American Horror Story

czyli osobno o serialach TV, koniecznie rozdzielnie i przeciwpołożnie

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Silmarilionek
Sepulka
Posty: 5
Rejestracja: śr, 14 wrz 2011 17:45

American Horror Story

Post autor: Silmarilionek »

Producenci w nowym, strasznym (a nawet Strasznym) serialu już na początku serwują nam ciekawa fabułę, klimat sprawiający, że pokój wydaje się dużo bardziej mniejszy i jakby posępniejszy oraz grono bohaterów, którzy prawdopodobnie w przeszłości kumplowali się z rodzinką Adamsów.

Spojler
Akcja skupia się na psychiatrze Benie, który zalicza skok w bok. Na gorącym uczynku zostaje przyłapany przez zonę, dla której życie wywraca się do góry nogami. Rodzina aby uciec od przeszłości wyjeżdża do innego miasta, gdzie kupują stary dom, o niezbyt kolorowej przeszłości. Ben postanawia otworzyć gabinet w nowej posiadłości i tam przyjmować pacjentów. Jeszcze nie wie z kim będzie musiał pracować. Jeszcze nie wie, że pacjenci wcale nie są jedynym problemem całej rodziny

Od początku jest utrzymany klimat powodujący ciągłą niepewność widza. Zobaczymy jak akcja zostanie rozwinięta.

Awatar użytkownika
Młodzik
Yilanè
Posty: 3687
Rejestracja: wt, 10 cze 2008 14:48
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Młodzik »

Pierwszy odcinek przeuroczy.
Czy ktoś bardziej obeznany w horrorach może mi powiedzieć, czy motywy muzyczne z AHS są standardowe dla horroru, czy zupełnie zerżnięte z "Naznaczonego"? Nie mogłem się pozbyć skojarzeń.

Awatar użytkownika
Ilt
Stalker
Posty: 1930
Rejestracja: pt, 02 paź 2009 15:45

Post autor: Ilt »

AHS jest zerżnięciem horrorów. Na tym ma polegać. Ja na odcinek zauważam pięć, sześć nawiązań, ale wiem, że to nie wszystkie. ;)
The mind is not a vessel to be filled but a fire to be kindled.

Awatar użytkownika
Młodzik
Yilanè
Posty: 3687
Rejestracja: wt, 10 cze 2008 14:48
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Młodzik »

Ach, w ten sposób. W każdym razie muzyka dobrana odpowiednio - "Naznaczony" był jednym z niewielu nowych horrorów, które mnie choć trochę przeraziły. Dzięki muzyce AHS podziałał na mnie podobnie. Zobaczymy co dalej, póki co jest dobrze.

Awatar użytkownika
Młodzik
Yilanè
Posty: 3687
Rejestracja: wt, 10 cze 2008 14:48
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Młodzik »

Spieszę poinformować, że zostałem fanboyem AHS. Jeeeny, nie myślałem nigdy, że zostanę fanboyem czegokolwiek, zwłaszcza serialu. Z odcinka na odcinek lepsze i przesunięcie ciężaru z horroru na horrorodramatoobyczajówkę jak najbardziej wychodzi na lepsze.

Awatar użytkownika
Młodzik
Yilanè
Posty: 3687
Rejestracja: wt, 10 cze 2008 14:48
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Młodzik »

Za ten apokaliptyczno-spiskowy wątek strzelam twórcom AHS Ostatecznego Focha. Pasuje to to do serialu jak pięść do nosa :/.

Awatar użytkownika
Ilt
Stalker
Posty: 1930
Rejestracja: pt, 02 paź 2009 15:45

Post autor: Ilt »

Omenu nie oglądałeś? American? Tak. Horror? Jak najbardziej. Story? Oczywiście.
Znaczy, pasuje. ;)
The mind is not a vessel to be filled but a fire to be kindled.

Awatar użytkownika
Młodzik
Yilanè
Posty: 3687
Rejestracja: wt, 10 cze 2008 14:48
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Młodzik »

"Omen" widziałem jak najbardziej. No ale ten motyw akurat zupełnie mi nie pasuje do serialu. Nagle nabiera takiego ogólnoświatowego rozmachu, który zupełnie się gryzie z dotychczasowym hmm... kameralnym rodzinnym dramatem? Tak w sumie bym zakwalifikował serial. No zawiedziony jestem. Nie musieli wrzucać nawiązań do każdego z horrorów :/.

Awatar użytkownika
Ilt
Stalker
Posty: 1930
Rejestracja: pt, 02 paź 2009 15:45

Post autor: Ilt »

Czy ktoś poza mną zaczyna się gubić w określaniu kto tam jeszcze jest żywy? ;)
The mind is not a vessel to be filled but a fire to be kindled.

Awatar użytkownika
Młodzik
Yilanè
Posty: 3687
Rejestracja: wt, 10 cze 2008 14:48
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Młodzik »

Akurat to jest największa zabawa ;). Aczkolwiek gdybym nie przeczytał spekulacji na forum Filmwebu w życiu by mi przez myśl nie przeszło kto może być martwy :D.

Awatar użytkownika
Młodzik
Yilanè
Posty: 3687
Rejestracja: wt, 10 cze 2008 14:48
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Młodzik »

Zakończenie zawodzi na całej linii. Zresztą logika trzeszczała już od dłuższego czasu. Ben ze swoją ślepotą mógłby stawać w szranki z kretem.

Awatar użytkownika
Ilt
Stalker
Posty: 1930
Rejestracja: pt, 02 paź 2009 15:45

Post autor: Ilt »

Mnie się spodobało. Familia skojarzyła mi się z Kacprem, Przyjaznym Duszkiem, no i prawie padłem ze śmiechu przy scenie na ganku jak żegnają nowych właścicieli. Spodobało mi się jak Ben tłumaczył młodemu psychopacie gdzie sobie może wsadzić terapię, spodobało mi się, jak młody psychopata próbował zabić deskorolkarza. Najbardziej jednak urzekła mnie scena z roześmianym antichristosem i wybaczającą mu opiekunkę matką. :)
The mind is not a vessel to be filled but a fire to be kindled.

Awatar użytkownika
Młodzik
Yilanè
Posty: 3687
Rejestracja: wt, 10 cze 2008 14:48
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Młodzik »

Wiesz, serial zapowiadał się tak dobrze, że miałem nadzieję, że zakończenie będzie równie niebanalne.
Logika strasznie szwankowała w [md5]scenie zabójstwa Bena - żona i córka nie przyszły mu z pomocą, choć tak bardzo chciały by wyszedł stamtąd żywy. To było zwykłe chciejstwo autorów.[/md5]
A cherubinkowy Antychryst faktycznie był przecudny :D.

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

Przez Was zaczęłam to oglądać. Na razie (odc. 5) jest fajnie. :)))
Nie wiem, kto jest żywy, a kto martwy. Coraz bardziej nie wiem. Nawet te, których byłam pewna, że żywe, nagle już mi się takie nie wydają... To strasznie zabawne.
Cherubinkowy antychryst? No, nie mogę się doczekać. :P
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Młodzik
Yilanè
Posty: 3687
Rejestracja: wt, 10 cze 2008 14:48
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Młodzik »

Ostatnia scena ostatniego odcinka ;). W żadnym dotąd horrorze nie pojawiło się opętane dziecko/duch dziecka tak urocze i niewinne jak tu. Zdecydowanie jeden z fajniejszych pomysłów twórców :).

ODPOWIEDZ