"Nawiedziny" - nasze wrażenia

czyli odpowiednie miejsce dla bibliotekarzy, bibliofilów, moli książkowych i wszystkich tych nieżyciowych czytaczy

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Baranek
Mamun
Posty: 183
Rejestracja: śr, 10 sie 2005 18:16

Post autor: Baranek »

a bo żem przeoczył to niebieskie. wzrok już nie ten.

Awatar użytkownika
Tequilla
Sepulka
Posty: 91
Rejestracja: czw, 18 sie 2005 18:44

Post autor: Tequilla »

Runa udostępnia książki Fabryki.
Ponoć PiS ma polecać wyborcom program PO.
Świat się kończy. Do 2012 pozostało już niewiele czasu...

Awatar użytkownika
Baranek
Mamun
Posty: 183
Rejestracja: śr, 10 sie 2005 18:16

Post autor: Baranek »

mój Tata mawia ostatnio: 'przyjdzie rok 2012. rozpoczną się mistrzostwa europy w piłce nożnej. do Polski zjadą goście z całego kontynentu. popatrzą i powiedzą: koniec świata'

Awatar użytkownika
Tequilla
Sepulka
Posty: 91
Rejestracja: czw, 18 sie 2005 18:44

Post autor: Tequilla »

Baranek pisze:mój Tata mawia ostatnio: 'przyjdzie rok 2012. rozpoczną się mistrzostwa europy w piłce nożnej. do Polski zjadą goście z całego kontynentu. popatrzą i powiedzą: koniec świata'
Kurcze, a to całkiem prawdopodobne :) I paczajcie, Majowie już o tym wiedzieli, że Euro to będzie klapa :)

Awatar użytkownika
kiwaczek
szuwarowo-bagienny
Posty: 5629
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 21:54

Post autor: kiwaczek »

Ale organizacyjnie czy sportowo? :)
I'm the Zgredai Master!
Join us young apprentice!
Jestem z pokolenia 4PiP i jestem z tego dumny!

Awatar użytkownika
Tequilla
Sepulka
Posty: 91
Rejestracja: czw, 18 sie 2005 18:44

Post autor: Tequilla »

zapewne i tak i tak. Jak koniec świata to na całego:)

jakby co to ja wcale nie offtopuję. Koniec świata i nawiedzony pomysł z organizowaniem mistrzostw nawiązują do tematu antologii. No i jeszcze PZPN w roli straszącego od wieków upiora

Sharn

Post autor: Sharn »

Harna pisze:Autor recenzji pewnie wziął się i rąbnął, Baranku :-)
Rąbnął się, rąbnął. Bezmyślnie skopiował i wkleił, patałach jeden. Ale już poprawił.

Awatar użytkownika
andre
Sepulka
Posty: 99
Rejestracja: wt, 12 lip 2005 14:54

Post autor: andre »

no,ale pomysł antologii piłkarsko-fantastycznej na euro 2012 może wart uwagi...?

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Post autor: nosiwoda »

O rany boskie, andre, Ty szatanisto... Ty nie podsuwaj takich pomysłów <mdleje>
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

Awatar użytkownika
Tequilla
Sepulka
Posty: 91
Rejestracja: czw, 18 sie 2005 18:44

Post autor: Tequilla »

andre pisze:no,ale pomysł antologii piłkarsko-fantastycznej na euro 2012 może wart uwagi...?
No nie wiem. Prawdopodobne, że w większości utworów element fantastyczny zasadzalby się na pomyśle, że Polska zdobywa mistrzostwo Europy.

Awatar użytkownika
xan4
Sepulka
Posty: 81
Rejestracja: pt, 24 lip 2009 15:34

Post autor: xan4 »

a tam zaraz zdobywa mistrzostwo. U niektórych elementem fantastycznym byłoby wyjście z grupy, a u niektórych trzeźwe wyjście piłkarzy na boisko. To by było sf dopiero :)
Tatuś Muminków

Awatar użytkownika
kiwaczek
szuwarowo-bagienny
Posty: 5629
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 21:54

Post autor: kiwaczek »

A tak ze starych nawyków to chciałbym offtopicznie zauważyć, że kolega Sharn to wyraźnie nie przeczytał Forumokiety. I łamie ją, w nieświadomości jak mniemam. Co go zresztą absolutnie nie usprawiedliwia. :P
I'm the Zgredai Master!
Join us young apprentice!
Jestem z pokolenia 4PiP i jestem z tego dumny!

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Post autor: nosiwoda »

Tequilla pisze:No nie wiem. Prawdopodobne, że w większości utworów element fantastyczny zasadzalby się na pomyśle, że Polska zdobywa mistrzostwo Europy.
Hmm, ale zobacz, jewgienij (czyli Jewgienij Olejniczak) napisał opowiadanie piłkarskie, a przy tym właśnie wcale nie o tym. Idzie mi o "Frankfurt".
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

Awatar użytkownika
Tequilla
Sepulka
Posty: 91
Rejestracja: czw, 18 sie 2005 18:44

Post autor: Tequilla »

kolega andre bodaj także, jeśli dobrze pamiętam na łamach "Creatio". To mamy już dwa :)

Awatar użytkownika
savikol
Fargi
Posty: 407
Rejestracja: pn, 27 mar 2006 08:04

Post autor: savikol »

Zaraz! A kolega Tequilla też opublikował opowiadanie, w którym kluczowym elementem były mecze Manchester United, zdaje się. Coś o fanatycznym kibicu stosującym voo doo, czy jakąś afrykańską magię. W SFFH wyszło.

ODPOWIEDZ