Stefan Darda

czyli o naszych albo cudzych autorach i ich dziełach - wszystko co chcielibyście wiedzieć, a o co (nie)boicie się zapytać

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
stief
Sepulka
Posty: 73
Rejestracja: czw, 03 sty 2008 21:33

Stefan Darda

Post autor: stief »

Witam.

Zachęcam do posłuchania audycji z moim udziałem w radiowej "Trójce". Program rozpocznie się w nocy ze środy na czwartek (06/07 kwietnia) o 0.05, a zakończy o czwartej nad ranem.

Więcej szczegółów na www.stefandarda.pl

Ponieważ zapewne niewiele osób spośród grona Forumowiczów Fahrenheita wie cokolwiek o moich książkach, zachęcam do lektury artykułu, który ukazał się w ostatniej "Lampie", zatytułowanego "Terror zabobonu - o powieściach Stefana Dardy na tle współczesnej polskiej literatury grozy".

http://www.videograf.pl/lampa%20marzec%202011.pdf

Pozdrawiam,
Stefan Darda

stief
Sepulka
Posty: 73
Rejestracja: czw, 03 sty 2008 21:33

Post autor: stief »

Gdyby ktoś z Forumowiczów miał ochotę posłuchać, życzę miłego odbioru.

http://www.fileserve.com/file/urQ8uTm

stief
Sepulka
Posty: 73
Rejestracja: czw, 03 sty 2008 21:33

Post autor: stief »

Propozycja dla osób cierpiących na bezsenność lub nocnych marków z wyboru:

W nocy ze środy na czwartek (19/20 października) o godzinie 0.05 pojawię się na antenie radiowej "Trójki". Podczas niemal dwugodzinnej audycji zostanie zaprezentowane moje opowiadanie zatytułowane "Słowo Czarnego", które w pewien sposób łączy dwa wydane już tomu "Czarnego Wygonu" z mającymi mieć wkrótce premierę "Bisami".
Jeśli ktoś nie czytał "Słonecznej Doliny" lub "Starzyzny" - nic nie szkodzi, ponieważ opowiadanie zostało zaplanowane jako samodzielna całość. Jeśli miałbym coś zdradzić, to będzie ono traktowało o znanej z ludowych przekazów kwestii zaprzedawania duszy diabłu.

Więcej szczegółów na http://www.facebook.com/pages/Stefan-Da ... 1627153398 oraz na www.stefandarda.pl

Będą też upominki dla Słuchaczy i sporo ciekawej muzyki.

Zachęcam do słuchania,
S.D.

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Post autor: ElGeneral »

Co byście sobie pomyśleli o człowieku wpadającym do cudzego domu diablo rzadko i w zasadzie tylko po to, żeby się pochwalić... np. nowymi sztuczkowymi spodniami?
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Awatar użytkownika
Ilt
Stalker
Posty: 1930
Rejestracja: pt, 02 paź 2009 15:45

Post autor: Ilt »

A przychodzi o pustych rękach? :) Bo jakby przyłaził rozdając upominki - gość w dom... ;P
The mind is not a vessel to be filled but a fire to be kindled.

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Post autor: ElGeneral »

Trudno orzec, jak to jest z tymi upominkami. Czy domokrążca każący podziwiać swoje wyroby rozdaje upominki? Chyba nie bardzo ;-)...
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Awatar użytkownika
No-qanek
Nexus 6
Posty: 3098
Rejestracja: pt, 04 sie 2006 13:03

Post autor: No-qanek »

Czepiasz się, Generale.
Panuje niepisana zasada, że w tym dziale ałtorzy mogą się w swych wątkach czuć może nie jako właściciele domu, ale przynajmniej najemcy :)

Tak, jeśli i ty sobie tu założysz wątek, gdzie będziesz wychwalał własne tłumaczenia to ja tam nie będę miał pretensji ;-)
"Polski musi mieć inny sufiks derywacyjny na każdą okazję, zawsze wraca z centrum handlowego z całym naręczem, a potem zapomina i tęchnie to w szafach..."

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Post autor: ElGeneral »

Wiem, że się czepiam. Ale trochę mnie irytuje takie podejście. Cóż robić...
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Awatar użytkownika
Kruger
Zgred, tetryk i maruda
Posty: 3413
Rejestracja: pn, 29 wrz 2008 14:51
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Kruger »

Nie każdy człowiek (że nie dodam - autor) jest zwierzęciem forumowym. A nawet gdy jest, nie każdy ma czas udzielać się na każdym forum fantastycznym w stopniu większym niż znikomy. Wybierać sobie można, do wyboru, do koloru. A fora mają... różny charakter. Jednemu userowi odpowiada Korea Północna Polskiej Fantastyki, a innemu nie.
A z drugiej strony, nawet by wpaść, poinformować, zaprosić, po to ten temat jest.

Jak zostanę znanym i poczytnym autorem, to będę wolał książki pisać niż po forach bytować. Zapewne z Fta nie zrezygnuję, bo to moja alma mater, ale na inne czasu już nie będę miał. Niemniej, będę wpadał na inne by choć info jakieś dać, co piszę, co wydam, co planuję, gdzie się pojawię*.

* - o ile zostanę, oczywiście.
"Trzeba się pilnować, bo inaczej ani się człowiek obejrzy, a już zaczyna każdego żałować i w końcu nie ma komu w mordę dać." W. Wharton
POST SPONSOROWANY PRZEZ KŁULIKA

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Post autor: ElGeneral »

Kruger pisze: Jak zostanę znanym i poczytnym autorem, to będę wolał książki pisać niż po forach bytować. Zapewne z Fta nie zrezygnuję, bo to moja alma mater, ale na inne czasu już nie będę miał. Niemniej, będę wpadał na inne by choć info jakieś dać, co piszę, co wydam, co planuję, gdzie się pojawię*.
* - o ile zostanę, oczywiście.
Powiedziałbym, że w Twojej wypowiedzi kluczowe są słowa o staniu się znanym i poczytnym autorem (czego Ci, nawiasem mówiąc, serdecznie życzę)...
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Awatar użytkownika
Kruger
Zgred, tetryk i maruda
Posty: 3413
Rejestracja: pn, 29 wrz 2008 14:51
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Kruger »

Pewnie masz rację :)
Ale musze jednak zweryfikować swoją wypowiedź. Takie postępowanie musiabym uruchomić już po wydaniu pierwszej książki (jeśli liczyłbym, że napisze następne).
"Trzeba się pilnować, bo inaczej ani się człowiek obejrzy, a już zaczyna każdego żałować i w końcu nie ma komu w mordę dać." W. Wharton
POST SPONSOROWANY PRZEZ KŁULIKA

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Post autor: ElGeneral »

A swoją drogą, Krugerze, naprawdę ciekaw jestem, czy Szekspir na przykład obchodził znajomych i reklamował premierę "Otella". Albo czy (zachowując oczywiście wszelkie proporcje) Dumas listownie informował przyjaciół o tym że w jakiś czasopiśmie ukazała się recenzja jego książki? Nie znam aż tak dobrze historii literatury, więc nie wiem. A chętnie bym rozwiał swoje wątpliwości :-), ile też w mołojeckiej literackiej sławie jest autokreacji?
Zaczyna się robić ciekawie, ale może któryś z modów przeniósłby nas gdzie indziej?
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Awatar użytkownika
Kruger
Zgred, tetryk i maruda
Posty: 3413
Rejestracja: pn, 29 wrz 2008 14:51
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Kruger »

Nie porównujmy nieporównywalnego.
Dziś, myślę, internet, portale i fora fantastyczne są równoprawnym, obok konwentów i spotkań sutorskich, narzędziem kontaktu z czytelnikami. A nie zapominajmy, że w literaturze jako takiej fantastyka zawsze była bardziej specyficzna. Nie powiem, hermetyczna, ale środowisko czytelnicze jest, mam wrażenie, lepiej zorganizowane.
Ostatnio zmieniony śr, 19 paź 2011 10:18 przez Kruger, łącznie zmieniany 1 raz.
"Trzeba się pilnować, bo inaczej ani się człowiek obejrzy, a już zaczyna każdego żałować i w końcu nie ma komu w mordę dać." W. Wharton
POST SPONSOROWANY PRZEZ KŁULIKA

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Post autor: ElGeneral »

Krugerze, ja teraz nie porównuję. Rzecz mnie naprawdę ciekawi. Pal sześć współczesność, interesuje mnie, jak było kiedyś.
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Awatar użytkownika
Kruger
Zgred, tetryk i maruda
Posty: 3413
Rejestracja: pn, 29 wrz 2008 14:51
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Kruger »

Pewnie inaczej.
Ale nie piętnujmy autora, że wpadł tylko by coś ogłosić. Przecież po to te wątki mają.
"Trzeba się pilnować, bo inaczej ani się człowiek obejrzy, a już zaczyna każdego żałować i w końcu nie ma komu w mordę dać." W. Wharton
POST SPONSOROWANY PRZEZ KŁULIKA

ODPOWIEDZ