Fabryki Słów wybryki destabilizujące system nerwowy

czyli odpowiednie miejsce dla bibliotekarzy, bibliofilów, moli książkowych i wszystkich tych nieżyciowych czytaczy

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
emigrant
Pćma
Posty: 224
Rejestracja: wt, 11 lis 2008 20:26

Post autor: emigrant »

Keiko pisze:
1.
Emigrant uparcie czepia się Kiwaczka, że w tym wątku można na Fabrykę wylewać pomyje wszelakie, a Master Zgredaj chce tego zabronić. Ja tylko zwrócę uwagę, ze wcześniej początek dyskusji był w innym wątku i wypowiedzi Kiwaczka tamtego miejsca dotyczyły.
Jeśli ktoś mnie wywołuje do tablicy, wstaję i odpowiadam.

Jeżeli dla Ciebie propozycja dyskusji na jakiś temat, w tym wypadku konfliktu, to wylewanie pomyj, to moje gratulacje.
Indianin uzbrojony był w uk i tą mahawkę.

Awatar użytkownika
kiwaczek
szuwarowo-bagienny
Posty: 5629
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 21:54

Post autor: kiwaczek »

Od początku lecąc:
emigrant pisze:To się porobiło... Co Wy na to?
Ebola pisze:Ten watek jest poświęcony twórczości Jakuba Ćwieka, a nie jego rozliczeniom z wydawcami. Na temat twórczości może się wypowiedzieć każdy, kto książki Kuby czytał, na temat "kto komu i za co powinien zapłacić", nikt oprócz stron zainteresowanych.
I dalej lecimy:
Amerykan pisze:To taki niby żarcik, ale wiele mówi o Fabryce...;)
Amerykan pisze:A że Fahrnheit jest związany z Fabryką to już nie moja wina. To jest wątek poświęcony twórczości Ćwieka i nie obchodzi mnie jakie wydawnictwo owym forum trzęsie.
emigrant pisze:Coś się niezależny byt strasznie zapieklił jak na niezależny byt...
emigrant pisze:No, Twoja reakcja to nie jest reakcja kogoś kogo to ani ziebi ani grzeje. ... Twoja reakcja jest taka, jakby to Ciebie Ćwiek posądzał o niepłacenie faktur.
Tu tylko dodam, że strasznie mi się to powyższe spodobało - ale Emigrancie - nie sądź innych podług siebie.
emigrant pisze:Jeśli nie chcecie dyskusji na temat tego konfliktu, to napiszcie i tyle. a nie wyciągajcie ciężkiej artylerii w rodzaju: ręce mam urobione od pracy dla F. a tu o! Takie podziękowanie, czy wykładanie całej historii forum...
A tu sugeruję zerknięcie do drugiego przytoczonego cytatu.
I na koniec:
emigrant pisze:Z tym nie sposób się nie zgodzić. Masz rację, warto. Warto też od początku stawiać sprawy jasno. Z mojej strony koniec tematu.
Drogi Emigrancie!
Od początku sprawa była stawiana jasno i przejrzyście.
Ale Ty wolałeś się bawić w aluzyjki, różne sugestie, spiski. A mnie takie coś niesamowicie wkurza, jako żem człowiek prostolinijny i prosty wręcz. A już strasznie wkurza mnie zarzucanie mi stronniczości i pozostawania na smyczy czy garnuszku, czy jak to zwał. Pisałem, chyba prostym i zrozumiałym językiem (?), że nie jest to miejsce na uprawianie prywaty.
I, biorąc pod uwagę Twoja postawę, chyba niepotrzebnie. Trzeba było przeczekać, dzieckiem się zająć, kolację żonie zrobić, pieluchy pozmieniać - no zająć się prozą życia codziennego. Następnym razem będę (chyba) mądrzejszy.
Wszak ze zmechami się nie dyskutuje...
Ech...

PS. Sprawy związane z tym, że niektórzy odczytali mojego posta nie tak jak miałem nadzieję zostanie odczytany - czyli, że niby się skarżę na niedopieszczenie redaktorskie - najlepiej przenieść na inny grunt. ;)
I'm the Zgredai Master!
Join us young apprentice!
Jestem z pokolenia 4PiP i jestem z tego dumny!

Awatar użytkownika
emigrant
Pćma
Posty: 224
Rejestracja: wt, 11 lis 2008 20:26

Post autor: emigrant »

kiwaczek pisze:Pisałem, chyba prostym i zrozumiałym językiem (?), że nie jest to miejsce na uprawianie prywaty.
To jeszcze napisz, skoro oskarżasz, jaką to prywatną sprawę chciałem załatwić na forum w tym temacie.
Następnym razem będę (chyba) mądrzejszy.
Oby...
Wszak ze zmechami się nie dyskutuje...
Co to: zmech? Zmechanizowany?
Indianin uzbrojony był w uk i tą mahawkę.

Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Post autor: Ebola »

emigrant pisze:Jeżeli dla Ciebie propozycja dyskusji na jakiś temat, w tym wypadku konfliktu, to wylewanie pomyj, to moje gratulacje.
Ostatni raz spróbuję Ci coś wytłumaczyć. Na blogu Ćwieka, nie pamiętam czy pod ostatnim wpisem, czy przedostatnim są linki do Zaginionej Biblioteki, a konkretnie do pyskówki, jaka tam odchodzi w związku z tematem. Wojna każdego z każdym, niemalże. Zaraz poleje się krew, odbędzie kilka honorowych pojedynków, zakończą pewne długoletnie piękne przyjaźnie.
Tego sobie tu nie życzymy. EOT.
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

Toudi

Post autor: Toudi »

Ebola pisze:
emigrant pisze:Jeżeli dla Ciebie propozycja dyskusji na jakiś temat, w tym wypadku konfliktu, to wylewanie pomyj, to moje gratulacje.
Ostatni raz spróbuję Ci coś wytłumaczyć. Na blogu Ćwieka, nie pamiętam czy pod ostatnim wpisem, czy przedostatnim są linki do Zaginionej Biblioteki, a konkretnie do pyskówki, jaka tam odchodzi w związku z tematem. Wojna każdego z każdym, niemalże. Zaraz poleje się krew, odbędzie kilka honorowych pojedynków, zakończą pewne długoletnie piękne przyjaźnie.
Tego sobie tu nie życzymy. EOT.
Nie jest tak źle. Sytuacja się jest pod kontrolą. Niektórzy chyba chcieli pyskówki sami zamiast bardziej merytorycznej argumentacji. Tak czy siak zapraszam do jej obejrzenia. Wbrew obiegowej opinii AM tam bardzij FS tłumaczył niż atakował.

Zgadzam się z AM co do jednej rzeczy. FS powinna na spokojnie pogadać ze swoimi Autorami i sprawę wyjaśnić będzie o wile lepiej dla wszystkich

Awatar użytkownika
Ika
Oko
Posty: 4256
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:26

Post autor: Ika »

emigrant pisze:
kiwaczek pisze:Pisałem, chyba prostym i zrozumiałym językiem (?), że nie jest to miejsce na uprawianie prywaty.
To jeszcze napisz, skoro oskarżasz, jaką to prywatną sprawę chciałem załatwić na forum w tym temacie.
Sprawa finansów autora sprawą bezpieczeństwa narodowego!

Emigrancie daj spokój, co? Człowiekowi ktoś tam nie zapłacił, człowiek uznał za stosowne opowiedzieć o swojej martyrologii na swoim prywatnym blogu. Inni uznali za stosowne go tam pożałować i mu powspółczuć. To jest prywatna sprawa.

EDIT:
Podnóżek Księciunia pisze:Zgadzam się z AM co do jednej rzeczy. FS powinna na spokojnie pogadać ze swoimi Autorami i sprawę wyjaśnić będzie o wile lepiej dla wszystkich
O Toudi, miejsce zatrudnienia zmieniłeś?
Im mniej zębów tym większa swoboda języka

Toudi

Post autor: Toudi »

Tak ty mi już nie płacisz a z czegoś żyć trzeba nie

Edit. Tak jestem pachołkiem MAGa, Runy i jeszcze kilku innych wydawnictw. Mamy tajną lożę w której knujmy jak zniszczyć FS. Mamy tajne rytuały i stopnie wtajemniczenia.

Awatar użytkownika
Ika
Oko
Posty: 4256
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:26

Post autor: Ika »

E?
Jedyną osobą, której ja płacę jest mój synuś - wykręcam się tym sposobem od zmywania :)).
Miałam na myśli Twoją wiedzę w temacie, wiesz co było, czego nie było. Byłabym skłonna raczej sugerować konfesjonał :))), w ostateczności samą Fabrykę.
Tajna loża nie przyszła mi do głowy.

Edit: generalnie to strasznie się te ludzie nerwowe porobili...
Aż strach na własnym forum coś napisać.
Im mniej zębów tym większa swoboda języka

Toudi

Post autor: Toudi »

Dobra chyba mi się udzieliła teoria spiskowa.

No wiem ze mi nie pąłcisz to kupiął mnie konkurencja :P


Moja wiedza jest tak jak się rozwiązuje podobne konflikty :P

Zadnych tajemnic nie znam ale kilku Autorów pisze to samo wiec widać że nikt z nimi nie pogadał.

ciekawi mnie czy coś zmieni Ta cła " Afera"

Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Post autor: Ebola »

Teorie spiskowe są zawsze trendy i zgodne z oczekiwaniami społecznymi. A może ustalimy grafik, kto, kiedy, czyim jest pieskiem? Będziemy się cyklicznie wymieniać wydawcami :)
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Post autor: nosiwoda »

Wolałem, jak Toudi był przekonany, że Ika po nim jedzie. Pisał wtedy bardziej czytelnie. Co prawda nadal bez przecinków, ale jednak.
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

Awatar użytkownika
Ika
Oko
Posty: 4256
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:26

Post autor: Ika »

nosiwodo, dzięki :) - ja to jednak umiem sobie wroga wybrać :D

Toudi, pozwól, że powoli i spokojnie - piszesz Fabryka powinna była, ale nie wiesz, jak było, może Fabryka zrobiła co powinna?
Widzisz, że tak sobie pozwolę na mniej wydawniczą analogię (bo jak napisze o książkach to się zaraz zrobi sensacja), nie napisałabym, że Toudi tudzież wspomniany AM nie umyli zębów dziś rano, bo w ich łazienkach nie byłam. Ani dzisiaj ani nigdy indziej. Mogę sobie oczywiście poczynić założenie, że myli, bo tak mnie wynika z ogólnych założeń higieny jamy ustnej, ale moje założenia, a fakty... W każdym razie nie rwałabym się do twierdzeń, co wspomniani Panowie byli uprzejmi zrobić, a czego nie byli. I tyle.
Zawsze mnie zaskakuje ta łatwość w ferowaniu wyroków zaocznych. I nie ma znaczenia jakim temacie.
Nie wiesz dokładnie, co komu i kto, bo rozsądny pracownik pięć razy się zastanowi, zanim upubliczni korespondencję służbową, która, na mój chłopski rozum jest częścią tajemnicy handlowej. Ergo obie strony w jakimś tam stopniu zasługują na dobrodziejstwo, tudzież przekleństwo wątpliwości.
I tyle.
Im mniej zębów tym większa swoboda języka

Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Post autor: Ebola »

Ika, wydaje mi się, że warto sprecyzować, kogo masz na myśli pisząc "pracownik", bo może powstać wrażenie, ze masz na myśli Kubę. Na moje myślisz o sobie, że status pracownika uniemożliwia Ci pełny udział w dyskusji na rożne zresztą tematy. :)
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

Toudi

Post autor: Toudi »

Ika pisze:nosiwodo, dzięki :) - ja to jednak umiem sobie wroga wybrać :D

Toudi, pozwól, że powoli i spokojnie - piszesz Fabryka powinna była, ale nie wiesz, jak było, może Fabryka zrobiła co powinna?.
Ani Słowa JĆ a ni Roberta Łakuty no i innych pisarzy nie potwierdzają że takie rozmowy się odbyły. Zresztą sam wiem jak trudno prosić kogoś żeby poczekał z kasą i przyznać się ze są kłopoty. Kilku pisarzy piszę że zostali potraktowani nie fajne. Robert łakuta nie piszę że mówił o złej sytuacji czy próbował negocjować. Jasne że nie wiem wszystkiego ale po całej tej awanturze nie widać by podjęto takie próby negocjacji albo żeby były one udane. Jeżeli 5 pisarzy piszę ze były kłopoty i żaden z nich nie pisze że ktoś z nimi negocjował ( a Jedena nawet że go wyszydzano )
to mam podstawy sądzić, że nikt z Autorami umiejętnie nie porozmawiał.
myślę, że jest wystarczająco informacji i mogę wysunąć tezę, że Autorów nie przekonywano. Wykręcono się prostym " problemem z Empikiem " i to chyba nie zawsze

Gdyby mu śmierdziało z ust a w szczęce miał bym tylko czarne kikuty to też byś miała prawo pomyśleć że nie umyłem zębów


Ika co do korespondencji to prawdopodobnie masz rację.

Edit
Ika pisze:nosiwodo, dzięki :) - ja to jednak umiem sobie wroga wybrać :D
Ponoć można oceniać człowieka miarą jego wrogów łatwiej niż miarą jego przyjaciół ( wróg cię nigdy nie zawiedzie ;) )

Ps. Ze mnie żaden wróg. Zwykły malkontent

Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Post autor: Ebola »

Toudiiii....!
Co do wroga, Ika miała na klawiaturze(myśli), nosiwodę. On ma tu status wroga Nundy.;
Dwa: Kto to jest Pięć osób (autorów)? Rozumiem, że Jakub Ćwiek, rozumiem (co znaczy przeczytałam na ZB) autorzy Sępów, wiem, że pojawił się post Ani Kańtoch (choć w kwestii opóźnień płatności, a nie jakichś przekrętów) i kto jeszcze, bom nieświadoma. Kogo wykpito? Bo nie wiem.
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

ODPOWIEDZ