Książki dołączane do gazet

czyli odpowiednie miejsce dla bibliotekarzy, bibliofilów, moli książkowych i wszystkich tych nieżyciowych czytaczy

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Marcin Robert
Niegrzeszny Mag
Posty: 1765
Rejestracja: pt, 20 lip 2007 16:26
Płeć: Mężczyzna

Książki dołączane do gazet

Post autor: Marcin Robert »

Ostatnio Wysokie Obcasy uszczęśliwiły nas pierwszym tomem cyklu Jane Mysen Wybranka Bogów. I teraz rodzina mnie pyta, czy warto to kupować. Odpowiedziałem zgodnie z prawdą, że nie wiem, bo autorki nie kojarzę. Ale może ktoś z fahrenheitowych forumowiczów pomoże mojej rodzince podjąć decyzję. (Tego ma być zdaje się trzydzieści tomów. Czy warto się wykosztowywać? Szczerze mówiąc, mam duże wątpliwości).

girlfromthebridge

Post autor: girlfromthebridge »

Z mojego doświadczenie co do takich gazetowych zbieranek (swego czasu moja babcia była wielką fanką) wynika niestety, że w większości są to rzeczy, które można przeczytać jako lekturę lekką, łatwą i przyjemną. Zbyt lekką i łatwą, aby wydawać na nią od 200 do 300 złotych (tak, tylko to czasami kosztuje), szczególnie biorąc pod uwagę fakt, ze zazwyczaj czyta się to tylko raz.
Oczywiście to jest tylko moja osobista opinia, nie znam konkretnej autorki i jest możliwe, że w tym przypadku mylę się i jest ona warta tych pieniędzy i czasu . Statystyka jednak mówi nie ;)

toroj

Post autor: toroj »

Wyjątkiem są pozycje z serii "Cała Polska czyta dzieciom" dodawane teoretycznie do Polityki, a realnie sprzedawane osobno.

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Post autor: nosiwoda »

A czy książki w formie audiobooków się też tu wliczają? Jeśli tak, to niedawno do GW był dołączany "Kongres futurologiczny" czytany przez Ferencego.
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

Awatar użytkownika
Q
Nexus 6
Posty: 3147
Rejestracja: wt, 25 lis 2008 18:01

Post autor: Q »

toroj pisze:Wyjątkiem są pozycje z serii "Cała Polska czyta dzieciom" dodawane teoretycznie do Polityki, a realnie sprzedawane osobno.
To samo jest teraz z Dziełami Zebranymi Lema, dodawanymi do "Wyborczej". Poszczególne tomy na półkach po empikach stoją...
forum miłośników serialu „Star Trek”, gdzie ludzi zdolnych do używania mózgu po prostu nie ma - Przewodas

Awatar użytkownika
A.Mason
Baron Harkonnen
Posty: 4202
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 20:56
Płeć: Mężczyzna

Post autor: A.Mason »

A jest gdzies w sieci lista tego, co w wydaniach Wyborczej bylo dodane nowego?
Bo jestem teraz w Poznaniu, wiec moglbym zagladnac do Empiku.
1) Artykuł 54. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2) Życie zmusza człowieka do wielu czynności dobrowolnych. Stanisław Jerzy Lec

Awatar użytkownika
Q
Nexus 6
Posty: 3147
Rejestracja: wt, 25 lis 2008 18:01

Post autor: Q »

A.Mason pisze:A jest gdzies w sieci lista tego, co w wydaniach Wyborczej bylo dodane nowego?
Jest:
http://solaris.lem.pl/content/view/338/203/
http://solaris.lem.pl/content/view/431/203/
forum miłośników serialu „Star Trek”, gdzie ludzi zdolnych do używania mózgu po prostu nie ma - Przewodas

Awatar użytkownika
Millenium Falcon
Saperka
Posty: 6212
Rejestracja: pn, 13 lut 2006 18:27

Post autor: Millenium Falcon »

Q pisze:To samo jest teraz z Dziełami Zebranymi Lema, dodawanymi do "Wyborczej". Poszczególne tomy na półkach po empikach stoją...
Nie stoją. W każdym razie nie w Lublinie - tydzień po wyjściu książki pytałam się, czy jeszcze jest i poinformowano mnie, że nie, bo zwroty regularnie idą.
ŻGC
Imoł Afroł Zgredai Padawan
Scissors, paper, rock, lizard, Spock. - Sheldon Cooper

Awatar użytkownika
Q
Nexus 6
Posty: 3147
Rejestracja: wt, 25 lis 2008 18:01

Post autor: Q »

Millenium Falcon pisze:Nie stoją. W każdym razie nie w Lublinie - tydzień po wyjściu książki pytałam się, czy jeszcze jest i poinformowano mnie, że nie, bo zwroty regularnie idą.
Spróbuj jeszcze w zwykłych supermarketach.

(Ja tak kupiłem "Sknocony kryminał".)
forum miłośników serialu „Star Trek”, gdzie ludzi zdolnych do używania mózgu po prostu nie ma - Przewodas

Awatar użytkownika
Bebe
Avalokiteśvara
Posty: 4592
Rejestracja: sob, 25 lut 2006 13:00

Post autor: Bebe »

W merlinie chociażby jest. Cała seria.
Z życia chomika niewiele wynika, życie chomika jest krótkie
Wciąż mu ponura matka natura miesza trociny ze smutkiem
Ale są chwile, że drobiazg byle umacnia wartość chomika
Wtedy zwierzyna łapki napina i krzyczy ze swego słoika

Awatar użytkownika
Marcin Robert
Niegrzeszny Mag
Posty: 1765
Rejestracja: pt, 20 lip 2007 16:26
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Marcin Robert »

Do czego mają być dołączane książki Joanny Chmielewskiej? Do "Przyjaciółki"?

Awatar użytkownika
Millenium Falcon
Saperka
Posty: 6212
Rejestracja: pn, 13 lut 2006 18:27

Post autor: Millenium Falcon »

O! Wyguglałam, z "Przyjaciółką". Od dziś począwszy. Git. :D
ŻGC
Imoł Afroł Zgredai Padawan
Scissors, paper, rock, lizard, Spock. - Sheldon Cooper

Awatar użytkownika
hundzia
Złomek forumowy
Posty: 4054
Rejestracja: pt, 28 mar 2008 23:03
Płeć: Kobieta

Post autor: hundzia »

Jezusicku, mam zacząć kupować Przyjaciółkę?!
Wzrúsz Wirúsa!
Wł%aś)&nie cz.yszc/.zę kl]a1!wia;túr*ę

Awatar użytkownika
neularger
Strategos
Posty: 5230
Rejestracja: śr, 17 cze 2009 21:27
Płeć: Mężczyzna

Post autor: neularger »

Tylko kupować. Nie musisz czytać. :)))
You can do anything you like... but you must never be rude. Rude is being weak.
Ty, Margoto, niszczysz piękne i oryginalne kreacje stylistyczne, koncepcje cudne językowe.
Jesteś językową demolką.
- by Ebola ;)

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Post autor: nosiwoda »

Możesz kupić, wyjąć książkę, a samą Przyjaciółkę położyć w, bojawiem, przychodni czy na przystanku. Na pewno ktoś się zaopiekuje. Ja tak robię z działem sportowym, jeśli przypadkiem kupię jakąś gazetę, w której takie coś występuje.
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

ODPOWIEDZ