi szatan!

Awatar użytkownika
Lux Perpetua
Fargi
Posty: 453
Rejestracja: pt, 23 lut 2007 18:51

Post autor: Lux Perpetua »

Co? Blind Guardian za free i ja nic nie wiem? Kurde, że też moja siostra postanowiła wtedy wyjść za mąż:/
I am the one who tells the story.
Oh, I don't what made me, what gave me the right,
to mess with your values, and change wrong to right.

Awatar użytkownika
Emilio
Sepulka
Posty: 32
Rejestracja: śr, 26 gru 2007 19:28

Post autor: Emilio »

Mark Knopfler wystapi we Wrocławiu w przyszłe wakacje ;-)
Kochasz?

Death

Post autor: Death »

Blind Guardian w Płocku \m/

Koncert przedni, kto oczekiwał hitów, ten się nie zawiódł. Kilkanaście największych przebojów, które zgodnie wyśpiewywała cała publiczność. Chłopaki zafundowali nam trochę stresu, Bard Song i Mirror Mirror grając dopiero w drugim, ostatnim bisie. Organizacja świetna, Hunter i Acid Drinkers z powodzeniem rozgrzali publiczność, ogólnie kto nie był - niech żałuje :)

W zeszłym roku Therion, w tym Blind Guardian... strach pomyśleć, kogo zaproszą w przyszłym ;D Manowar? :P

Awatar użytkownika
Radioaktywny
Niegrzeszny Mag
Posty: 1706
Rejestracja: pn, 16 lip 2007 22:51

Post autor: Radioaktywny »

Death pisze:W zeszłym roku Therion, w tym Blind Guardian... strach pomyśleć, kogo zaproszą w przyszłym ;D Manowar? :P
Ja jestem za^^ A gdzieś dwa lata temu grał Blackmore's Night - aż żal, że przegapiłem. Theriona zresztą też szkoda - no, ale przynajmniej się na BG załapałem^^ Tyle że ja mam niedosyt - ja chcę jeeeszczeee Blind Guardiana!!!
Ale ogólnie - fajny koncert:-)
There are three types of people - those who can count and those who can't.
MARS!!!
W pomadkach siedzi szatan!

Death

Post autor: Death »

Radioaktywny pisze:Tyle że ja mam niedosyt - ja chcę jeeeszczeee Blind Guardiana!!!
Ale ogólnie - fajny koncert:-)
Kumpel, który oglądał ich w Czechach był zawiedziony. Ponoć tam dali o wiele lepszy koncert, tutaj skarżył się na nagłośnienie i faktycznie może ciut za szybki wokal. Tam natomiast dodatkowo były chóry.
Jeśli po takim występię słyszę, że Blindzi mogą dać jeszcze lepszy to nic jak tylko gnać na następny :D

Awatar użytkownika
Radioaktywny
Niegrzeszny Mag
Posty: 1706
Rejestracja: pn, 16 lip 2007 22:51

Post autor: Radioaktywny »

Death pisze:Kumpel, który oglądał ich w Czechach był zawiedziony. Ponoć tam dali o wiele lepszy koncert, tutaj skarżył się na nagłośnienie i faktycznie może ciut za szybki wokal. Tam natomiast dodatkowo były chóry.
Ja tam nie mam zarzutu ani do wokalu ani nagłośnienia, a i brak chórków mnie nie bolał - o chórek to się już publiczność postarała^^
Jeśli po takim występię słyszę, że Blindzi mogą dać jeszcze lepszy to nic jak tylko gnać na następny :D
O tak, o powtórkę prosim;-D
There are three types of people - those who can count and those who can't.
MARS!!!
W pomadkach siedzi szatan!

Awatar użytkownika
Metallic
Kadet Pirx
Posty: 1276
Rejestracja: sob, 22 mar 2008 21:17
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Metallic »

Był kto na Rawie? ;>
"...handlarz starym książkami odkrywa, że jego zarośnięte chwastami, najzwyklejsze w świecie podwórko jest znacznie dłuższe, niż się wydaje - w istocie sięga ono aż do samych bram piekieł."

Awatar użytkownika
Radioaktywny
Niegrzeszny Mag
Posty: 1706
Rejestracja: pn, 16 lip 2007 22:51

Post autor: Radioaktywny »

Strasznie się cieszę, że Kult postanowił dać nie dwa, ale trzy koncerty w tym tygodniu^^ Dzięki temu, chociaż na dwa pierwsze koncerty bilety zostały wyprzedane tak szybko, że nie zdązyłem kupić, dziś zdobyłem bilety na ten trzeci, na niedzielę^^ Suuuuupeeeer^___^
There are three types of people - those who can count and those who can't.
MARS!!!
W pomadkach siedzi szatan!

ODPOWIEDZ