Rafał Kosik

czyli o naszych albo cudzych autorach i ich dziełach - wszystko co chcielibyście wiedzieć, a o co (nie)boicie się zapytać

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bebe
Avalokiteśvara
Posty: 4592
Rejestracja: sob, 25 lut 2006 13:00

Post autor: Bebe »

Przeczytałam "Kameleona". Ghaaaaaa <atak śliny> mniaaaamuśne, to chomiki lubią najbardziej. Ten Noan to zimnokrwisty sk*, mimo że w sumie okoliczności jego niezwykle chłodnego stosunku do ludzi się wyjaśniają. Za to postaci generałów super, pełnokrwiste takie. Ładnie narastająca atmosfera grozy, ładnie poprowadzona tajemnica. I jakie piękne domknięcie fabuły na końcu. Bardzo się podobało.
Z życia chomika niewiele wynika, życie chomika jest krótkie
Wciąż mu ponura matka natura miesza trociny ze smutkiem
Ale są chwile, że drobiazg byle umacnia wartość chomika
Wtedy zwierzyna łapki napina i krzyczy ze swego słoika

Awatar użytkownika
Millenium Falcon
Saperka
Posty: 6212
Rejestracja: pn, 13 lut 2006 18:27

Post autor: Millenium Falcon »

Gratulacje z okazji podwójnej wygranej w plebiscycie Katedry. :)
Najlepsza fantastyczna książka młodzieżowa

1. Rafał Kosik - "Felix, Net i Nika oraz Trzecia Kuzynka"

Najlepsza wznowiona książka fantastyczna

1. Rafał Kosik - "Mars"
No i z okazji trzeciego miejsce dla Powergraphu.
ŻGC
Imoł Afroł Zgredai Padawan
Scissors, paper, rock, lizard, Spock. - Sheldon Cooper

Awatar użytkownika
Achika
Ośmioł
Posty: 609
Rejestracja: pt, 22 sie 2008 09:23

Post autor: Achika »

Przeczytałam pierwszą część "Felixa, Neta i Niki". Rany, czego tam nie ma! Napad na bank, duchy, ukryty skarb, latający talerz, sztuczna inteligencja, telekineza, latające stokrotki, a na dokładkę jeszcze Święty Mikołaj z zaprzęgiem reniferów. W kolejnych częściach też tak jest? Chyba nie, bo teraz czytam "Pułapkę nieśmiertelności" i autor już tak nie szarżuje. Nawiasem mówiąc, bardzo wciągająca książka, z trudem się powstrzymałam, żeby nie zarwać nad nią całej nocy...
Było pokolenie X, teraz jest pokolenie Ctrl + X.

Awatar użytkownika
Rafal Kosik
Sepulka
Posty: 24
Rejestracja: wt, 13 sty 2009 15:55

Post autor: Rafal Kosik »

Millenium Falcon: Dzięki :)

Achika: Pierwszy tom zawiera kilka historii, które w finale się łączą. Następne tomy mają już inną konstrukcję, bardziej przypominają klasyczną powieść. Pułapka Nieśmiertelności to wprawdzie jedna z lepszych części, ale... czwarta. Nie, OK.. Czytaj, jak chcesz. Każdy tom to osobna historia, która można czytać bez znajomości poprzednich

Awatar użytkownika
Cordeliane
Wynalazca KNS
Posty: 2630
Rejestracja: ndz, 16 sie 2009 19:23

Post autor: Cordeliane »

Rafał Kosik pisze:Każdy tom to osobna historia
A, to ja - jako wierny czytelnik - pozwolę sobie poniewczasie wyrazić oburzenie spowodowane sposobem wydania Orbitalnego Spisku. To haniebna praktyka, żeby nie ostrzegać w żadnym widocznym miejscu, że kupujący nie ma do czynienia z całością (jak w przypadku wszystkich poprzednich tomów), a tylko pierwszą częścią. Howgh.
Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until they speak.

Awatar użytkownika
Achika
Ośmioł
Posty: 609
Rejestracja: pt, 22 sie 2008 09:23

Post autor: Achika »

Rafal Kosik pisze: Pułapka Nieśmiertelności to wprawdzie jedna z lepszych części, ale... czwarta. Nie, OK.. Czytaj, jak chcesz. Każdy tom to osobna historia, która można czytać bez znajomości poprzednich
Na wybór tego akurat tomu miały znaczny wpływ entuzjastyczne słowa Eboli (jeśli się nie mylę) skierowane pod jego adresem w tym wątku.
A recenzja "Gangu Niewidzialnych Ludzi wkrótce w Esensji.
Było pokolenie X, teraz jest pokolenie Ctrl + X.

Awatar użytkownika
Achika
Ośmioł
Posty: 609
Rejestracja: pt, 22 sie 2008 09:23

Post autor: Achika »

Było pokolenie X, teraz jest pokolenie Ctrl + X.

Awatar użytkownika
Achika
Ośmioł
Posty: 609
Rejestracja: pt, 22 sie 2008 09:23

Post autor: Achika »

Było pokolenie X, teraz jest pokolenie Ctrl + X.

Awatar użytkownika
Rafal Kosik
Sepulka
Posty: 24
Rejestracja: wt, 13 sty 2009 15:55

Post autor: Rafal Kosik »

Podlinkowane :)

Awatar użytkownika
Rafal Kosik
Sepulka
Posty: 24
Rejestracja: wt, 13 sty 2009 15:55

Zostań bohaterem Felixa, Neta i Niki

Post autor: Rafal Kosik »

Do tej pory w siedmiotomowej serii FNiN pojawiło się jedynie dwóch bohaterów wzorowanych na postaciach ze świata rzeczywistego. Jedną z nich jest mój były znajomy, z którym rozstałem się w bardzo nieprzyjemnych okolicznościach. Jak można się domyślić, bohater ten jest nudziarzem i fajtłapą z bezzasadnym przerostem ego. Jest też dosyć brzydki i fatalnie się ubiera. Drugim bohaterem jest mój pies, który jest wielki, kudłaty i mądry. Możesz dołączyć do tego zacnego grona. Oczywiście Ty nie będziesz się wstydził pokazać tej książki znajomym, bo Ciebie wyjątkowo umieszczę w powieści z takim wyglądem i charakterem, jak sam się opiszesz. Nie będzie to rola pierwszoplanowa, ale na pewno zostanie zauważona.

Piszę to na poważnie. Cały dochód z aukcji zostanie przeznaczony na nagrodę im. Janusza A. Zajdla. Jeśli chcesz przejść do historii polskiej literatury lub obdarować tym przywilejem bliską osobę i wspomóc ważną nagrodę literacką, zapraszam na Allegro

Kakórg
Sepulka
Posty: 73
Rejestracja: pt, 13 lis 2009 16:59

Post autor: Kakórg »

Ciekawy pomysł i po allegro widzę, że działa. Są jakieś precedensa w przeszłości, czy to idea całkiem własna?
Zły Kakórg

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Post autor: nosiwoda »

Sapkowski coś takiego robił, albo może miał zrobić, nie pamiętam. I Ćwiek chyba.
Pomysł OK, tylko mam nadzieję, że wygra ktoś wiarygodny. Dlatego bardzo dobrze zrobiliście, Rafale, z tym zastrzeżeniem przy licytowaniu kwot powyżej 500 pln.
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

Awatar użytkownika
Młodzik
Yilanè
Posty: 3687
Rejestracja: wt, 10 cze 2008 14:48
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Młodzik »

Brzezińska na pewno to zrobiła. Bodajże w ostatnim albo przedostatnim tomie Twardokęska.

Awatar użytkownika
Cordeliane
Wynalazca KNS
Posty: 2630
Rejestracja: ndz, 16 sie 2009 19:23

Re: Rafał Kosik

Post autor: Cordeliane »

Coś tu cicho okropnie. To ja wrzucę, że Autor zaprasza na spotkanie w środę o 17-tej w krakowskim Empiku (na Rynku).
Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until they speak.

Awatar użytkownika
Achika
Ośmioł
Posty: 609
Rejestracja: pt, 22 sie 2008 09:23

Re: Rafał Kosik

Post autor: Achika »

Idąc po jakichś linkach trafiłam na notkę Rafała Kosika o podróży do Ameryki i przeczytałam w niej, że Manhattan sprzedał białym wódz Wielki Kac, żeby móc się narąbać w knajpie*. I zrobiło mi się przykro i żal, szczególnie, że przecież czytają to dzieci.

http://rafalkosik.com/notatki-nowojorskie-2



*a knajp w owych czasach i miejscu było tyle, że ho ho...
Było pokolenie X, teraz jest pokolenie Ctrl + X.

ODPOWIEDZ