Gra o tron

czyli osobno o serialach TV, koniecznie rozdzielnie i przeciwpołożnie

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
No-qanek
Nexus 6
Posty: 3098
Rejestracja: pt, 04 sie 2006 13:03

Post autor: No-qanek »

Obejrzałem - częściowo siłą pretensji skłoniony, częściowo z wakacyjnej nudy.

Rewelacyjne to to nie jest, ale dość ciekawe, by obejrzeć całość. Tylko czemuż to głównym motywem oglądania było "jak to się skończy" zamiast delektowania się chwilą i cichym błaganiem, by trwało jak najdłużej.
Niektóre sceny, jak te z Nocną Strażą przewijałem, bo tam się kompletnie nic nie działo (a patos w ostatnim odcinku zabijał). A Ned mnie męczył swoją hipermoralnością/głupotą. Zrobione jest to świetnie, ale brakuje jakichś przyjemnych, barwnych postaci i ciekawej fabuły. Teraz zaskoczenia jest tyle co w biegu na 1000 metrów - raz ten z przodu, raz inny. Akcja nie rozwija się w nic jakościowo odmiennego.

Jest sporo fajnych scen, te z Denerys i Khalem były naprawdę fajne (za to było ich jak na lekarstwo), ostatni odcinek naprawdę dobry. Gdybym miał wybierać to wolałbym obejrzeć pierwszy i ostatni w całości, a resztę przelecieć na fast-forward z wyjątkiem poszczególnych scen.

EDIT: Aha, i pewnie byłoby lepiej, gdyby autor nie zdecydował, że ci dobrzy mają ciągle dostawać po dupie, a tylko czasem ze złymi wygrywać, żeby mieć, co potem przegrywać, jak mniemam.
"Polski musi mieć inny sufiks derywacyjny na każdą okazję, zawsze wraca z centrum handlowego z całym naręczem, a potem zapomina i tęchnie to w szafach..."

Awatar użytkownika
Młodzik
Yilanè
Posty: 3687
Rejestracja: wt, 10 cze 2008 14:48
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Młodzik »

Hah, po mojemu Eddard był tak obrzydliwie honorowy z dwóch powodów. Raz, że przez to był lubiany przez czytelników/widzów (etos rycerza itd.), dwa, żeby pokazać, jak takie zachowanie nie przystaje do polityki, więc musiał zginąć ;).

Awatar użytkownika
No-qanek
Nexus 6
Posty: 3098
Rejestracja: pt, 04 sie 2006 13:03

Post autor: No-qanek »

Raz, że przez to był lubiany przez czytelników/widzów (etos rycerza itd.),
Rzekłbym, gusta gimnazjalne.
dwa, żeby pokazać, jak takie zachowanie nie przystaje do polityki, więc musiał zginąć ;).
Tylko, lytości, czemu tak późno.
Swoją drogą, brat Denerys/Khalisi też się wyjątkowo nachalnie prosił o śmierć, a wcale mu u nią nie było łatwo.
"Polski musi mieć inny sufiks derywacyjny na każdą okazję, zawsze wraca z centrum handlowego z całym naręczem, a potem zapomina i tęchnie to w szafach..."

Awatar użytkownika
Młodzik
Yilanè
Posty: 3687
Rejestracja: wt, 10 cze 2008 14:48
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Młodzik »

Żądania tysięcy (czy milionów? nie jestem pewien) fanów, by twórcy serialu przywrócili Eddarda do życia w następnym sezonie, świadczy, że to nie tylko gusta gimnazjalistów. Ale to również nie świadczy zbyt dobrze o widowni ;).

Poza tym przecież jak już zabijać uwielbianego bohatera to z przytupem, pod koniec książki/sezonu. A kto by tam płakał za takim sukinsynem jak szwagier khala ;).

kruk
Mamun
Posty: 104
Rejestracja: pt, 04 wrz 2009 16:37

Post autor: kruk »

Kiedy będą nowe odcinki? Mam nadzieję, że HBO nie porzuci projektu.

Agarwaen
Dwelf
Posty: 519
Rejestracja: wt, 04 lis 2008 18:57
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Agarwaen »

W przyszłym roku dopiero.

kruk
Mamun
Posty: 104
Rejestracja: pt, 04 wrz 2009 16:37

Post autor: kruk »

Oj, to się naczekamy.

Awatar użytkownika
Bakalarz
Stalker
Posty: 1859
Rejestracja: pn, 01 sty 2007 17:08

Post autor: Bakalarz »

Jeszcze kawał czasu niestety... ;(
Sasasasasa...

Awatar użytkownika
mr.maras
C3PO
Posty: 839
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 14:34

Post autor: mr.maras »

Kręcą (się) w okolicy.
po przeczytaniu spalić monitor

kruk
Mamun
Posty: 104
Rejestracja: pt, 04 wrz 2009 16:37

Post autor: kruk »

Uwaga! Drugi sezon nadchodzi. Drugiego kwietnia poleci pierwszy odcinek.

Juhani
Laird of Theina Empire
Posty: 3103
Rejestracja: czw, 18 lis 2010 09:04
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Juhani »

...i kiedy tak siedziałem, przeczytawszy któryś z kolei rozdział któregoś z kolei tomu "Pieśni lodu i ognia", nagle odeszła mnie ochota na dalszy ciąg. Zwykłe political-fiction, czyste gry polityczne, w krainie niezbyt nawet umiejętnie stworzonej, umiejscowione. I polityką tą właśnie popularne, bowiem niczym bardziej się ludzie nie pasjonują, jak polityką właśnie. Dzieło wyniesione na Olimp biznesu rozrywkowego, stworzone dla każdego. Powieść nie wymagająca od czytelnika ni wiedzy, ni myślenia. Samograj rozrywkowy, w miarę rozwijania się coraz mocniej seksem i krwią nasycana, żeby uwagę za wszelką cenę jeszcze choćby na chwilkę przykuć. Do następnej strony, rozdziału, do następnego tomu. "Moda na sukces" według Georga R.R. Martina. Żeby bywalcy siłowni mieli o czym dyskutować, jak się im temat sterydów zawiesi. Krew i gwałty we właściwej proporcji - gwoli zadowolenia mniej wymagających . Koalicje rodów i szlachetne kurwy dla bardziej wymagających. No i subtelne intrygi wraz z niedolą nieletnich i odrzuconych dla tych najbardziej wyrafinowanych. Dla każdego coś miłego. Tylko ku**a, nie dla mnie. Polityka mnie nudzi, kurew o dowolnym stopniu szlachetności, zależnym wyłącznie od zwartości portfela klienta, dookoła nie brakuje. Biednych dzieci w niedoli też od cholery. A o koalicjach wszelakich, tworzonych przez skurwli żądnych władzy i majątku, to już nawet wspominać nie warto. A teraz serial drugą część wprowadza. Diabli wiedzą, czy będzie mi się chciało patrzeć...

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Post autor: ElGeneral »

Ju! Pójdź w me objęcia! Moje myśli wyrażasz! Ja nawet serial sobie darowałem. Zwyczajnie mnie nie kręci.
Nie cierpię też powieści, w których gdzieś tak pod koniec piętnastego tomu - jak u Jordana - akcja się ciągle rozwija. Martin wprawdzie aż tak się nie rozjechał, ale... poczekajmy.
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Awatar użytkownika
No-qanek
Nexus 6
Posty: 3098
Rejestracja: pt, 04 sie 2006 13:03

Post autor: No-qanek »

Dla mnie pierwszy sezon ratowała tylko końcówka (do której dobrnąłem tylko dzięki niemierzalnym pokładom nudy), zapowiadała, że może coś zacznie się dziać.

Jeśli jednak się nie zacznie, najpewniej sobie daruje.
"Polski musi mieć inny sufiks derywacyjny na każdą okazję, zawsze wraca z centrum handlowego z całym naręczem, a potem zapomina i tęchnie to w szafach..."

Juhani
Laird of Theina Empire
Posty: 3103
Rejestracja: czw, 18 lis 2010 09:04
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Juhani »

ElGeneral pisze:...powieści, w których gdzieś tak pod koniec piętnastego tomu - jak u Jordana - akcja się ciągle rozwija.
Verba veritatis.

Awatar użytkownika
Młodzik
Yilanè
Posty: 3687
Rejestracja: wt, 10 cze 2008 14:48
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Młodzik »

No-qanku, recenzje kolejnych tomów powieści każą podejrzewać, że będzie się działo coraz mniej.

ODPOWIEDZ