Shield

czyli osobno o serialach TV, koniecznie rozdzielnie i przeciwpołożnie

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Marchew
Kurdel
Posty: 782
Rejestracja: pn, 17 lip 2006 09:40
Płeć: Mężczyzna

Shield

Post autor: Marchew »

Widziałem już kilka seriali o gliniarzach, ale to jest coś nowego :) Jakiś czas temu podrzucił mi znajomy, mocny, męski serial o policjantach, którzy nie zawsze grają czysto.

Świetne zdjęcia, interesująca realizacja, pędząca fabuła, niezłe dialogi. Jest 7 sezonów, ja lecę przez pierwszy, 7 odcinków bodajże za mną.

Awatar użytkownika
shirak
Sepulka
Posty: 23
Rejestracja: śr, 16 mar 2011 10:09

Post autor: shirak »

Serial jest genialny. Pierwszy sezon jest taki sobie, ale później jest coraz lepiej. Przy czym ostatnie 3 sezony ryją beret;)
Ale czy to męskie kino? Moja żona zachwycała się Shieldem i nie opuściła ani jednego odcinka.

Pozdrwiam.

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

A ja wymiękłam na trzecim odcinku... :(((
Dalej jest lepiej? Może za szybko się poddałam. :X
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Cintryjka
Nazgul Ortografii
Posty: 1149
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 22:34

Post autor: Cintryjka »

DUŻO lepiej, też początek mnie nie zachęcił.
Każdy Czytelnik ma takiego diabła, na jakiego sobie zasłużył - A.P. Reverte

Awatar użytkownika
shirak
Sepulka
Posty: 23
Rejestracja: śr, 16 mar 2011 10:09

Post autor: shirak »

Tak, jak pisałem wczesniej, ja również uważam, że jest dużo lepiej.
Niemniej jednak daleki jestem od wznoszenia okrzyków; tak, tak, oglądaj Shield! Z gustami jest różnie, ciężo przy tym o cokolowiek, co by sie podobało każdemu. Zachęcam więc może do tego serialu, ale czynię to słowami umiarkowanymi, co byś potem, szanowna Małgorzato nie kupiła skórzanego werbelka, by czynić przy nim uroki związane z mą skromną osobą.

Kłaniam sie

Awatar użytkownika
Cintryjka
Nazgul Ortografii
Posty: 1149
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 22:34

Post autor: Cintryjka »

Całościowo The shield jest w moim prywatnym top 5 ever.
Każdy Czytelnik ma takiego diabła, na jakiego sobie zasłużył - A.P. Reverte

Awatar użytkownika
wujo444
Sepulka
Posty: 9
Rejestracja: śr, 16 mar 2011 14:04

Post autor: wujo444 »

serial jest bez wątpienia genialny, ale sezony 1 i 2 są najsłabsze, najbardziej luźne. Prawdziwy szczyt formy osiąga w 5 i na początku 6 sezonu.

W kategorii seriali policyjno-kryminalnych oferuje najbardziej złożone postacie i relacje między nimi, oraz fabułę, która nie boi się wykraczać poza standardy.

Warto wspomnieć, kim są bohaterowie i gdzie dzieje się akcja. Posterunek zwany The Barn, stodołą, znajduje się najgorszej dzielnicy LA. Na każdym rogu znajdują się tagi lokalnego gangu, a obecność ludności białej, czarnej i latynoskiej powoduje dalsze tarcia. Śledzimy poczynania zarówno detektywów (Dutch i Claudette), specjalnego oddziału do zwalczania przestępczości zorganizowanej Strike Team (Vic, Shane, Lem i Ronnie), komendanta i polityka Acavedy, wreszcie - zwykłych krawężników Danny i Julien. Spotkamy więc wątki zarówno gangsterskie, zwykłe morderstwa, morderstwa seryjne, rozgrywki polityczne i spory sąsiedzkie. Daleko mu jednak do imponującego realizmu The Wire.

Awatar użytkownika
Cintryjka
Nazgul Ortografii
Posty: 1149
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 22:34

Post autor: Cintryjka »

Tak, ale The wire bardziej stawiało na detal i na aspekt socjologiczny, inne rozłożenie akcentów, raczej niespieszny rozwój fabuły, a od The shield od pewnego momentu po prostu nie mogłam się oderwać. W późniejszych sezonach znaczące role odtwarzali Glenn Close i Forest Whitaker:)
Każdy Czytelnik ma takiego diabła, na jakiego sobie zasłużył - A.P. Reverte

ODPOWIEDZ