O, choinka!

czyli odpowiednie miejsce dla bibliotekarzy, bibliofilów, moli książkowych i wszystkich tych nieżyciowych czytaczy

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Cedrik
Pćma
Posty: 266
Rejestracja: śr, 07 lis 2007 19:10
Płeć: Mężczyzna

O, choinka!

Post autor: Cedrik »

To już druga inicjatywa pisarzy zrzeszonych w grupie Tfórca. Tym razem siedemnastu znających się w większości jedynie przez Internet autorów postanowiło z okazji zbliżającego się Bożego Narodzenia przedstawić nam swoje wizje tego święta. Raz śmieszne, raz straszne, a raz melancholijne ukazują nam różne oblicza Gwiazdki. Dlaczego e-book, a nie drukowana książka? Bo chcemy promować rynek polskiej literatury elektronicznej, który dopiero się rozwija. Wiele razy dyskutowaliśmy o jej teraźniejszości i przyszłości. Ale jak wiadomo, samym dyskutowaniem jeszcze nikt niczego nie stworzył, więc postanowiliśmy na słowach nie poprzestawać i przekuć je w e-prezent, który właśnie ofiarowujemy Ci pod choinkę.

O, choinkę! Wesołych Świąt!

Agnieszka Turzyniecka, redaktor wydania


I ja jeszcze parę słów od siebie:

„O, choinka: Czyli jak przetrwać święta?” jest istotnie jednym z tych produktów, które się wymienia po pytaniu „Co wziąłbyś/wzięłabyś ze sobą na bezludną wyspę” – to ratunek dla tych, którzy czują się odcięci w morzu świątecznych kolęd bez treści, magii bez iskier i uczuć na pokaz.


No cóż, zapraszam :)

http://virtualo.pl/?q=O%2C+CHOINKA

http://www.o-choinka.pl/
Kochaj wroga swojego jak siebie samego.

Awatar użytkownika
neularger
Strategos
Posty: 5230
Rejestracja: śr, 17 cze 2009 21:27
Płeć: Mężczyzna

Post autor: neularger »

No to sobie ściągnąłem. I przeczytałem pierwsze opowiadanie.
Bosz... Może dalej będzie lepiej.
You can do anything you like... but you must never be rude. Rude is being weak.
Ty, Margoto, niszczysz piękne i oryginalne kreacje stylistyczne, koncepcje cudne językowe.
Jesteś językową demolką.
- by Ebola ;)

Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Post autor: Ebola »

Też je przeczytałam. No cóż... jest w nim pewnie głębia... musi być. Gdzieś tam, głęboko.
Na razie zamknęłam plik.
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
Cedrik
Pćma
Posty: 266
Rejestracja: śr, 07 lis 2007 19:10
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Cedrik »

Cóż, mam nadzieję, że dalej faktycznie będzie lepiej i się opowiadania bardziej spodobają... w końcu to zbiór.

A jak nie, to zapraszam do obrzucenia autorów pomidorami - jutro, w Krakowie.

EXPO Cafe na Politechnice Krakowskiej, ul. Warszawska 24 (budynek Wydziału Architektury)
Piątek, 16 grudnia 2011
Godz.17:00-22:00
Kochaj wroga swojego jak siebie samego.

Awatar użytkownika
neularger
Strategos
Posty: 5230
Rejestracja: śr, 17 cze 2009 21:27
Płeć: Mężczyzna

Post autor: neularger »

To ja Ci od razu powiem, że przeczytałem pięć losowo wybranych opowiadań i, IMHO, dalej nie jest lepiej. Raz było zabawnie, choć głównie dlatego, że jedna z Autorek zaniedała tzw. "risercz".
Może kolejny zbiór...? :)
You can do anything you like... but you must never be rude. Rude is being weak.
Ty, Margoto, niszczysz piękne i oryginalne kreacje stylistyczne, koncepcje cudne językowe.
Jesteś językową demolką.
- by Ebola ;)

Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Post autor: Ebola »

Cedrik pisze:A jak nie, to zapraszam do obrzucenia autorów pomidorami - jutro, w Krakowie.
A cwaniaki! Pomidory drogie i nieklapciate, a bilet do Krakowa piechotą nie chodzi. Pfffy!, deklaracje bez pokrycia.
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
Cedrik
Pćma
Posty: 266
Rejestracja: śr, 07 lis 2007 19:10
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Cedrik »

neularger pisze:To ja Ci od razu powiem, że przeczytałem pięć losowo wybranych opowiadań i, IMHO, dalej nie jest lepiej. Raz było zabawnie, choć głównie dlatego, że jedna z Autorek zaniedała tzw. "risercz".
Może kolejny zbiór...? :)
Cóż, to może inne będą lepsze? :p
A o kolejny zbiór prosto, możesz sięgnąć po poprzedni 31.10 - Halloween po polsku... powinno być dobrze. Taki jeden Romek już się o to postarał ^^

Ebola, no wiesz, kasy Ci żal na parę pomidorów? :p
Kochaj wroga swojego jak siebie samego.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Post autor: Alfi »

Znacznie tańsze są ogórki.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Post autor: ElGeneral »

Ebola pisze:
Cedrik pisze:A jak nie, to zapraszam do obrzucenia autorów pomidorami - jutro, w Krakowie.
A cwaniaki! Pomidory drogie i nieklapciate, a bilet do Krakowa piechotą nie chodzi. Pfffy!, deklaracje bez pokrycia.
Ebollo! Gdzieś czytałem, że Szkoci urządzają sobie zawody w rzutach krowimi plackami na odległość ;-)))... Może ktoś zechciałby pobić rekord? Z tego, co wiem, wynosi 81 metrów. Zacny cel, to i wysilić się można...
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Xiri
Nexus 6
Posty: 3388
Rejestracja: śr, 27 gru 2006 15:45

Post autor: Xiri »

Przeczytałam na razie opowiadanie o karpiu i kocie. Całkiem lekkie i przyjemne. Mam nadzieję, że dalej będzie tak samo i obejdzie się wreszcie bez żadnych mordów i krwi.

Awatar użytkownika
Cedrik
Pćma
Posty: 266
Rejestracja: śr, 07 lis 2007 19:10
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Cedrik »

Xiri pisze:Przeczytałam na razie opowiadanie o karpiu i kocie. Całkiem lekkie i przyjemne. Mam nadzieję, że dalej będzie tak samo i obejdzie się wreszcie bez żadnych mordów i krwi.
Ekhm...
To nie czytaj mojego opowiadania ^^
Kochaj wroga swojego jak siebie samego.

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Post autor: nosiwoda »

...w którym karp zagryzł kota, a potem zaszlachtował całą ludzką rodzinę nożem zrobionym z korka od wanny.
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

Xiri
Nexus 6
Posty: 3388
Rejestracja: śr, 27 gru 2006 15:45

Post autor: Xiri »

Cedrik pisze:
Ekhm...
To nie czytaj mojego opowiadania ^^
Jeśli tak bardzo Ci zależy ;)

Awatar użytkownika
Cedrik
Pćma
Posty: 266
Rejestracja: śr, 07 lis 2007 19:10
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Cedrik »

Xiri pisze:
Cedrik pisze:
Ekhm...
To nie czytaj mojego opowiadania ^^
Jeśli tak bardzo Ci zależy ;)
Ja tylko przed krfią przestrzegam ;p
Kochaj wroga swojego jak siebie samego.

Xiri
Nexus 6
Posty: 3388
Rejestracja: śr, 27 gru 2006 15:45

Post autor: Xiri »

Nie no domyśliłam się ;)

Zobaczymy jak będzie z resztą opowiadań, bo szukałam właśnie coś typowo świątecznego. Aż sztampowego.

ODPOWIEDZ