Kawerna Sopot: spotkania autorskie i takie tam

dla fanów, o fanach i przez fanów

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Szamajim
Sepulka
Posty: 28
Rejestracja: śr, 26 maja 2010 19:45

Kawerna Sopot: spotkania autorskie i takie tam

Post autor: Szamajim »


wpis moderatora:
Ebola: Scaliłam. Niech już trumniejskie spotkania awtorskie mają miejsce swe.Witajcie jakoż iż tutaj mnie skierowano umieszczam trochę późno ale zawsze informację o spotkaniu organizowanym przez portal Kawerna.pl z Dariuszem Domagalskim.

Spotkanie odbędzie się w Sopocie w księgarnio-kawiarni Bookarnia na ulicy Haffnera 7. Zapraszam serdecznie w imieniu Kawerny :)

brajt
Sepulka
Posty: 14
Rejestracja: ndz, 16 maja 2010 09:26

Post autor: brajt »

To spotkanie ma jakąś datę i godzinę, czy trwa na okrągło? :)
nothing's forgotten... nothing is ever forgotten

Awatar użytkownika
kiwaczek
szuwarowo-bagienny
Posty: 5629
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 21:54

Post autor: kiwaczek »

Z tej całej Kawerny.pl wynika, że "które odbędzie się 28. maja o godz. 18.30 w sopockiej Bookarni.Należy zmierzyć się ..." (Pisownia oryginalna)

Zerknąłem przy okazji wyrywkowo na publikowane tam treści. Ech... Kolejny serwis z zacięciem literackim (tak mają w podtytule), którego autorzy są na bakier z językiem polskim. Korektora tam bardzo potrzeba, bardzo.

Edit: "Gwiazda wojenna Galactica (ukłon w kierunku dziwnego tłumaczenia z telewizji) jest serialem science fiction powstałym w 1978 roku. Ogromna popularność pierwszej serii przyczyniła się do podjęcia decyzji o kontynuacji i powrót serialu, który obecnie zapisuję się jako Battlestar Galactica 1980, by odróżnić go od serii z 1978 roku. Powodem akcentowania różnych dat powstania jest to, iż kontynuacja okazała się chybionym celem; nie przez pomysł kontynuacji, a sposób wykonania i fabułę serii z 1980 roku. Po 10 odcinkach serial zaprzestano produkować, inwestując w książki, gry komputerowe i komiksy."
Rany - co za bełkot...
I'm the Zgredai Master!
Join us young apprentice!
Jestem z pokolenia 4PiP i jestem z tego dumny!

Awatar użytkownika
Lafcadio
Nexus 6
Posty: 3193
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 17:57

Post autor: Lafcadio »

Może nie oni prowadzą spotkanie ;)

Jutro akurat nie mam planów, mógłbym się wybrać. Ktoś z Trójmiasta jeszcze się wybiera?
Ja mam śmiałość to panu powiedzieć, bo pan mi wie pan co pan mi może? Pan mi nic nie może. Bo ja jestem z wodociągów.

Awatar użytkownika
taki jeden tetrix
Niezamężny
Posty: 2048
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 20:16

Post autor: taki jeden tetrix »

Lafcadio pisze:Ktoś z Trójmiasta jeszcze się wybiera?
Wyższa Instancja mnie uchroniła, będę w Kołobrzegu.
"Anyone who's proud of their country is either a thug or just hasn't read enough history yet" (Richard Morgan, Black Man)
"Jak ktoś chce sypiać ze skunksami, niech nie płacze, że mu dzieci śmierdzą" (Etgar Keret)

Awatar użytkownika
Szamajim
Sepulka
Posty: 28
Rejestracja: śr, 26 maja 2010 19:45

Post autor: Szamajim »

Spotkanie w Sopocie w Bookarni godzina 18:30. Zapraszamy
Tak przez nas organizowane, tak jak poprzednie z Krzywickim.
Kiwaczek każdy kiedyś zaczyna, korektorzy u nas mile widziani :)

Awatar użytkownika
Gata Gris
Kurdel
Posty: 701
Rejestracja: sob, 18 paź 2008 09:23

Post autor: Gata Gris »

Spotkanie było udane, "sala" ;) pełna, bohater sympatyczny i bezpośredni. Drugim bohaterem okazał się prowadzący, dzielący z pisarzem pasje historyczne i mający na te tematy równie dużo do powiedzenia :))) Poza tym rozmowa meandrowała tu i ówdzie, przez co "spotkanie z pisarzem" stało się właściwie ogólną dyskusją z udziałem kilkunastu osób, wśród których był tenże pisarz ;)

Dziękuję Darkowi, dziękuję Kawerniakom-organizatorom i proszę o jeszcze :)
Bardzo lubię czytać! Na świecie jest tyle wspaniałych książek! Ja na ten przykład mogę pić miesiąc albo dwa, a potem wziąć i przeczytać jakąś książkę... I ta książka wyda mi się taka dobra, a ja sobie taki zły, że się okropnie denerwuję...

Awatar użytkownika
Lafcadio
Nexus 6
Posty: 3193
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 17:57

Post autor: Lafcadio »

Ja również miałem pozytywne wrażenia pozytywne. Kameralna atmosfera, autor faktycznie z pasją opowiadał o historii, zawsze lubię słuchać anegdotek o historii i fantastycznie się ich wczoraj słuchało. Być może wkrótce zainteresuję się książkami autora. Co prawda "ORPy" średnio mi podeszły, ale mam przebłyski, że to miały być humoreski. Widać to zbyt subtelny humor jak dla mnie ;) Ale zamierzam przeczytać książki o Krzyżakach. Nie wiem kiedy, ale zamierzam ;)

Niestety, brak samochodu (rzadko zauważam wynikającego z tego niewygodność) i inne przeszkody sprawiły, że musiałem zmyć się wcześniej i nie dotrwałem do fazy konkursowej ;) Niedosyt jaki odczułem każe mi prosić o zaczynanie spotkań nieco wcześniej, z godzinę na przykład ;) Ale tak to postaram się dostosować. Na pewno pojawię się na następnym spotkaniu. Niekoniecznie do końca ;)

Gata, gdzie mniej więcej siedziałaś? Może Cię jeszcze pamiętam ;)
Ja mam śmiałość to panu powiedzieć, bo pan mi wie pan co pan mi może? Pan mi nic nie może. Bo ja jestem z wodociągów.

Awatar użytkownika
Szamajim
Sepulka
Posty: 28
Rejestracja: śr, 26 maja 2010 19:45

Post autor: Szamajim »

ORP mnie z kolei osobiście bardzo zaintrygował, znajdę chwilkę to z chęcią poczytam:) ja dziękuje za pozytywnych gości z Fahrenheita, atmosfera była pozytywna i to bardzo, miejsc zabrakło do siedzenia, inaczej mówiąc kameralny sukces ^^

Awatar użytkownika
kiwaczek
szuwarowo-bagienny
Posty: 5629
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 21:54

Post autor: kiwaczek »

Zaraz, zaraz - przypominam sobie!

Te "humoreski" mnie do szału prawie doprowadziły. Zmieścić tyle błędów rzeczowych i logicznych na kilku stronach to faktycznie osiągnięcie.
I'm the Zgredai Master!
Join us young apprentice!
Jestem z pokolenia 4PiP i jestem z tego dumny!

Awatar użytkownika
Szamajim
Sepulka
Posty: 28
Rejestracja: śr, 26 maja 2010 19:45

Post autor: Szamajim »

Osobiście nie czytałem, jestem ich ciekaw ^^ może to celowe ?:P

Lafcadio, Gata - info o spotkaniu z Ewą Białołęcką podam w tygodniu :)

Awatar użytkownika
Szamajim
Sepulka
Posty: 28
Rejestracja: śr, 26 maja 2010 19:45

Post autor: Szamajim »

Lafcadio, Gata, zdjęcia ze spotkania znajdziecie u nas na stronie ;)

Awatar użytkownika
Gata Gris
Kurdel
Posty: 701
Rejestracja: sob, 18 paź 2008 09:23

Post autor: Gata Gris »

Lafcadio pisze:Gata, gdzie mniej więcej siedziałaś? Może Cię jeszcze pamiętam ;)
Mam nieodparte wrażenie, że Ty i Twoja TŻ byliście pierwszymi gośćmi? Ja przyszłam zaraz potem. Ruda taka, w kraciastej bluzie :)

Szamajim - dzięki, lecę oglądać fotki!
Bardzo lubię czytać! Na świecie jest tyle wspaniałych książek! Ja na ten przykład mogę pić miesiąc albo dwa, a potem wziąć i przeczytać jakąś książkę... I ta książka wyda mi się taka dobra, a ja sobie taki zły, że się okropnie denerwuję...

Awatar użytkownika
Lafcadio
Nexus 6
Posty: 3193
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 17:57

Post autor: Lafcadio »

Gata Gris pisze:
Lafcadio pisze:Gata, gdzie mniej więcej siedziałaś? Może Cię jeszcze pamiętam ;)
Mam nieodparte wrażenie, że Ty i Twoja TŻ byliście pierwszymi gośćmi? Ja przyszłam zaraz potem. Ruda taka, w kraciastej bluzie :)
I jest to bardzo trafne wrażenie ;)
Ja mam śmiałość to panu powiedzieć, bo pan mi wie pan co pan mi może? Pan mi nic nie może. Bo ja jestem z wodociągów.

Awatar użytkownika
kiwaczek
szuwarowo-bagienny
Posty: 5629
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 21:54

Post autor: kiwaczek »

Czy to znaczy, że na owych zdjęciach dane nam będzie zobaczyć tajemniczą partnerkę Ślima?

Tą, co to jej nie chce szacownemu gronu TTWA pokazać?

No to już pędzę ;)

Edit: Kicha - nic nie widać... :(
I'm the Zgredai Master!
Join us young apprentice!
Jestem z pokolenia 4PiP i jestem z tego dumny!

ODPOWIEDZ