Portale nie-periodykowe

czyli wszystko o periodykach, które nie są Fahrenheitem

Moderator: RedAktorzy

Awatar użytkownika
Lafcadio
Nexus 6
Posty: 3193
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 17:57

Post autor: Lafcadio »

Ja mam śmiałość to panu powiedzieć, bo pan mi wie pan co pan mi może? Pan mi nic nie może. Bo ja jestem z wodociągów.

Awatar użytkownika
Lafcadio
Nexus 6
Posty: 3193
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 17:57

Post autor: Lafcadio »

Ja mam śmiałość to panu powiedzieć, bo pan mi wie pan co pan mi może? Pan mi nic nie może. Bo ja jestem z wodociągów.

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

Bardzo fajny wywiad z Ewą. Pewnie dlatego, że Ewę spotkałam osobiście i rozmawiałam => to pewnie dlatego - spójnie mi się nakłada własne wrażenie z osobowością Ewy w wywiadzie :)))
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Lafcadio
Nexus 6
Posty: 3193
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 17:57

Post autor: Lafcadio »

Wywiad z Huberathem, ale ten z Lampy. Daje na szybko, dlatego tutaj ;)
Ja mam śmiałość to panu powiedzieć, bo pan mi wie pan co pan mi może? Pan mi nic nie może. Bo ja jestem z wodociągów.

Awatar użytkownika
Lafcadio
Nexus 6
Posty: 3193
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 17:57

Post autor: Lafcadio »

Jak podaje Terra Fantastica, dostępny jest wywiad z Mileną Wójtowicz.
Ja mam śmiałość to panu powiedzieć, bo pan mi wie pan co pan mi może? Pan mi nic nie może. Bo ja jestem z wodociągów.

Awatar użytkownika
Lafcadio
Nexus 6
Posty: 3193
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 17:57

Post autor: Lafcadio »

Nie wiem, gdzie to dać, więc daje tu: wywiad z Romkiem P.
Nawet ciekawy, choć przyznam szczerze, że to zdanie
„Gnój” Wojtka Kuczoka ludzie czytali, bo to jest książka trafiająca w ważny problem społeczny.
wydaje mi się błędne, bo nie czytali, według mnie, z powodu ważnych problemów, ale z powodu dobrego wyprowania przez pewną nagrodę i zdania jakiegośtam krytyka ;)


PS. Wywiad z Ewą Białołęcką, z dawna oczekiwany.

PS2. Ludzie, napiszcie coś, bo nic tylko ja cośtam pisze w tym temacie :/
Ja mam śmiałość to panu powiedzieć, bo pan mi wie pan co pan mi może? Pan mi nic nie może. Bo ja jestem z wodociągów.

Awatar użytkownika
Romek P.
Pćma
Posty: 244
Rejestracja: wt, 30 sie 2005 21:05
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Romek P. »

Lafcadio pisze:Nie wiem, gdzie to dać, więc daje tu: wywiad z Romkiem P.
Nawet ciekawy, choć przyznam szczerze, że to zdanie
„Gnój” Wojtka Kuczoka ludzie czytali, bo to jest książka trafiająca w ważny problem społeczny.
wydaje mi się błędne, bo nie czytali, według mnie, z powodu ważnych problemów, ale z powodu dobrego wyprowania przez pewną nagrodę i zdania jakiegośtam krytyka ;):/
Lafcadio, sprzedało sie tej książki całkiem sporo, jakieś 8-10 tysięcy, zanim w ogóle powąchała nagrodę.
Jak to przymierzysz do "sukcesów" powieści głośnych medialnie, które przebiły poziom 1000 egz sprzedanych, to będzie to powód do refleksji... tak myślę.

A tak poza tym, serdeczne dzięki za upowszechnienie wywiadu, bo ja na to nie wpadłem :)
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl

Awatar użytkownika
Lafcadio
Nexus 6
Posty: 3193
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 17:57

Post autor: Lafcadio »

Romek P. pisze:Lafcadio, sprzedało sie tej książki całkiem sporo, jakieś 8-10 tysięcy, zanim w ogóle powąchała nagrodę.
Jak to przymierzysz do "sukcesów" powieści głośnych medialnie, które przebiły poziom 1000 egz sprzedanych, to będzie to powód do refleksji... tak myślę.
Hmm, a ja głupi mogłem daty chociaż sprawdzić.
Do refleksji może zmusi, ale obawiam się, że tylko po zaznajomieniu się z dziełem. Liczba sprzedanych egzemplarzy nie świadczy o samej wartości dzieła ;]
Romek P. pisze:A tak poza tym, serdeczne dzięki za upowszechnienie wywiadu, bo ja na to nie wpadłem :)
Nie ma za co. Polecam się na przyszłość :]
Ja mam śmiałość to panu powiedzieć, bo pan mi wie pan co pan mi może? Pan mi nic nie może. Bo ja jestem z wodociągów.

Awatar użytkownika
Romek P.
Pćma
Posty: 244
Rejestracja: wt, 30 sie 2005 21:05
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Romek P. »

Lafcadio pisze:
Romek P. pisze:Lafcadio, sprzedało sie tej książki całkiem sporo, jakieś 8-10 tysięcy, zanim w ogóle powąchała nagrodę.
Jak to przymierzysz do "sukcesów" powieści głośnych medialnie, które przebiły poziom 1000 egz sprzedanych, to będzie to powód do refleksji... tak myślę.
Hmm, a ja głupi mogłem daty chociaż sprawdzić.
Do refleksji może zmusi, ale obawiam się, że tylko po zaznajomieniu się z dziełem. Liczba sprzedanych egzemplarzy nie świadczy o samej wartości dzieła ;]
Wiesz, dla mnie też nie jest to wcale arcydzieło, ani też ilość sprzedanych egz. nie jest dla mnie wyznacznikiem wartości. Niemniej, to jest jeden z niewielu znanych mi przypadków lit. głównego nurtu, kiedy autor podejmuje realny problem, a o tym mówiłem w tym wywiadzie.
I co by nie mówić, ta książka naprawdę się sprzedawała przed Nike. A jest i drugi wyznacznik: inne obdarzone tą nagrodą powieści sięgają np. 40-50 tysięcy nakładu, a tu wszystkich wydań masz już ponad sto tysięcy, czasem pojawia się liczba 120 tysięcy. To nie tylko kwestia promocji. Ludzie sięgali, bo ich zainteresował temat - taka jest moja opinia.
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl

Awatar użytkownika
Lafcadio
Nexus 6
Posty: 3193
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 17:57

Post autor: Lafcadio »

http://czat.wp.pl/zapis.html?T[page]=1&id_czata=2365
Chat z Witoldem Jabłońskim. Obawiam się, że nie zaskakuje wcale, bo nie było odważnych pytań za bardzo, jak chciał tego sam Jabłoński. Ale poczytajcie jeśli chcecie ;]
Ja mam śmiałość to panu powiedzieć, bo pan mi wie pan co pan mi może? Pan mi nic nie może. Bo ja jestem z wodociągów.

Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Post autor: Ebola »

Lafcadio jak zwykle niezawodny:)
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

A na Teleporcie z Witkiem Jabłońskim zwiedzaliśmy Ostrów Tumski :)))
I nie tylko ja przy tym byłam - cała gromada łaziła.
A potem jeszcze całą noc przegadaliśmy o literaturze i innych takich dziedzinach pokrewnych - ja, Witek i Imć Komuda. Na balkonie :))))
Wtedy, jak przypuszczam, padały pytania i stwierdzenia odważne, a nawet bezczelne :)))))
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Post autor: Alfi »

Ebola pisze:Lafcadio jak zwykle niezawodny:)
Wezmą go do Centrum Monitoringu Prasy:-).
Przeczytałem ten czat... i niczego konkretnego się nie dowiedziałem. Dobrze, że już nie mam tego starego monitora, bo musiałbym gonić do apteki po Euphrasię.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Lafcadio
Nexus 6
Posty: 3193
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 17:57

Post autor: Lafcadio »

Ebola pisze:Lafcadio jak zwykle niezawodny:)
Zawsze do usług :-)
Alfi pisze:Wezmą go do Centrum Monitoringu Prasy:-).
E tam ;-)
Alfi pisze:Przeczytałem ten czat... i niczego konkretnego się nie dowiedziałem.
Niestety, czatowicze zawiedli na pełnej lini...
Ja mam śmiałość to panu powiedzieć, bo pan mi wie pan co pan mi może? Pan mi nic nie może. Bo ja jestem z wodociągów.

Awatar użytkownika
Lafcadio
Nexus 6
Posty: 3193
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 17:57

Post autor: Lafcadio »

Dwa wywiady z Marcinem Przybyłkiem: Elkander i Imro.
Marcin Przybyłek z właściwą sobie sztuką przekształca każde pytanie w mini-temat na felieton ;] Brak tu kunsztu Parowskiego, ale da się czytać. Ma coś do powiedzenia, ale coś to w sobie dusi i tylko czasem zdarza się wywiad :) Miłej lektury ;]
Ja mam śmiałość to panu powiedzieć, bo pan mi wie pan co pan mi może? Pan mi nic nie może. Bo ja jestem z wodociągów.

ODPOWIEDZ