Nie karm książkowego potwora

czyli odpowiednie miejsce dla bibliotekarzy, bibliofilów, moli książkowych i wszystkich tych nieżyciowych czytaczy

Moderator: RedAktorzy

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Post autor: nosiwoda »

Poza tym - idą święta. Pomysłodawcy akcji o tym wiedzą, ale interpretują to tak "jak zrobimy akcję, to empik dostanie po kieszeni i zmieni swe złe zachowania, muahahaha". A to nie będzie tak. Idą święta, więc ludzie poszukujący w ostatniej chwili książki (albo płyty, albo filmu) na prezent i tak pójdą do empiku, bo a) nie mają czasu na czekanie na dostawę z ks. internetowej, która to dostawa w czasie świątecznym zapewne się opóźni, b) nie mają czasu na chodzenie po małych księgarenkach, w których wybór jest ułamkiem empikowego i sieciowego, c) nie wiedzą, co chcą kupić, a w empiku zawsze coś tam w ręce wpadnie, jak nie książka, to film albo muzyka, i torebki od razu można kupić, i opakować...
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

Awatar użytkownika
nimfa bagienna
Demon szybkości
Posty: 5779
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:40
Płeć: Nie znam

Post autor: nimfa bagienna »

Ebola pisze: (...) ja mogę tylko zaprosić inicjatorów akcji na zakupy w księgarni w Ostrowi Mazowieckiej. Wybór jak mięsnym za peerelu?
To ona ciągle istnieje???
Są na tym świecie rzeczy i zjawiska, które po prostu TRWAJĄ.
:D
Tłumaczenie niechlujstwa językowego dysleksją jest jak szpanowanie małym fiutkiem.

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Post autor: ElGeneral »

Istnieje i trwa...
Ostrów Mazowiecka – wg Wikipedii miasto i gmina w województwie mazowieckim, siedziba powiatu ostrowskiego oraz gminy Ostrów Mazowiecka. W latach 1975–1998 miasto administracyjnie należało do województwa ostrołęckiego.
Według danych z 31 grudnia 2006 miasto miało 22 547 mieszkańców.

MSPANC
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Awatar użytkownika
nimfa bagienna
Demon szybkości
Posty: 5779
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:40
Płeć: Nie znam

Post autor: nimfa bagienna »

Generale, mieszkałam tam cztery piękne lata i do rozpoznania, jakim miastem jest Ostrów Mazowiecka, niepotrzebna mi Wikipedia. Ale doceniam uczynność;) Aczkolwiek nie o miasto, tylko o księgarnię mi chodziło. Która zaiste charakterystyczną jest.
Tłumaczenie niechlujstwa językowego dysleksją jest jak szpanowanie małym fiutkiem.

Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Post autor: Ebola »

Nimfa raczej nie miała na myśli miasta Ostrów Mazowiecka. :P To czuje się dobrze, a nawet posiada hejnał.
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Post autor: ElGeneral »

nimfa bagienna pisze:Generale, mieszkałam tam cztery piękne lata i do rozpoznania, jakim miastem jest Ostrów Mazowiecka, niepotrzebna mi Wikipedia. Ale doceniam uczynność;) Aczkolwiek nie o miasto, tylko o księgarnię mi chodziło. Która zaiste charakterystyczną jest.
Coś podobnego!!! Dziękuję pokornie za wyjaśnienia. Jak to się może człowiek pomylić! Płonę (wstydem) jak Rzym za rządów Nerona... Po prostu myślałem (cham jeden!) że wolno mi sobie pozwolić na niewinny żarcik...
JUŻ NIE BĘDĘ!!!
General bije się w piersi, aż echo grzmi po nizinach, wyżynach, halach, górach i uroczyskach górskich komyszy.
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Awatar użytkownika
nimfa bagienna
Demon szybkości
Posty: 5779
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:40
Płeć: Nie znam

Post autor: nimfa bagienna »

Zapłońiony Genereł. Joooooj!
:D
Tłumaczenie niechlujstwa językowego dysleksją jest jak szpanowanie małym fiutkiem.

Awatar użytkownika
Gesualdo
Niegrzeszny Mag
Posty: 1752
Rejestracja: pn, 01 wrz 2008 14:45

Post autor: Gesualdo »

"Jestem kompozytorem i coś pewnie chciałem, ale już zapomniałem."

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Post autor: ElGeneral »

Zachęcony rozmaitymi pochwałami zacząłem szukać po księgarniach Dallas 63 Kinga. I oto... znalazłem ją w "Świecie Książki"na ulicy Mikołaja.
Ciekawe jest jednak to, że była przeceniona - z 49 na 38 PLN.
Ile więc tak naprawdę kosztowało jej wydanie Prószyńskiego i Spółkę?
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Post autor: ElGeneral »

http://biznes.onet.pl/empik-idzie-na-us ... rasa-detal
Może jednak w końcu wydawcy wspólnie dobiorą się Empikowi do (_!_)?
Niedawno byłem we wrocławskim Empiku (na Rynku). Kierownictwo tej firmy wyraźnie cipieje. Zlikwidowano kasy na piętrach. Cokolwiek kupisz - musisz zapier... na parter, gdzie kolejki zaczynają przypominać pamiętane za czasów PRL-u.
Dla mających kłopoty w czytaniu ze zrozumieniem, takich jak nosimenco - ten post nie jest pochwałą stalinizmu.
Efekt jest taki, że wielu niedoszłych klientów rezygnuje z zakupów. Zostawiają kupowaną rzecz gdziekolwiek, na którejkolwiek z półek i wychodzą.
Co za idiota wymyślił, że zmniejszenie ilości kas zwiększa zyski?
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Post autor: Alfi »

Daje oszczędności na płacach?
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Post autor: ElGeneral »

Alfi pisze:Daje oszczędności na płacach?
Niewątpliwie. Można też oszczędzać zwalniając np. dozorców na budowach. Mniejsza o to, że budowę rozkradną.
Ci, co zniechęceni kolejkami rezygnują z zakupów, też zmniejszają zyski Empiku, prawda? Ciekawe, czy ktoś z kierownictwa tej firmy o tym pomyślał?
Wiesz, z dużymi korporacjami i firmami jest tak, że często nie wie lewica, co czyni prawica.
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Awatar użytkownika
Tomek
Sepulka
Posty: 44
Rejestracja: śr, 12 lip 2006 16:59
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Tomek »

Kupuję książki raz w miesiącu. Robię sobie listę i zamiawiam. Kupuję przez internet u wydawcy. W zależności od poprzedniego miesiąca jest to 10-20 książek. Płacę 9 zł za przesyłkę, a biorąc pod uwagę, że to kilkanaście książek... Wychodzą grosze za dostarczenie każdej książki. Prószyński na przykład ma książki tanio, za Dallas 63 zapłaciłem 34,30 zł + 0,60 zł za przesyłkę ;) W Empiku mógłbym zamówić przez internet i odebrać osobiście, ale zapłaciłbym 44 zł (około 4 zł taniej niż kupując w Empiku bez wcześniejszej internetowej rezerwacji).

ODPOWIEDZ