Białe, Dystansowe etc. ;]

czyli dla tych, co strzelają, chcieliby postrzelać, czyli: brothers in arm - cokolwiek to znaczy

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
SzaryKocur
Fargi
Posty: 424
Rejestracja: czw, 23 lis 2006 01:31
Płeć: Mężczyzna

Post autor: SzaryKocur »

A do 40 zł kupi się nóż, którym można się obronić? Myślę, że najważniejsze to żeby szybko otwierał się jedną ręką i nie zamknął mi się po uderzeniu w ciało okryte kurtką.
Zakapturzone awatary rulez!
Wszystko co napisałem, to tylko moje prywatne zdanie.

Awatar użytkownika
Navajero
Klapaucjusz
Posty: 2485
Rejestracja: pn, 04 lip 2005 15:02

Post autor: Navajero »

SzaryKocur pisze:A do 40 zł kupi się nóż, którym można się obronić?
Nie. Za taką cenę żaden składany nóż nie będzie miał porządnej blokady.
A "obrona" przy pomocy noża to kwestia mocno kontrowersyjna...
"Panie, ten kto chce zarabiać na chleb pisząc książki, musi być pewny siebie jak książę, przebiegły jak dworzanin i odważny jak włamywacz."
dr Samuel Johnson

Awatar użytkownika
SzaryKocur
Fargi
Posty: 424
Rejestracja: czw, 23 lis 2006 01:31
Płeć: Mężczyzna

Post autor: SzaryKocur »

Navajero pisze:A "obrona" przy pomocy noża to kwestia mocno kontrowersyjna...
Chodzi o skuteczność? Hasła typu "bandyta i tak zawsze będzie miał przewagę" uważam za szkodliwą propagandę.
To może jednoczęściowy? Ale tu z kolei trzeba znaleźć specjalną pochwę i odpowiednio ją mocować. A może niemoralnie jest o tym pisać i przejdziemy na priv?
Zakapturzone awatary rulez!
Wszystko co napisałem, to tylko moje prywatne zdanie.

Awatar użytkownika
Navajero
Klapaucjusz
Posty: 2485
Rejestracja: pn, 04 lip 2005 15:02

Post autor: Navajero »

SzaryKocur pisze:Hasła typu "bandyta i tak zawsze będzie miał przewagę" uważam za szkodliwą propagandę.
Niby dlaczego ma mieć? Większość bandziorów to tchórze i lenie - atakują w grupie i raczej nie prezentują jakichś nadzwyczajnych umiejętności, bo tego trzeba się uczyć/ ćwiczyć. Problem polega na tym czy jesteś gotów zapłacić za to, że nie dałeś się pobić/ zabić? Nasze przepisy są przeraźliwie niedostosowane do okoliczności. Znam przypadek kiedy napadnięta we własnym domu kobieta dostała dwa lata w zawieszeniu za przekroczenie granic obrony koniecznej, bo faceta który chciał ją okraść i zgwałcić walnęła w łeb tak, że biedaczysko dostał wstrząsu mózgu...
SzaryKocur pisze:To może jednoczęściowy? Ale tu z kolei trzeba znaleźć specjalną pochwę i odpowiednio ją mocować. A może niemoralnie jest o tym pisać i przejdziemy na priv?
Nie tyle niemoralnie co głupio :) Internet jest regularnie czesany przez specjalne programy policyjne i przydzielonych do takich działań policjantów. A privy każdy pisać może ;)
"Panie, ten kto chce zarabiać na chleb pisząc książki, musi być pewny siebie jak książę, przebiegły jak dworzanin i odważny jak włamywacz."
dr Samuel Johnson

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Post autor: ElGeneral »

Navajero pisze:A "obrona" przy pomocy noża to kwestia mocno kontrowersyjna...
Powiem tak, Nożowniku. Mam 63 lata. Gołymi dłońmi nie obronię się przed agresywnie nastawionym, młodszym ode mnie napastnikiem.
W razie czego wolę pójść do pierdla za to, że ja go rozprułem od krtani do srani, niż żeby on poszedł do pierdla za to, że zatłukł i skopał na śmierć mnie.
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Awatar użytkownika
Navajero
Klapaucjusz
Posty: 2485
Rejestracja: pn, 04 lip 2005 15:02

Post autor: Navajero »

Ależ ja Cię Generale doskonale rozumiem, tylko nasi prawodawcy jakby mniej :)
"Panie, ten kto chce zarabiać na chleb pisząc książki, musi być pewny siebie jak książę, przebiegły jak dworzanin i odważny jak włamywacz."
dr Samuel Johnson

Awatar użytkownika
SzaryKocur
Fargi
Posty: 424
Rejestracja: czw, 23 lis 2006 01:31
Płeć: Mężczyzna

Post autor: SzaryKocur »

Czy WALTHER Black Tac Tanto to już jest w miarę bezpieczny wybór?
Podoba mi się w nim:
-zbijak do szyb
- wygląd, nie bandycki ani jak z sexshopu ale taki narzędziowy
- cały czarny

Wygląd dla mnie ma znaczenie. Gdybym nie musiał przejmować się naszą lokalną kulturą, to bym kupił jednoczęściowy i chodził jak samuraj. Niestety w grę wchodzi tylko składany i wyglądający w miarę "pokojowo".

Sztych ostrza mógłby być jednak bardziej szpiczasty, boję się, że ten się w razie czego po prostu nie wbije.
Mógłby mi ktoś polecić coś podobnego ale lepszego?
Może jego odmiana bez członu "tanto"? Ale w sumie to prawie to samo...
Zakapturzone awatary rulez!
Wszystko co napisałem, to tylko moje prywatne zdanie.

Awatar użytkownika
SzaryKocur
Fargi
Posty: 424
Rejestracja: czw, 23 lis 2006 01:31
Płeć: Mężczyzna

Post autor: SzaryKocur »

Już nieważne. Napaliłem się i kupiłem tanto. Wg opisu jest cięższy i trochę większy niż wersja clip point.
Zakapturzone awatary rulez!
Wszystko co napisałem, to tylko moje prywatne zdanie.

Awatar użytkownika
Hipolit
Klapaucjusz
Posty: 2070
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 21:09

Post autor: Hipolit »

SzaryKocur pisze:Już nieważne. Napaliłem się i kupiłem tanto.
I to jest ważne, realizować swoje marzenia. :)
Pozdrawiam
Hipolit
Navigare necesse est, vivere non est necesse

Awatar użytkownika
neularger
Strategos
Posty: 5230
Rejestracja: śr, 17 cze 2009 21:27
Płeć: Mężczyzna

Post autor: neularger »

Hipolit pisze:
SzaryKocur pisze:Już nieważne. Napaliłem się i kupiłem tanto.
I to jest ważne, realizować swoje marzenia. :)
Właśnie! :)
Choć osobiście zastanawiam się czy piłka przy tak krótkiej głowni ma sens... :)
You can do anything you like... but you must never be rude. Rude is being weak.
Ty, Margoto, niszczysz piękne i oryginalne kreacje stylistyczne, koncepcje cudne językowe.
Jesteś językową demolką.
- by Ebola ;)

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Post autor: ElGeneral »

Nie ma, neulargerze. Mam taki jeden - za kilkanaście zeta co prawda, wie tandetny jak lody na patyku, ale to nie robi różnicy. Taka piłka jest do niczego. To tylko bajer. Mam szwajcarski scyzoryk, oryginalny jak najbardziej. On też ma piłkę, oddzielna ostrze z lepszej stali i znacznie dłuższe. I też za bardzo nie przydatne - można nim przepiłować gałąź grubości 2,5 cm. Ale to samo da się zrobić normalnym ostrzem.
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Awatar użytkownika
Navajero
Klapaucjusz
Posty: 2485
Rejestracja: pn, 04 lip 2005 15:02

Post autor: Navajero »

Jakby to Wam powiedzieć ludziska... Taka piłka ( a właściwie ząbki na klindze/ ostrze typu combo) nie służy do piłowania gałęzi. Ta ząbkowana część ostrza służy do nadcięcia liny lub np. zakleszczonego pasa w samochodzie. Biorąc pod uwagę, że takowe liny i pasy są często impregnowane różnym g..nem, ciężko je naciąć ( znaczy zewnętrzną warstwę) nawet ostrym nożem, o nieząbkowanej klindze. Tak więc, w razie czego - nacinamy ząbkowaną częścią klingi i jedziemy potem już normalnym ostrzem.
"Panie, ten kto chce zarabiać na chleb pisząc książki, musi być pewny siebie jak książę, przebiegły jak dworzanin i odważny jak włamywacz."
dr Samuel Johnson

Awatar użytkownika
savikol
Fargi
Posty: 407
Rejestracja: pn, 27 mar 2006 08:04

Post autor: savikol »

No nie, co za rozczarowanie. Ja myślałem, że te ząbki to do zadawania potwornych, poszarpanych ran, do zdzierania skóry, torturowania, czy coś takiego. Przecinanie lin? To nie są noże dla prawdziwych twardzieli! Chyba, że na linie ktoś wisi nad rowem pełnym krokodyli.

Awatar użytkownika
neularger
Strategos
Posty: 5230
Rejestracja: śr, 17 cze 2009 21:27
Płeć: Mężczyzna

Post autor: neularger »

Navajero, mnie chodziło o coś z lekka innego. Głownia noża jest krótka, ktokolwiek będzie tym ciął, regularnie będzie "wpadał" piłką na cięty materiał. Nie wiem czy będzie z tego ucieszony. Wyjdzie mu/jej takie szarpane cięcie. Poza tym piłka na ostrzu jest ze zrozumiałych względów krótka, nacinać nią trudno (ruch jest krótki), nie mówiąc już o "pełnowymiarowym" cięciu. IMO, nóż składany typu combo? Mam wątpliwości...
You can do anything you like... but you must never be rude. Rude is being weak.
Ty, Margoto, niszczysz piękne i oryginalne kreacje stylistyczne, koncepcje cudne językowe.
Jesteś językową demolką.
- by Ebola ;)

Awatar użytkownika
Navajero
Klapaucjusz
Posty: 2485
Rejestracja: pn, 04 lip 2005 15:02

Post autor: Navajero »

To się - generalnie - sprawdza. Piszę "generalnie" bo akurat tego, konkretnego noża nie miałem w ręku. Wszystko zależy do czego chcesz go używać, no i ząbki ząbkom nierówne. Jeśli są zbyt wydatne, rzeczywiście mogą przeszkadzać. Jeśli nie, nie przeszkadzają w niczym, a ułatwiają cięcie wszelkiego typu tkanin impregnowanych, lin, kabli, plastików itp. Aktualnie testuję Sog Seal Team. Ten także ma ostrze combo :)
"Panie, ten kto chce zarabiać na chleb pisząc książki, musi być pewny siebie jak książę, przebiegły jak dworzanin i odważny jak włamywacz."
dr Samuel Johnson

ODPOWIEDZ