Obce konkursy literackie

czyli odpowiednie miejsce dla bibliotekarzy, bibliofilów, moli książkowych i wszystkich tych nieżyciowych czytaczy

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Post autor: ElGeneral »

Alfi pisze:A Mauer i Halski angażują znane medium, by wywołać duchy Maigreta, Poirot i Mocka...
Ale światowej sławy tybetański mędrzec Uśranapinda stwierdza autorytatywnie, że pod duchy Trzech Detektywów podszywają się Małe Zielone Ludziki, które chcą przejąć Kontrolę nad Ludzkością poprzez opanowanie Przestrzeni Imaginacyjnej.
W końcu, psiakrew, FF to forum miłośników fantastyki - musimy wprowadzić jakieś wątki metaSFizyczne...
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Awatar użytkownika
Ilt
Stalker
Posty: 1930
Rejestracja: pt, 02 paź 2009 15:45

Post autor: Ilt »

Jakby takie cudo powstało to, cholera, kupiłbym dwa egzemplarze.
+1 za Uśranapinda, który to wyraz najpierw przeczytałem Upaniszada ;))
The mind is not a vessel to be filled but a fire to be kindled.

Awatar użytkownika
nimfa bagienna
Demon szybkości
Posty: 5779
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:40
Płeć: Nie znam

Post autor: nimfa bagienna »

No to tworzymy spółkę autorską, piszemy, wydajemy, sprzedajemy w gigantycznym nakładzie i zgarniamy kassę szuflą. Po czym skaczemy sobie do oczu o jej podział. Kassy, nie szufli.
Hy, czyli plan na przyszły rok już jest. Mriii.
:D
Tłumaczenie niechlujstwa językowego dysleksją jest jak szpanowanie małym fiutkiem.

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Post autor: ElGeneral »

Preceldens już był. Patrz: bardzo dobra powieść "Granica". Wydana przez "Solaris" ma pięciu autorów, choć na okładce widać tylko trzy nazwiska (Oldi, Diaczenko i Walentinow). Gromow i Ładyżenski (H. L. Oldi) mi powiedzieli, że zaczęli Diaczenkowie i nie umawiając się z innymi napisali pierwsze rozdziały, a potem podesłali je im. G. i Ł. zrobili kilka następnych i podrzucili je Walentinowowi. I tak to poszło...
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Awatar użytkownika
nimfa bagienna
Demon szybkości
Posty: 5779
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:40
Płeć: Nie znam

Post autor: nimfa bagienna »

Czytałam. Bardzo mi się podobało.
Tłumaczenie niechlujstwa językowego dysleksją jest jak szpanowanie małym fiutkiem.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Post autor: Alfi »

Miejscami jednak różnica stylu rzucała się w oczy.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
neularger
Strategos
Posty: 5230
Rejestracja: śr, 17 cze 2009 21:27
Płeć: Mężczyzna

Post autor: neularger »

nimfa bagienna pisze:No to tworzymy spółkę autorską, piszemy, wydajemy, sprzedajemy w gigantycznym nakładzie i zgarniamy kassę szuflą. Po czym skaczemy sobie do oczu o jej podział. Kassy, nie szufli.
Hy, czyli plan na przyszły rok już jest. Mriii.
:D
Nimfa, ma rację. Na to nie można pozwolić. Przekażecie całą kasę mnie. Ponieważ nie mam żadnego talentu, zajmę się tym nudnymi finansowymi sprawami...
<przegląda luksusowe hotele w Nowej Zelandii>
Całą kasę wsadzę do banku na wysoki procent. Lokata taka. Bank się nazywa... Zresztą nieważne. :)
<Safari? Zawsze to jakiś pomysł...>
W ten sposób unikniecie awantur o kasę, zresztą i tak nie mielibyście co z nią zrobić, bo praca, dom, rodzina, wywiady i pisanie drugiej części. Jest oczywistym, że książka odniesie niebywały sukces w kraju jak i za granicą.
<Prom kosmiczny. I jak tanio...>
:D
You can do anything you like... but you must never be rude. Rude is being weak.
Ty, Margoto, niszczysz piękne i oryginalne kreacje stylistyczne, koncepcje cudne językowe.
Jesteś językową demolką.
- by Ebola ;)

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Post autor: ElGeneral »

Alfi, rzucał to się do oczu Tadeuszowi Kościuszko z szablą w ręku...
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Post autor: Ebola »

Przykro mi, ale koncepcja dzieła powstała na FF i niniejszym przejmuję Wasze prawa wszelakie. :) Jeśli zapłacicie mi po cztery stówki, pozwolę Wam dzieło napisać. Oj i niech tam, dam Wam potem po jednym egzemplarzu.
CHA CHA
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Post autor: Alfi »

I tak powstaje dziki kapitalizm;).
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Post autor: ElGeneral »

Znasz, Ebolu, tę historię?

Młody adept dziennikarstwa zaczyna pracę w jakiejś gazecie. Naczelny wzywa go do siebie i składa mu propozycję:
- Niech pan spróbuje jakoś się zabrać do kontynuacji naszej powieści w odcinkach. Kolega, który ją pisał, nadmiernie golił wódę i teraz jest na odwyku, a w całej redakcji nie masz nikogo, kto podjąłby się napisania kolejnych odcinków.
- Ależ oczywiście, szefie. Zaraz się do tego zabieram.
Młodzik zaczął od lektury poprzednich odcinków. Dobrnąwszy do ostatniego zorientował się, że istotnie może mieć problem. Poprzednik zostawił bohatera wiszącego na linie nad przepaścią nad rzeką pełną piranii. Na jednej stronie przepaści czekali na niego Indianie wymachujący dmuchawkami z zatrutymi strzałami, na drugiej wykrzykiwali jakieś obelgi uzbrojeni po zęby Narkolumbijczycy. Kłopotliwą sytuację uzupełniały podejrzane trzaski mocno już sparciałej liny...
Młody człowiek zamyślił się głęboko...
Następnego dnia naczelny przyszedł do redakcji i upewniwszy się, że młodzik uporał się ze zleceniem i oddał odcinek przed wysłaniem składu do drukarni, wziął do ręki gazetę i zajrzał na ostatnią stronę. I przeczytał początek nowego odcinka:
"Pokonawszy trudności niezwykłym wysiłkiem woli i stalowych mięśni nasz bohater udał się do Rio..."

Chcesz nas szantażować i znaleźć się w sytuacji tego naczelnego?
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Post autor: Ebola »

Generale, wpłacasz cztery stówki i wtedy może pogadamy.
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Post autor: ElGeneral »

Ebola pisze:Generale, wpłacasz cztery stówki i wtedy może pogadamy.
Dajesz cztery stówki i może nie pognam do adwokata ;-).
Popatrz na mój awatar i zadrżyj...
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Post autor: Ebola »

Marzyciel.
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Post autor: ElGeneral »

Marzyciel K.
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

ODPOWIEDZ