Zasady Zakużonych Warsztatów Otwartych

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
azzair
Sepulka
Posty: 6
Rejestracja: ndz, 20 lut 2011 23:17

Post autor: azzair »

A co w przypadku powieści?

Mój mały projekt ma składać się z pięciu epizodów, z których pierwszy jest już skończony. Liczy ok. 150 tys. znaków. Zamieściłem fragment, ale z uwagi na naruszenie regulaminu został usunięty. Mea Culpa. I OK - dostałem za swoje.

Ale co teraz? Mam 80 stron tekstu i brak możliwości wystawienia go na strzał. Jakaś sugestia?

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

Sugestie? Oczywiście. Sugeruję, abyś wybrał sobie redaktora, zawarł z nim umowę, zapłacił stosowne wynagrodzenie i odebrał to, za co zapłacisz (np. poprawiony tekst i opinię o nim).
I nie, nie zgłaszam się na ochotnika. Wręcz przeciwnie.

Z perspektywy ZWF natomiast te osiemdziesiąt stron tekstu nie istnieje i nigdy istnieć na ZWF nie będzie. Z uwagi na:
a. brak czasu na czytanie tak długich tekstów (tak, mamy życie osobiste, pracę i miliony różnych spraw w realu i NIE CHCE NAM SIĘ),
b. brak możliwości rzetelnej oceny umiejętności Autora po fragmencie,
c. nie ma nic bardziej wkur...zającego niż nieznajomość całości tekstu - w jakim celu mielibyśmy czytać, skoro nie dowiemy się, jak Autor rozwiązał i zakończył fabułę lub jak doprowadził do pokazanego nam zakończenia, lub jedno i drugie (zależnie od tego, który fragment Autor łaskawie udostępniłby gronu Komentujących)?
d. cokolwiek...

Znaczy, możesz zrobić z tym tekstem, co zechcesz. To absolutnie nie nasza sprawa.
So many wankers - so little time...

azzair
Sepulka
Posty: 6
Rejestracja: ndz, 20 lut 2011 23:17

Post autor: azzair »

Rozumiem. Spojrzałem na to z Waszego punktu widzenia - też bym się wkur..zył po n-tej próbie zrozumienia sensu i kontekstu zamieszczonego fragmentu.

Nigdy bym się jednak nie zdecydował na pokazanie części tekstu, gdybym nie wierzył, że może ono stanowić samodzielne opowiadanie. Mimo, że stanowi element większej całości.

Odnosząc się do zablokowanego posta - gdybym nie zamieścił informacji, że to fragment, pewnie nikt by się nie zorientował. To jedyny taki element w tekście.

Jednak tanio skóry nie sprzedam! :P Napiszę coś krótkiego i poproszę o opinię. Tak zrobię. <zaciera wszystkie trzy ręce, a czwartą drapie się po kudłatym brzuchu>

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

azzair pisze:Nigdy bym się jednak nie zdecydował na pokazanie części tekstu, gdybym nie wierzył, że może ono stanowić samodzielne opowiadanie. Mimo, że stanowi element większej całości.
A jednak to fałszywe przekonanie (tak, przeczytałam - szybko czytam, na szczęście lub nieszczęście). Widać na pierwszy rzut oka, że to fragment, nie ma autonomiczności (ani świata przedstawionego, ani fabuły). Gdybyś zamieścił bez uprzedzenia, że to epizod I, i tak zamknęłabym wątek wcześniej czy później. Albo zrobiłby to inny, szybszy ode mnie mod.
azzair pisze:Jednak tanio skóry nie sprzedam! :P Napiszę coś krótkiego i poproszę o opinię. Tak zrobię. <zaciera wszystkie trzy ręce, a czwartą drapie się po kudłatym brzuchu>
Słuszne podejście. Sprawdź nas. A my sprawdzimy Ciebie. :P
<znacząco spogląda na skrwawione grabki>
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
neularger
Strategos
Posty: 5230
Rejestracja: śr, 17 cze 2009 21:27
Płeć: Mężczyzna

Post autor: neularger »

azzair pisze: Jednak tanio skóry nie sprzedam! :P Napiszę coś krótkiego i poproszę o opinię. Tak zrobię. <zaciera wszystkie trzy ręce, a czwartą drapie się po kudłatym brzuchu>
Brzmi jak wyzwanie. :) Ciekawość, czy Autor in spe czytał inne tutejsze łapanki...
Tego co napisałem, Autorze, nie należy w żadnym przypadku odbierać jako próby zniechęcenia Cię do wstawienia tekstu. ;)
To zachęta jest.
Zwracam jedynie uwagę na napis nad bramą "Porzućcie wszelką nadzieję...", czy jakoś tak... Te litery strasznie łatwo się topią. :))

edit.
azzair pisze: Odnosząc się do zablokowanego posta - gdybym nie zamieścił informacji, że to fragment, pewnie nikt by się nie zorientował. To jedyny taki element w tekście.
Na pewno, Autorze. Trochę więcej wiary w Komentujących...
You can do anything you like... but you must never be rude. Rude is being weak.
Ty, Margoto, niszczysz piękne i oryginalne kreacje stylistyczne, koncepcje cudne językowe.
Jesteś językową demolką.
- by Ebola ;)

azzair
Sepulka
Posty: 6
Rejestracja: ndz, 20 lut 2011 23:17

Post autor: azzair »

neularger pisze: Zwracam jedynie uwagę na napis nad bramą "Porzućcie wszelką nadzieję..." czy jakoś tak...
Gdybym nie "porzucił nadziei", nie było by mnie tutaj. Chlałbym piwsko w pubie :D.
neularger pisze: Na pewno, Autorze. Trochę więcej wiary w Komentujących...
Pardąsik. Nie chciałem nikogo urazić. Po prostu tracę możliwości obiektywnego spojrzenia na tekst mojego autorstwa. Nawet po długim odleżeniu w szufladzie <rozprostowuje członki :P>. Zawsze wydaje mi się, że czytelnik wie to, co siedzi u mnie w czerepie. Dlatego założyłem, że ww. fragment to autonomiczna całość, co Małgorzata raczyła w tak lajtowy i grzeczny sposób zdementować.

Awatar użytkownika
Narai
Fargi
Posty: 345
Rejestracja: pn, 04 lut 2008 21:26

Post autor: Narai »

Ja po dyspensę od szanownej Moderacji.
Ostatnio wysyłałam opowiadanie na konkurs Świetlne Pióro. Już ogłoszono wyniki, oczywiście nie dostałam się do grona wyróżnionych, ale bardzo bym chciała aby ktoś jeszcze rzucił okiem na mój tekst. Zatem, czy mogę wrzucić go tutaj celem brutalnego rozebrania go na części?
"Wspaniała przyjemność estetyczna, zwariować w teatrze, muszę wyznać." L.Tieck
"Pisarze, którzy chcą pisać dla innych pisarzy, powinni pisać listy." L. Niven

Regis
Pćma
Posty: 278
Rejestracja: wt, 22 lut 2011 17:14
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Regis »

Mam pytanie co do tego punktu regulaminu:
4. Utwory publikowane w ZakuŻonych Warsztatach Fahrenheita (ZWF) mogą być przez Autora publikowane w innych miejscach pod warunkiem, że pojawi się informacja, że tekst po raz pierwszy (lub w pierwszej wersji) powstał na potrzeby ZWF.
Oznacza to, że przypuszczalnie ktoś publikuje tutaj swoje opowiadanie. A potem na przykład wydaje książkę z owym opowiadaniem. Rozumiem, że ten punkt dotyczy tylko publikacji w internecie i nie musi zamieszczać informacji w swojej książce, że po raz pierwszy opublikował je tutaj?
Pytam się z czystej ciekawości, żeby nie było ;)

beton-stal
Fargi
Posty: 312
Rejestracja: wt, 12 gru 2006 01:49
Płeć: Mężczyzna

Post autor: beton-stal »

Regis pisze:Oznacza to, że przypuszczalnie ktoś publikuje tutaj swoje opowiadanie. A potem na przykład wydaje książkę z owym opowiadaniem. Rozumiem, że ten punkt dotyczy tylko publikacji w internecie i nie musi zamieszczać informacji w swojej książce, że po raz pierwszy opublikował je tutaj?
A skąd ten wniosek? Czy "inne miejsce" z automatu oznacza Internet? Sieć to tylko medium, a pierwsza publikacja to pierwsze udostępnienie utworu publiczności. Każda następna publikacja jest... cóż, następna, a więc nie pierwsza.

Regis
Pćma
Posty: 278
Rejestracja: wt, 22 lut 2011 17:14
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Regis »

Dzięki, po prostu chciałem się upewnić.

Awatar użytkownika
Hunter
Mamun
Posty: 143
Rejestracja: wt, 12 kwie 2011 17:21

Post autor: Hunter »

Mogę umieścić w zakużonych, tekst niepełny? Pracuję nad nim od pewnego czasu, lecz utknąłem i nie wiem kiedy ruszę dalej. Pozwolicie?

Awatar użytkownika
Kruger
Zgred, tetryk i maruda
Posty: 3413
Rejestracja: pn, 29 wrz 2008 14:51
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Kruger »

Hunterze, pomijając nawet samą zasadę, ale odpowiedz sobie sam, na co ci się przyda komentarz do fabuły nieukończonej?
Skończ i wysyłaj.
"Trzeba się pilnować, bo inaczej ani się człowiek obejrzy, a już zaczyna każdego żałować i w końcu nie ma komu w mordę dać." W. Wharton
POST SPONSOROWANY PRZEZ KŁULIKA

Awatar użytkownika
neularger
Strategos
Posty: 5230
Rejestracja: śr, 17 cze 2009 21:27
Płeć: Mężczyzna

Post autor: neularger »

Hunter pisze:Mogę umieścić w zakużonych, tekst niepełny? Pracuję nad nim od pewnego czasu, lecz utknąłem i nie wiem kiedy ruszę dalej. Pozwolicie?
Nie możesz. Regulamin warsztatów.
Poza tym, jak tekst niepełny, to najwyżej sprawdzimy Ci orty i gramatykę.
Ale to możesz właściwie sprawdzić sam. :)
You can do anything you like... but you must never be rude. Rude is being weak.
Ty, Margoto, niszczysz piękne i oryginalne kreacje stylistyczne, koncepcje cudne językowe.
Jesteś językową demolką.
- by Ebola ;)

Awatar użytkownika
baron13
A-to-mistyk
Posty: 3516
Rejestracja: sob, 11 cze 2005 09:11

Post autor: baron13 »

Chciałem zauważyć, że zawsze można założyć własną stronę i tamże umieścić teksta. Wówczas można namawiać ludzi do czytania. Nawet tu. Tak sobie myślę...

Awatar użytkownika
Ika
Oko
Posty: 4256
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:26

Re: Zasady Zakużonych Warsztatów Otwartych

Post autor: Ika »

Szlag mnie trafi. Przeczytałam debilne opowiadanie. Zrobiłam komentarze. I okazało się, że wątek jest zamknięty!!! I po co ja się tak męczyłam z opisywaniem głupot?! na szczęście zorientowałam się zanim dobrnęłam do połowy tego bełkotu.
Im mniej zębów tym większa swoboda języka

ODPOWIEDZ