Nasze pisarskie pomysły...

Żale i radości wszystkich początkujących na niwie.

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
inatheblue
Cylon
Posty: 1013
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 16:37

Post autor: inatheblue »

To by było niezłe jako slash. Znaczy, powód nienawiści miałabyś załatwiony na dzień dobry i niczego nie trzeba by było mordować.
Znaczy, naprawdę nie potrzebujesz morderczego powodu nienawiści. Może być nawet rasowa/klasowa/polityczna. Może B wykolegował A z interesu życia, albo wręcz pośrednio wywołał bankructwo. Może B prowadzi wielką korporację międzygwiezdną i zabija firmę A wrednymi praktykami sprzedażowymi. Może B jest obrzydliwie bogaty kosztem rodzinnej planety A. Nie wiem, przyprawę tam wydobywa. Albo ma okropne praktyki seksualne. Albo zjada święte zwierzęta. Generalnie im bardziej egzotyczny powód, tym lepiej.

Xiri
Nexus 6
Posty: 3388
Rejestracja: śr, 27 gru 2006 15:45

Post autor: Xiri »

Co do slash, to nie mam doświadczenia w tych sprawach i nie chciałabym pisać głupot ;) [a Neronem nie jestem, by specjalnie na potrzeby dzieUa zdobywać doświadczenie, sesesese] A powód do nienawiści już mam, sądzę że oryginalny, czyli żadne odbijanie dziewczyny/niszczenie wioski/wywalenie z pracy/zabicie kogoś z rodziny. Może trochę pod politykę podchodzi, ale tak malutko.

dopisałam nawias
Ostatnio zmieniony pn, 12 wrz 2011 21:16 przez Xiri, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Ilt
Stalker
Posty: 1930
Rejestracja: pt, 02 paź 2009 15:45

Post autor: Ilt »

Xiri pisze:Co do slash, to nie mam doświadczenia w tych sprawach i nie chciałabym pisać głupot ;)
Dobra postawa, w 9 przypadkach na 10 gdy czytam slash mam dziki ubaw. Zwłaszcza te z HP - z kamiennojedwabnym Snapem / kimkolwiek - są kwikogenne. x)
The mind is not a vessel to be filled but a fire to be kindled.

Awatar użytkownika
No-qanek
Nexus 6
Posty: 3098
Rejestracja: pt, 04 sie 2006 13:03

Post autor: No-qanek »

JAKIM Snapem?!
"Polski musi mieć inny sufiks derywacyjny na każdą okazję, zawsze wraca z centrum handlowego z całym naręczem, a potem zapomina i tęchnie to w szafach..."

Awatar użytkownika
Ilt
Stalker
Posty: 1930
Rejestracja: pt, 02 paź 2009 15:45

Post autor: Ilt »

Geneza kamiennego jedwabiu Snape'a tutaj. To nie jest slash, jak coś. :)
The mind is not a vessel to be filled but a fire to be kindled.

Awatar użytkownika
hundzia
Złomek forumowy
Posty: 4054
Rejestracja: pt, 28 mar 2008 23:03
Płeć: Kobieta

Post autor: hundzia »

I znowu, znowu linkujesz!
Wzrúsz Wirúsa!
Wł%aś)&nie cz.yszc/.zę kl]a1!wia;túr*ę

Awatar użytkownika
Ilt
Stalker
Posty: 1930
Rejestracja: pt, 02 paź 2009 15:45

Post autor: Ilt »

Bo ja zły człowiek jestem. Sesesesese. ]:->
The mind is not a vessel to be filled but a fire to be kindled.

Awatar użytkownika
Laris
Psztymulec
Posty: 916
Rejestracja: czw, 11 gru 2008 18:25

Post autor: Laris »

Powiem szczerze, że ostatecznie wymiękłem pogejowskim romansie braci Kaulitzów. Naprawdę. Usiadłem w kątku, obejmując kolana ramionami i kiwałem się energicznie do przodu, do tyłu, w lewo i w prawo. Do góry też się kiwałem.
Zacząłem się też zastanawiać, czy aby nie przesadzam wprowadzając na pola bitew drugiej wojny maszyny na wzór mechów i każąc wojskom Wspólnoty Narodów walczyć na Bałkanach.
Chociaż z drugiej strony opieram się na autentycznych projektach i planach, tak w kwestii uzbrojenia, jak i samej operacji.
(jeśli ktoś chciałby zobaczyć i/lub zmieszać z błotem, to zapraszam do moich notatek na fejsie - tu)

A na marginesie, to ja się zastanawiam, po co nastolatki płodzą te jaojce. I co one w nich widzą?
W gruncie rzeczy schemat jest ten sam - prędzej czy później główn(y/a) bohater(ka) ląduje w łóżku z innym bohaterem. Albo, ku uciesze gawiedzi, zalicza wszystkich pojawiających się w całej historii. No, prawie.
Najmniej pamiętam zajęcia w szkole,
bo żaden z nas się tam nie nadawał.
Awantura - Pokolenie nienawiści

Awatar użytkownika
Ilt
Stalker
Posty: 1930
Rejestracja: pt, 02 paź 2009 15:45

Post autor: Ilt »

Laris pisze:Powiem szczerze, że ostatecznie wymiękłem pogejowskim romansie braci Kaulitzów. Naprawdę. Usiadłem w kątku, obejmując kolana ramionami i kiwałem się energicznie do przodu, do tyłu, w lewo i w prawo. Do góry też się kiwałem.
Kwiiik xD Jakim cudem przegapiłem tę analizę? Dobry zły Larisie, uśmiałem się jak stąd do pokoju na Bliskim Wschodzie.
A na marginesie, to ja się zastanawiam, po co nastolatki płodzą te jaojce. I co one w nich widzą?
W gruncie rzeczy schemat jest ten sam - prędzej czy później główn(y/a) bohater(ka) ląduje w łóżku z innym bohaterem. Albo, ku uciesze gawiedzi, zalicza wszystkich pojawiających się w całej historii. No, prawie.
Jeśli chodzi o zaliczanie wszystkiego, to IMO wygrywa fandom Naruto i Sakura, która - jak wynika z moich traumatycznych wspomnień - z bohaterów pierwszo-, drugo-, trzecio- i pozostało- planowych nie zaliczyła jedynie gigantycznej żaby (acz gigantycznego węża i gigantycznego ślimaka tak).
x)
The mind is not a vessel to be filled but a fire to be kindled.

Xiri
Nexus 6
Posty: 3388
Rejestracja: śr, 27 gru 2006 15:45

Post autor: Xiri »

Laris pisze:
A na marginesie, to ja się zastanawiam, po co nastolatki płodzą te jaojce. I co one w nich widzą?
W gruncie rzeczy schemat jest ten sam - prędzej czy później główn(y/a) bohater(ka) ląduje w łóżku z innym bohaterem. Albo, ku uciesze gawiedzi, zalicza wszystkich pojawiających się w całej historii. No, prawie.
Bo to przecież nastolatki ;)
I pewnie się trzymają opinii, że seks, krew i flaki to tematy uniwersalne, zawsze na topie :P

Awatar użytkownika
Ilt
Stalker
Posty: 1930
Rejestracja: pt, 02 paź 2009 15:45

Post autor: Ilt »

Tej, mnie się krew, flaki i seks podoba. Niekoniecznie wymagam czegokolwiek innego od rozrywki. Dodać jeszcze czarnego, sporo wybuchów i szczyptę lub dwie jakiegoś pościgu i jestem w niebie. ;)
The mind is not a vessel to be filled but a fire to be kindled.

Awatar użytkownika
hundzia
Złomek forumowy
Posty: 4054
Rejestracja: pt, 28 mar 2008 23:03
Płeć: Kobieta

Post autor: hundzia »

Ilcie, jesteś przeklęty definitywnie! Larisowi zaraz też się oberwie. Zamiast robić coś kontruktywnego, ślepię w monitor i brechtam jak głupi do sera.
Tam na polu stoi Kura,
cierpi, bo co robić, nie wie.
Obok Dzidka tkwi ponura,
drogą jakiś pojazd grzeje.
Jadą jadą chłopcy,
chłopcy ramsztajnowcy,
i nawet nie wiedzą,
że po opkach siedzą.
Wzrúsz Wirúsa!
Wł%aś)&nie cz.yszc/.zę kl]a1!wia;túr*ę

Awatar użytkownika
neularger
Strategos
Posty: 5230
Rejestracja: śr, 17 cze 2009 21:27
Płeć: Mężczyzna

Post autor: neularger »

Laris pisze:Powiem szczerze, że ostatecznie wymiękłem pogejowskim romansie braci Kaulitzów.
Dzięki Larisie, nowy blog do brechtania.
Wczoraj odświeżałem sobie to, i to na nieszczęście w pracy, głupio śmiejąc się do monitora. :)

* - i tak wszystko zwalę na Ilta. :))
You can do anything you like... but you must never be rude. Rude is being weak.
Ty, Margoto, niszczysz piękne i oryginalne kreacje stylistyczne, koncepcje cudne językowe.
Jesteś językową demolką.
- by Ebola ;)

Awatar użytkownika
Ilt
Stalker
Posty: 1930
Rejestracja: pt, 02 paź 2009 15:45

Post autor: Ilt »

Hundziu, lepiej narysuj jakiegoś jeża jak byka, a nie za coś konstruktywnego się bierzesz. :D
The mind is not a vessel to be filled but a fire to be kindled.

Awatar użytkownika
hundzia
Złomek forumowy
Posty: 4054
Rejestracja: pt, 28 mar 2008 23:03
Płeć: Kobieta

Post autor: hundzia »

To już wolę go opisać :P
Wzrúsz Wirúsa!
Wł%aś)&nie cz.yszc/.zę kl]a1!wia;túr*ę

ODPOWIEDZ