Andrzej W. Sawicki, Savikolem zwany

czyli o naszych albo cudzych autorach i ich dziełach - wszystko co chcielibyście wiedzieć, a o co (nie)boicie się zapytać

Moderator: RedAktorzy

Awatar użytkownika
savikol
Fargi
Posty: 407
Rejestracja: pn, 27 mar 2006 08:04

Post autor: savikol »

Szkoda mi, że nie mogę się przyznać do "Inkluzji" ;-)))
Dzięki, Generale, za komplement! :-)


Navajero, to dobra rada. Pycha.
My, Andrzeje S. powinniśmy się wspierać i wzajemnie korzystać ze sławy swoich imienników. Jestem za! Piłkarze, ochroniarze, styliści, tłumacze – potrafimy działać na różnych frontach!

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Post autor: ElGeneral »

Się popierajmy, Savikolu. Się popierajmy ;-)))
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Awatar użytkownika
nimfa bagienna
Demon szybkości
Posty: 5779
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:40
Płeć: Nie znam

Post autor: nimfa bagienna »

Nie wiem, jak reszta Państwa, ale ja, jako kobieta z natury uległa, chętnie poczytam o tym, jak zakończył się Bunt samców.
Tłumaczenie niechlujstwa językowego dysleksją jest jak szpanowanie małym fiutkiem.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Post autor: Alfi »

No to w kwestii Buntu samców. Dobra rzecz. Witamy savikola w strefie zdominowanej przez political fiction i inne podobne bezeceństwa:).
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
savikol
Fargi
Posty: 407
Rejestracja: pn, 27 mar 2006 08:04

Post autor: savikol »

Dziękuję za serrrdeczne powitanie! To co prawda nie moja parafia, ale będę czasem próbował swoich sił w tych bezeceństwach.
Jakby to kogo interesowało, to do napisania Buntu samców zainspirowały mnie artykuły : Mężczyzn czeka zagłada i Mały męski gen
I jeszcze życiowa okoliczność - znajoma urodziła hermafrodytę (po operacji zrobiono z onego dziewczynkę).

Obecnie nie mam za bardzo czasu na fantastykę naukowo-socjologiczno-polityczną. Skoncentrowałem się za to na fantastyce historyczno-naukowo-militarnej. W przyszłym roku, we wspólnej serii Runy i Bellony ma ukazać się moja powieść o roboczym tytule Nadzieja czerwona jak śnieg. To będzie SF w realiach Powstania Styczniowego.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Post autor: Alfi »

A tymczasem czekaj na uroczyste oświadczenie Wolskiego, że Bunt samców to plagiat Matriarchatu;).
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
savikol
Fargi
Posty: 407
Rejestracja: pn, 27 mar 2006 08:04

Post autor: savikol »

Coś mi się obiło, że Wolski atakował twórców Seksmisji o plagiat. Ja oczywiście splagiatowałem Seksmisję, czyli zrobiłem podwójny plagiat. Należą mi się baty.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Post autor: Alfi »

Oczywiście od kobiety. A może prądem?
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Lafcadio
Nexus 6
Posty: 3193
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 17:57

Post autor: Lafcadio »

savikol pisze:I jeszcze życiowa okoliczność - znajoma urodziła hermafrodytę (po operacji zrobiono z onego dziewczynkę).
A to ciekawe. Coś takiego się często zdarza?
Ja mam śmiałość to panu powiedzieć, bo pan mi wie pan co pan mi może? Pan mi nic nie może. Bo ja jestem z wodociągów.

Awatar użytkownika
savikol
Fargi
Posty: 407
Rejestracja: pn, 27 mar 2006 08:04

Post autor: savikol »

Wujek Google mówi:
Szacuje się, że obojnactwo występuje w przypadku od 1/500 do 1/1500 żywych urodzin. Tak duży przedział rozbieżności wynika z faktu, że bardzo trudno jest zdefiniować "zasadnicze" lub "istotne" cechy, którymi różni się męska i kobieca anatomia.
O, i w temacie jeszcze ten film widziałem XXY. Mocny, mną naprawdę wstrząsnął.

Awatar użytkownika
savikol
Fargi
Posty: 407
Rejestracja: pn, 27 mar 2006 08:04

Post autor: savikol »

Pochwalę się - Nadzieja czerwona jak śnieg.
Powieść, którą pieszczę już ponad rok. Fantastyka militarno-historyczna z elemantami SF.

Awatar użytkownika
nimfa bagienna
Demon szybkości
Posty: 5779
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:40
Płeć: Nie znam

Post autor: nimfa bagienna »

Zapisujemy w pamięci.
<zapisuje>
Tłumaczenie niechlujstwa językowego dysleksją jest jak szpanowanie małym fiutkiem.

Awatar użytkownika
Rheged
Stalker
Posty: 1886
Rejestracja: pt, 16 wrz 2005 14:35

Post autor: Rheged »

To chyba dobry wątek, żeby Ci Andrzeju pogratulować nominacji w plebiscycie Katedry :)
Emil 'Rheged' Strzeszewski
Pipe of the rising sun, Sympathy for the pipe
Pipe of the storm, Born to be pipe

Awatar użytkownika
savikol
Fargi
Posty: 407
Rejestracja: pn, 27 mar 2006 08:04

Post autor: savikol »

Co? Jaka nominacja? W robocie mam poblokowane strony i Katedra mi się akurat nie otwiera :-/

W każdym razie dzięki, Rheged!

Awatar użytkownika
savikol
Fargi
Posty: 407
Rejestracja: pn, 27 mar 2006 08:04

Post autor: savikol »

Już znalazłem, bystrzak ze mnie. Barrrdzo mi miło. Już 13 głosów (mam łzy w oczach). To szok!

ODPOWIEDZ