Mentalist

czyli osobno o serialach TV, koniecznie rozdzielnie i przeciwpołożnie

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Marchew
Kurdel
Posty: 782
Rejestracja: pn, 17 lip 2006 09:40
Płeć: Mężczyzna

Mentalist

Post autor: Marchew »

Przyszła sesja to uzupełniam braki w serialach ;)

Na jednym z for dostało mi się za "Lie to me", że niby bajka, za to naczytałem się jaki to Mentalista nie jest świetny.

Serial opowiada o drużynie śledczych, której częścią jest były oszust udający jasnowidza, w dodatku po przejściach. Obecnie mówi o sobie, że po prostu uważnie obserwuje i stosuje dosyć ryzykowne, kontrowersyjne metody śledcze opierające się na manipulacji.

Obejrzałem pół pierwszego sezonu, sprawdziłem i jestem trochę zawiedziony, ale zdecydowanie trzeba sprawdzić samemu. Pierwsze odcinki rewelacja, koło 8ego spadek formy, jednak z nadzieją, że będzie wracać.

Ogląda ktoś? Jeżeli nie, to polecam sprawdzić.

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

Oglądałam. Ale "Mentalista" nie tak fajny, jak "Lie to me". :/
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Cintryjka
Nazgul Ortografii
Posty: 1149
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 22:34

Post autor: Cintryjka »

Mentalista bardzo ładnie się rozkręca w drugim sezonie.
Każdy Czytelnik ma takiego diabła, na jakiego sobie zasłużył - A.P. Reverte

Awatar użytkownika
marianka_love
Sepulka
Posty: 5
Rejestracja: ndz, 15 maja 2011 18:37

Post autor: marianka_love »

Ja oglądałam Mentalistę, doszłam do drugiego sezonu, ale jakoś nie dokończyłam. Główny bohater dość uroczy, jednak czasami jak dla mnie niektóre sytuacje przekoloryzowane. Ogólnie polecam obejrzeć chociaż jeden odcinek :)

Awatar użytkownika
Nakago
Fargi
Posty: 382
Rejestracja: śr, 09 sty 2008 22:06

Post autor: Nakago »

Obejrzałam pierwszy sezon prawie w całości, został mi ostatni odcinek, po który, przyznam, boję się sięgnąć - z powodu tytułu. Nie lubię Czerwonego Johna, najchętniej unikałabym wszelkich jego wystąpień; należy do tych czarnych charakterów, których nie cierpię oglądać (w "Kościach" też miałam takiego, Grabarza konkretnie). Podejrzewam jednak, że kiedyś się przemogę i ten epizod też obejrzę. Tym bardziej, że mówicie, że w drugim sezonie akcja się rozwija... (byle nie w niepożądanym przeze mnie kierunku ;-)).

Serial mi się podoba, ale szaleństwa nie ma. Główny bohater bywa mocno irytujący, wolę jego szefową, co jest u mnie rzadkością, bo zwykle preferuję jednak bohaterów, nie bohaterki. Sympatyczni są pozostali funkcjonariusze zespołu, lepsi od samego mentalisty, moim zdaniem.

Na plus serialu zaliczam początek wątku Czerwonego Johna - dobrym zagraniem było, że scenariusz nie wyjaśnił wszystkiego od razu dokładnie. Nie wiem, czy jestem w tym odosobniona (nie znam innych osób, które by ten serial oglądały), ale przez pierwsze odcinki miałam wątpliwość, czy Czerwony John rzeczywiście zabił żonę i dziecko mentalisty, czy tylko go tym straszył, a żona odeszła, żeby np. zapewnić sobie i dziecku bezpieczeństwo. Poza tym bywa ciekawie, zdarzają się interesujące sprawy i nietuzinkowe sposoby ich rozwiązania, nie jest to jednak serial, w którym zakochałam się bez pamięci. Acz powyżej średniej w moim (krótkim) rankingu.
You can be anything you want to be
Just turn yourself into anything you think that you could ever be
("Innuendo", Queen)

ilt2

Post autor: ilt2 »

Uwaga! Może zawierać czubki!.
[md5]Zabił. Ale spoko, w finale sezonu, który leciał ~tydzień temu Patrick go zabił. Totalnie z dupy wyjęta scena, także zdziwiony byłem, że został zamówiony także czwarty sezon.
Możemy mieć tylko nadzieję, że tak naprawdę zabił siakiegoś sługusa Red Johna.[/md5]

ODPOWIEDZ