Fantastyczne soundtracki

czyli co nam w duszy gra - o muzyce fantastyczniej i fantastyce muzycznej

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Atsa
Mamun
Posty: 177
Rejestracja: pt, 31 paź 2008 15:39

Post autor: Atsa »

Nic dziwnego, to w końcu James Horner!!!
Muzykę rzeczywiście robi dobrą, jak byłam mała to soundtrack z Bravehearta królował na mojej liście przebojów.
Nieokiełznany wulkan imaginacji.

Awatar użytkownika
Metallic
Kadet Pirx
Posty: 1276
Rejestracja: sob, 22 mar 2008 21:17
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Metallic »

Odświeżyliśmy sobie ostatnio całą sagę SW. I tak mi się wsłuchało ostatnio:

KLIK

Motyw w tle jest świetny...
"...handlarz starym książkami odkrywa, że jego zarośnięte chwastami, najzwyklejsze w świecie podwórko jest znacznie dłuższe, niż się wydaje - w istocie sięga ono aż do samych bram piekieł."

Xiri
Nexus 6
Posty: 3388
Rejestracja: śr, 27 gru 2006 15:45

Post autor: Xiri »

Hitokiri pisze:To mnie wbiło w fotel i aż mi ciarki po całym ciele przeszły.

EDiT:
Jeśli ktoś nie oglądał "Mgły" niech nie czyta pierwszego komentarza, bo ktoś brzydko zaspoilerował koniec.

EDiT nr. 2
Byk był.
Teraz dopiero przeczytałam Twój post (jak mogłam to ominąć?). Kawałek faktycznie miażdży.
Ja zaś zakochałam się w całej muzyce do Avatara. Nie mogę się od niej odkleić...
Ostatnio leciała "Wyspa" na tvn. Ten sam kawałek puszczono pod koniec filmu :)

cytat

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Post autor: nosiwoda »

Czystym przypadkiem dowiedziałem się, że płyta z OST do "The X-files" (ta pierwsza, serialowa) ma na początku ukryte dwa kawałki. Ale tak ukryte, że za cholerę bym do nich sam nie dotarł. No i faktycznie, ma, właśnie je po X latach od zakupu przesłuchałem. Ech, te spiski, te MIBy...
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

Awatar użytkownika
neularger
Strategos
Posty: 5230
Rejestracja: śr, 17 cze 2009 21:27
Płeć: Mężczyzna

Post autor: neularger »

Ja chyba mam tę płytę...
Jak można odkryć ukryte? :)
You can do anything you like... but you must never be rude. Rude is being weak.
Ty, Margoto, niszczysz piękne i oryginalne kreacje stylistyczne, koncepcje cudne językowe.
Jesteś językową demolką.
- by Ebola ;)

Vill

Post autor: Vill »

Polecam serdecznie piękną ścieżkę dźwiękową do "Fullmetal Alchemist: Brotherhood".
Filharmonia Warszawska pod batutą Akiry Senju.

Do przesłuchania TUTAJ

Mam nadzieję, że przypadnie do gustu.
Szczególnie lubię słuchać rzewnej "Lullaby of Resembool" (pozycja 14 na liście) - uwielbiam smyczki. :)

Awatar użytkownika
Varelse
Dwelf
Posty: 511
Rejestracja: czw, 13 lip 2006 11:12

Post autor: Varelse »

Utwór z nowej ścieżki dźwiękowej do starego filmu SF "Silent Running" (nie widziałem go, nie wiem czy wart obejrzenia), skomponowany przez zespół 65daysofstatic na potrzeby festiwalu filmowego w Glasgow (potem przerodziło się to w serię koncertów, na których grali na żywo do filmu, oraz w płytę, która ma wyjść za niebawem)
http://soundcloud.com/65daysofstatic/burial-scene
Ale tak naprawdę nie miałbym nic przeciwko umieraniu, gdyby nie następowała po nim śmierć - Thomas Nagel


Szczury z Princeton, Nowa Fantastyka 9/2009

Xiri
Nexus 6
Posty: 3388
Rejestracja: śr, 27 gru 2006 15:45

Post autor: Xiri »

Piękny. Słucham go na okrągło. Czytałam też o filmie na necie i spodobała mi się fabuła. Sądzę, że go obejrzę, zwłaszcza że to film z lat 70. Czyli okresu [70 i 80] gdy najlepsze filmy robili. Potem w ruch weszły te paskudne komputery mordujące magię i klimat.

Awatar użytkownika
Silmarilionek
Sepulka
Posty: 5
Rejestracja: śr, 14 wrz 2011 17:45

Post autor: Silmarilionek »

Polecam projekt "Two Steps From Hell". Nie jest to typowy zespół, tylko grupa specjalizująca się w muzyce do zapowiedzi różnorakich hitów (gier i filmów). W 2010 jednak wydali pierwsza oficjalną płytę z najlepszymi utworami. Cud, miód.
Dwa kawałki, przy których się rozpływam.
http://www.youtube.com/watch?v=KdCbQzY8LjQ
http://www.youtube.com/watch?v=8yWTtyhKn3U

Xiri
Nexus 6
Posty: 3388
Rejestracja: śr, 27 gru 2006 15:45

Post autor: Xiri »

O TSFH mamy już cały temat ;) --> http://www.fahrenheit.net.pl/forum/view ... 41&start=0

Awatar użytkownika
Silmarilionek
Sepulka
Posty: 5
Rejestracja: śr, 14 wrz 2011 17:45

Post autor: Silmarilionek »

Xiri pisze:O TSFH mamy już cały temat ;) --> http://www.fahrenheit.net.pl/forum/view ... 41&start=0
Fajnie wiedzieć, że nie jestem odosobnionym fanem podobnej muzyki :)
Polecam dodatkowo soundtrack z "Black Moon Chronicles" dla wielbicieli Conana Barbarzyńcy (podobny klimat) i "Drakan - Order of the Flame", który niestety jest trudno dostępny.

Awatar użytkownika
Metallic
Kadet Pirx
Posty: 1276
Rejestracja: sob, 22 mar 2008 21:17
Płeć: Mężczyzna

Re: Fantastyczne soundtracki

Post autor: Metallic »

Ścieżka dźwiękowa z filmu "Źródło". Poezja. Nie twierdzę, że film jest wybitny, ale, cholera, warto go obejrzeć choć raz dla tej klimatycznej muzyki. Albo zapoznać się od razu osobno z soundtrackiem :)

E.
"...handlarz starym książkami odkrywa, że jego zarośnięte chwastami, najzwyklejsze w świecie podwórko jest znacznie dłuższe, niż się wydaje - w istocie sięga ono aż do samych bram piekieł."

Awatar użytkownika
padaPada
Sepulka
Posty: 38
Rejestracja: czw, 11 paź 2012 10:10

Re: Fantastyczne soundtracki

Post autor: padaPada »

Jeśli ktoś zna powieść pt. Finch, Jeffa VandeerMeera, wydaną u nas przez wydawnictwo Mag w ramach Uczty wyobraxni, to zapewne będzie zainteresowany soundtrackiem do niej, nagranym przez zespół Murder by Death. Moim zdaniem fajnie oddaje klimat książki. :)

http://murderbydeath.bandcamp.com/album/finch
Hikikomori

Awatar użytkownika
Młodzik
Yilanè
Posty: 3687
Rejestracja: wt, 10 cze 2008 14:48
Płeć: Mężczyzna

Re: Fantastyczne soundtracki

Post autor: Młodzik »

O, dzięki wielkie! Tuż po przeczytaniu "Ficha" trochę szukałem soundtracku, ale szybko o nim zapomniałem. Ciekawe melodie. Aż mi sie zachciało powtórzyć cały cykl o Ambergris, czy jak się to cholerstwo pisze.

Awatar użytkownika
padaPada
Sepulka
Posty: 38
Rejestracja: czw, 11 paź 2012 10:10

Re: Fantastyczne soundtracki

Post autor: padaPada »

Ja trafiłem jakoś przez przypadek. :)
Hikikomori

ODPOWIEDZ