F 69

Moderator: RedAktorzy

Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Post autor: Ebola »

Zgodna tłumaczka, zgodna :)
Ahoj! skoro sama w łapy wlazła i to w literaturze (buhaha) - nie żeby w tym numerze było tłumaczenie z wiadomego języka - to tłumaczka nasza kochana niech powie, kiedy coś nam przetłumaczy? :P
Albo, na przykład wywiad jakiś zrobi, z taką Pavelkovą, albo z inszym twórcą? Hę!?
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

Mevlinn
Sepulka
Posty: 11
Rejestracja: czw, 25 lis 2010 20:44

Post autor: Mevlinn »

A co się będę...wszczynać burdy nie zamierzam, zgodną i łagodną tłumaczką jestem hyhyhy Szykuję tłumaczenie z wiadomego heh języka na wiadomy język, ale powoli... Tym razem nie Pavelkovej. Nie wiem, co z tego wyjdzie, czas pokaże. Póki co, jak już znowu wpakowałam się na forum, to poczynam co nieco :)

Mevlinn
Sepulka
Posty: 11
Rejestracja: czw, 25 lis 2010 20:44

Post autor: Mevlinn »

Jakoś ciężko jest mi ostatecznie wybrać, co mam przetłumaczyć. To chyba ten mróz sprowadził na mnie niemoc twórczą hehe. A może wybór jest zbyt wielki... Może ktoś podsunie jakąś sugestię, co do np. wyboru tematyki tekstu, albo gatunku, albo autora - słowackiego, oczywiście :) Może komuś tęskno ( a nuż!) do twórczości jakiegoś słowackiego pisarza i chciałby zobaczyć jego dzieło w przekładzie, moim osobistym przekładzie, w szacie graficznej Fahrenheita? hm? Jestem otwarta na sugestie (ale bez przesady hyhyhy), proszę zarzućcie mnie propozycjami :)

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

Twardą fantastykę naukową. Z jakimś zaskakującym zakończeniem. Poproszę. :)))
Może być też coś w klimatach dystopijnych. I postapokaliptycznych też. Lubię takie mroczne kawałki. Smutne. Beznadziejne. Głębokie czasem. Znajdzie się takie opowiadanie?
So many wankers - so little time...

Mevlinn
Sepulka
Posty: 11
Rejestracja: czw, 25 lis 2010 20:44

Post autor: Mevlinn »

Małgorzata pisze:Twardą fantastykę naukową. Z jakimś zaskakującym zakończeniem. Poproszę. :)))
Może być też coś w klimatach dystopijnych. I postapokaliptycznych też. Lubię takie mroczne kawałki. Smutne. Beznadziejne. Głębokie czasem. Znajdzie się takie opowiadanie?
Dzięki za sugestię. Hm, poszukam, może coś się znajdzie :) To trochę potrwa, bo potem muszę uzyskać zgodę autora :) Jak tylko coś znajdę mrocznego i apokaliptycznego, dam cynk:)

Awatar użytkownika
Bebe
Avalokiteśvara
Posty: 4592
Rejestracja: sob, 25 lut 2006 13:00

Post autor: Bebe »

Czy mnie się tylko wydaje, czy Wy dość mocno offtopicie??
Pierwsze ostrzeżenie, tralala.
Z życia chomika niewiele wynika, życie chomika jest krótkie
Wciąż mu ponura matka natura miesza trociny ze smutkiem
Ale są chwile, że drobiazg byle umacnia wartość chomika
Wtedy zwierzyna łapki napina i krzyczy ze swego słoika

Mevlinn
Sepulka
Posty: 11
Rejestracja: czw, 25 lis 2010 20:44

Post autor: Mevlinn »

Czy mogę spytać, dlaczego?

Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Post autor: Ebola »

Właściwie nie wiem, skoro i tak nikt się już nie pali do rozmów na temat numeru 69 to możemy bardziej globalnie. :)
A ostrzeżenie biorę na klatę, bo offtopa ja zaczęłam. Mevlinn tylko grzecznie odpowiedziała.
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
Ika
Oko
Posty: 4256
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:26

Post autor: Ika »

Ja bym chciała poczytać o Milence, poproszę szybciutki feedback :)
Im mniej zębów tym większa swoboda języka

Awatar użytkownika
Millenium Falcon
Saperka
Posty: 6212
Rejestracja: pn, 13 lut 2006 18:27

Post autor: Millenium Falcon »

No widzisz, zabiłaś wątek. Chyba Ci sama będę musiała napisać, co o sobie myślę. ;)
ŻGC
Imoł Afroł Zgredai Padawan
Scissors, paper, rock, lizard, Spock. - Sheldon Cooper

Awatar użytkownika
baron13
A-to-mistyk
Posty: 3516
Rejestracja: sob, 11 cze 2005 09:11

Post autor: baron13 »

Niezręcznością jest, gdy wypowiadają się osoby zainteresowane.Tym niemniej się wypowiem. Po prostu zazdroszczę tego opowiadania.

Awatar użytkownika
Ika
Oko
Posty: 4256
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:26

Post autor: Ika »

Millenium Falcon pisze:No widzisz, zabiłaś wątek. Chyba Ci sama będę musiała napisać, co o sobie myślę. ;)
Ja każdy wątek zabijam...
Tylko w domu ktoś się jeszcze ze mną kłóci. Zaraz nakażę domownikom dyskutować ze mną poprzez FF.

Osobiście wyczuwam w Milenijnej pewne zmiany stylu, inaczej zaczynasz pisać, wedle mnie.
Chciałam się dowiedzieć, czy to odosobnione odczucie.
Im mniej zębów tym większa swoboda języka

Awatar użytkownika
baron13
A-to-mistyk
Posty: 3516
Rejestracja: sob, 11 cze 2005 09:11

Post autor: baron13 »

Po mojemu, nieuchronne, wynikające z kumulowania się wiedzy i doświadczeń zmiany. Część czytelników chyba będzie niezadowolona, bo się robi bardziej wymagająca. Gatunek? Na granicy realizmu fantastycznego i jakiejś formy powieści psychologicznej. Formalnie nie ma tu elementów fantastycznych. Niebezpiecznie głównonurcianie. Dlatego młodsza publika pewnie może poczuć się zawiedziona. No, ale wypowiadać powinni się czytelnicy naszego dzielnego pisma, co by ałtorzy nie mieli poczucia pisania w pustkę.

Awatar użytkownika
Millenium Falcon
Saperka
Posty: 6212
Rejestracja: pn, 13 lut 2006 18:27

Post autor: Millenium Falcon »

Idealista... Z czytelników to masz w tej chwili do dyspozycji Jej wysokość Naczelną, vel MastaRedaktorkę, Jego wielmożność Paranaukowca zaangażowanego literacko i redakcyjnie, czyli siebie, i Ałtorkę (a co sobie będę wielkiej litery żałować), czyli mnie. Teraz możemy iść do TVP Kultura i zrobić program typu TWA gadających głów.
Ika pisze:Osobiście wyczuwam w Milenijnej pewne zmiany stylu, inaczej zaczynasz pisać, wedle mnie.
Chciałam się dowiedzieć, czy to odosobnione odczucie.
Nie wiem, czy odosobnione, ja tam je podzielam.
ŻGC
Imoł Afroł Zgredai Padawan
Scissors, paper, rock, lizard, Spock. - Sheldon Cooper

Awatar użytkownika
Montserrat
Szczurka z naszego podwórka
Posty: 1923
Rejestracja: ndz, 17 gru 2006 11:43

Post autor: Montserrat »

I mnie tyż! Jeno się wypowiem, jak będę miała chwilkę i nie będę padała na pysk.
"After all, he said to himself, it's probably only insomnia. Many must have it."

ODPOWIEDZ