lubimyczytac.pl

czyli odpowiednie miejsce dla bibliotekarzy, bibliofilów, moli książkowych i wszystkich tych nieżyciowych czytaczy

Moderator: RedAktorzy

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Post autor: nosiwoda »

Małgorzata pisze:Dziękuję za wyjaśnienie, Nosiwodo. Szkoda, że nie można się dzielić tekstami...

No, i że też Ci się chciało robić taki długi katalog... Podziwiam. :)))
Po części korzystałem z tego, co już wklepali inni, po prostu klikając "Dodaj do biblioteczki". A po części faktycznie wprowadziłem do bazy lub uzupełniałem dane książek. Przez jakiś czas okupowałem w tym celu komputer wieczorami. Żona nie była szczęśliwa... :D

Edit. Bo cytat.

Aha, i dlatego właśnie mam nadzieję, że uda się jakoś stworzyć mechanizm importowania danych z biblioteczki fantasty.pl na lubimyczytac.pl. Bo znowu to wszystko wklepywać...
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

Awatar użytkownika
Hitokiri
Nexus 6
Posty: 3318
Rejestracja: ndz, 16 kwie 2006 15:59
Płeć: Kobieta

Post autor: Hitokiri »

No długi katalog, niektóre tytuły brzmią ciekawie, ale mam jedno "ale".
Kiedyś właśnie myślałam nad tym, że powinna być taka strona coś jak te prezentowane tutaj, ale w obsłudze, żeby była taka jak stary filmweb. I tak jak na filwebie, każdy film ma swoją podstronę, gdzie są opisy, screeny i inne pierdółki, to tu mogłoby być tak samo. Bo, na razie to są gołe tytuły, a ja jestem leniwa i nie chce mi się każdego wpisywać w google, ani kombinować, jak tu się do jakiegoś opisu dostać. Tylko klik, masz link i masz opis - albo i nie masz. A jak czytałeś, to napisz, to będzie :) Tylko najpierw się zarejestruj, ale to chyba logiczne :)

Chciałam kiedyś zrobić coś takiego, ale ja za cienka w uszach na to jestem.
"Ale my nie będziemy teraz rozstrzygać, kto pracuje w burdelu, a kto na budowie"
"Ania, warzywa cię szukały!"

Wzrúsz Wirusa! Podarúj mú "ú" z kreską!

Awatar użytkownika
Cordeliane
Wynalazca KNS
Posty: 2630
Rejestracja: ndz, 16 sie 2009 19:23

Post autor: Cordeliane »

Hito, a biblionetkę znasz? Bo to właśnie coś takiego, jak piszesz.
Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until they speak.

Awatar użytkownika
Hitokiri
Nexus 6
Posty: 3318
Rejestracja: ndz, 16 kwie 2006 15:59
Płeć: Kobieta

Post autor: Hitokiri »

O, a tego nie znam, dzięki, zaraz sobie poszperam :)
"Ale my nie będziemy teraz rozstrzygać, kto pracuje w burdelu, a kto na budowie"
"Ania, warzywa cię szukały!"

Wzrúsz Wirusa! Podarúj mú "ú" z kreską!

Awatar użytkownika
Harna
Łurzowy Kłulik
Posty: 5588
Rejestracja: ndz, 05 mar 2006 17:14

Post autor: Harna »

Milusio, że można się przez Facebooka zalogować, ino straaasznieee wooolnooo sięęę wszyyystkooo łaaaduuujeee :->
– Wszyscy chyba wiedzą, że kicający łurzowy kłulik to zapowiedź śmierci.
– Hmm, dla nas znaczy coś całkiem odmiennego – szczęśliwe potomstwo...
© Wojciech Świdziniewski, Kłopoty w Hamdirholm
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
Marchew
Kurdel
Posty: 782
Rejestracja: pn, 17 lip 2006 09:40
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Marchew »

Fajny portal, ale wydaje mi się, że zupełnie nieprzydatny.
To znaczy, no wklepię całą te swoją biblioteczkę, usegreguję, ładnie ułożę i mam wrażenie, że głównie to będzie ona cieszyła moje oczy. Bo bywam na jednym, drugim, czasem trzecim forum. Regularnie przeglądam zapowiedzi wydawców i mniej lub bardziej wiem co mnie interesuje. A czego nie wiem, wyczytam sobie na forach.

I to chyba taki przede wszystkim serwis cieszący oczy :)

Last.fma lubię, ale szczerze mówiąc, to znalazłem dzięki niemu może jednego, może dwóch wykonawców. Nie więcej. Ale wygląda super i z chęcią cały czas scrobbluje te utwory.

Los estety.

Awatar użytkownika
A.Mason
Baron Harkonnen
Posty: 4202
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 20:56
Płeć: Mężczyzna

Post autor: A.Mason »

Tego typu portal dla mnie mialby sens, gdyby utworzyli do niego plugin do programu All My Books :) Juz dluzszy czas mamy w planie skatalogowanie naszych ksiazek i jakos takos nie chce sie wpisywac recznie, a Merlin to glownie nowosci :/
1) Artykuł 54. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2) Życie zmusza człowieka do wielu czynności dobrowolnych. Stanisław Jerzy Lec

ODPOWIEDZ