Lampa

czyli wszystko o periodykach, które nie są Fahrenheitem

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
gorat
Pćma
Posty: 287
Rejestracja: pn, 13 cze 2005 16:48

Lampa

Post autor: gorat »

W styczniowej "Lampie" jest czteroipółstronicowe opowiadanko Lewandowskiego - tytułu niestety nie pomnę. Zwolennicy jatek na pewno będą zadowoleni.
W tym samym numerze jest też kanon alternatywny, w którym z zamierzenia miały się znaleźć książki nienominowane do głównych nagród literackich. Są tam "Człowiek-Litera" Chwina (być może fantastyczne, dlatego wspominam) oraz "Inne pieśni", "Miasta pod skałą" oraz kilka powieści "bliskiego zasięgu".
Z tego, co widzę to w "Lampie" często pojawiają się utwory fantastyczne, wywiady i recenzje, więc można by ją zacząć wreszcie kontrolować.
PIP, PIP, PIP, PIP, PIP...
Przepraszamy, zepsuł się nadajnik.

Awatar użytkownika
taki jeden tetrix
Niezamężny
Posty: 2048
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 20:16

Post autor: taki jeden tetrix »

"Człowiek-litera" i "Ludzie-skorpiony" Chwina vel Maxa Larsa (tak się pod nimi podpisał) to naprawdę fajne powieści fantastyczne, mocno stylizowane na początek wieku. Mnie tam w swoim czasie (jeżisz, to już naście lat temu!) naprawdę nieźle kręciły :D

Aha - w Lampie jest też recenzja z ostatniej Przewodasowej powieści, tego prezentu dla prenumeratorów NF. Recenzent(ka?) pisze, że KTL jest lepszy niż Pilipiuk, i generalnie srodze się wyzłośliwia nad autorami ze "stajni" Fabryki Słów. Oj, chyba zagrzmią działa...
"Anyone who's proud of their country is either a thug or just hasn't read enough history yet" (Richard Morgan, Black Man)
"Jak ktoś chce sypiać ze skunksami, niech nie płacze, że mu dzieci śmierdzą" (Etgar Keret)

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Post autor: Alfi »

taki jeden tetrix pisze: Recenzent(ka?) pisze, że KTL jest lepszy niż Pilipiuk, i generalnie srodze się wyzłośliwia nad autorami ze "stajni" Fabryki Słów. Oj, chyba zagrzmią działa...
Ech, raczej artyleria z odpustowego straganu...
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
gorat
Pćma
Posty: 287
Rejestracja: pn, 13 cze 2005 16:48

Post autor: gorat »

taki jeden tetrix pisze:Aha - w Lampie jest też recenzja z ostatniej Przewodasowej powieści, tego prezentu dla prenumeratorów NF.
Zauważyłem jedynie kpinę ze "starań Lewandowskiego, by zostać najlepszym grafomanem". Tak na odwrót.
PIP, PIP, PIP, PIP, PIP...
Przepraszamy, zepsuł się nadajnik.

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

Boh moj, ten rodzaj kokieterii u autorów zaczyna mnie drażnić... :((((
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
taki jeden tetrix
Niezamężny
Posty: 2048
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 20:16

Post autor: taki jeden tetrix »

Tam od razu kokieteria, przecież Lampa bez KTLa byłaby... jakaś taka niepełna (kiedyś, dawno temu, dali ten jego przepiękny wywiad z Pilipiukiem właśnie... Jak ja się śmiałem w tym Empiku :D ).
"Anyone who's proud of their country is either a thug or just hasn't read enough history yet" (Richard Morgan, Black Man)
"Jak ktoś chce sypiać ze skunksami, niech nie płacze, że mu dzieci śmierdzą" (Etgar Keret)

Awatar użytkownika
Lafcadio
Nexus 6
Posty: 3193
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 17:57

Post autor: Lafcadio »

taki jeden tetrix pisze:Tam od razu kokieteria, przecież Lampa bez KTLa byłaby... jakaś taka niepełna (kiedyś, dawno temu, dali ten jego przepiękny wywiad z Pilipiukiem właśnie... Jak ja się śmiałem w tym Empiku :D ).
Z czego dokładnie? :) Też ten wywiad pamiętam :D

A PDW uparł się na Pilipiuka, może stąd o staraniach bycia najlepszym grafomanem itp. bzdurki. Choć z drugiej strony: PDW zostawia pewną wolną rękę swoim pracownikom... Tak mi się wydaję ;D
Ja mam śmiałość to panu powiedzieć, bo pan mi wie pan co pan mi może? Pan mi nic nie może. Bo ja jestem z wodociągów.

Awatar użytkownika
taki jeden tetrix
Niezamężny
Posty: 2048
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 20:16

Post autor: taki jeden tetrix »

Lafcadio pisze:Z czego dokładnie? :)
Z WSZYSTKIEGO, Lafcadio. Od pierwszej do ostatniej literki :D
Sama sytuacja wyjściowa mnie powaliła, a wykonanie było jak najlepsze skecze kabaretu Potem. Tylko chyba niezamierzenie, ale dzięki temu właśnie jeszcze śmieszniej.
"Anyone who's proud of their country is either a thug or just hasn't read enough history yet" (Richard Morgan, Black Man)
"Jak ktoś chce sypiać ze skunksami, niech nie płacze, że mu dzieci śmierdzą" (Etgar Keret)

Awatar użytkownika
Lafcadio
Nexus 6
Posty: 3193
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 17:57

Post autor: Lafcadio »

taki jeden tetrix pisze:Sama sytuacja wyjściowa mnie powaliła, a wykonanie było jak najlepsze skecze kabaretu Potem.
Cholera, że też nie mam przy sobie numeru :/
Ja mam śmiałość to panu powiedzieć, bo pan mi wie pan co pan mi może? Pan mi nic nie może. Bo ja jestem z wodociągów.

Awatar użytkownika
Ellen
Ośmioł
Posty: 690
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 22:33

Post autor: Ellen »

Lafcadio pisze:A PDW uparł się na Pilipiuka, może stąd o staraniach bycia najlepszym grafomanem itp. bzdurki. Choć z drugiej strony: PDW zostawia pewną wolną rękę swoim pracownikom... Tak mi się wydaję ;D
A ja pamiętam fragment recenzji "Dziedziczek" pióra jakiejś pani. Na początku nie omieszkała zaznaczyć, że otrzymała tę książkę od PDW ze słowami "Poczytaj sobie naprawdę złą literaturę" Myślisz że to jest zostawianie wolnej ręki? Wydaje mi się, że taka "rekomendacja" jednak wpływa na odbiór książki

pozdrawiam
Ellen

Awatar użytkownika
Lafcadio
Nexus 6
Posty: 3193
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 17:57

Post autor: Lafcadio »

Ellen pisze:A ja pamiętam fragment recenzji "Dziedziczek" pióra jakiejś pani. Na początku nie omieszkała zaznaczyć, że otrzymała tę książkę od PDW ze słowami "Poczytaj sobie naprawdę złą literaturę" Myślisz że to jest zostawianie wolnej ręki? Wydaje mi się, że taka "rekomendacja" jednak wpływa na odbiór książki
W tym konkretnym przypadku masz rację. Owa "rekomendacja" może wpłynąć na odbiór książki.

PS. Ale jedna recenzja mi utkwiła w pamięci z Lampy. Recenzja niejakiej Magdy P. "Sabriela" Nixa. Chyba nawet w numerze, gdzie jest wywiad z Pilipiukiem. Zaczyna to się: "Muszę się przyznać, że nigdy nie byłam fanką takich powieści, ani tego gatunku, ale to jest zła książka". Mógłby ktoś dokładny cytat przywołać? Cudo, nie recka ;]
Ja mam śmiałość to panu powiedzieć, bo pan mi wie pan co pan mi może? Pan mi nic nie może. Bo ja jestem z wodociągów.

Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Post autor: Ebola »

Lafcadio pisze: "Muszę się przyznać, że nigdy nie byłam fanką takich powieści, ani tego gatunku, ale to jest zła książka". Mógłby ktoś dokładny cytat przywołać? Cudo, nie recka ;]
Fakt:)
Powinna od razu napisać: Nie przeczytałam ale i tak wiem, że kiepskie.
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
A.Mason
Baron Harkonnen
Posty: 4202
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 20:56
Płeć: Mężczyzna

Post autor: A.Mason »

Ebola pisze:Fakt:)
Powinna od razu napisać: Nie przeczytałam ale i tak wiem, że kiepskie.
Juz predzej: Nie czytalam, ale zrodlo donosi, ze kiepskie. A zrodel sie nie zdradza.

Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Post autor: Ebola »

Taa, to się nazywa etyka dziennikarska:-)
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
taki jeden tetrix
Niezamężny
Posty: 2048
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 20:16

Post autor: taki jeden tetrix »

W kwietniowym za to jest co poczytać. Duży wywiad z Dukajem na przykład (zaśliniłem się do kolan, psiachmać, ale czasem człowiek po prostu musi się publicznie skompromitować :D ), jak również oczywiście wspominki po Lemie w znacznych ilościach.
W recenzjach Bułyczow, Murakami, Keret, Szulkin, tom trzeci cyklu Jabłońskiego, nieco fantazji dla niepełnoletnich (zdaje się, że jedną recenzję popełniła latorośl KTLa, on sam zaś reklamuje własne Warsztaty Metafizyczne, pięć godzinnych spotkań - żeby wątroba wytrzymała, zapewne...) i garsteczka komiksów.
I - moim skromnym - genialny pomysł na okładkę (s. I i IV, gwoli ścisłości). Zmiana warty.
"Anyone who's proud of their country is either a thug or just hasn't read enough history yet" (Richard Morgan, Black Man)
"Jak ktoś chce sypiać ze skunksami, niech nie płacze, że mu dzieci śmierdzą" (Etgar Keret)

ODPOWIEDZ