Rozważania o piractwie

rozmowy nie zawsze niepoważne.

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
neularger
Strategos
Posty: 5230
Rejestracja: śr, 17 cze 2009 21:27
Płeć: Mężczyzna

Post autor: neularger »

Petycja do parlamentu UE w sprawie odrzucenia ACTA
http://www.avaaz.org/en/eu_save_the_int ... hbb&pv=270
You can do anything you like... but you must never be rude. Rude is being weak.
Ty, Margoto, niszczysz piękne i oryginalne kreacje stylistyczne, koncepcje cudne językowe.
Jesteś językową demolką.
- by Ebola ;)

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

Podpisałam. A co mam nie podpisać? :P
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Post autor: Ebola »

A łotry niezdyscyplinowane. Do zsypu ich!
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Post autor: Alfi »

Ha, w związku z tą właśnie sprawą Kalinowski opowiedział w Trójce, jak to będąc ministrem rolnictwa przyjmował ambasadora Nicholasa Andrew Reya (dzisiaj już śp.). Na kwieciste przemówienie gospodarza Ekscelencja odpowiedział: "Przejdźmy do konkretów. Dlaczego nie importujecie amerykańskich kurczaków?"
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Post autor: Ebola »

Jak to?!!! Chcesz powiedzieć, że NIE importowaliśmy amerykańskich kurczaków?! Mam nadzieję, że ten błąd został już naprawiony.
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

Xiri
Nexus 6
Posty: 3388
Rejestracja: śr, 27 gru 2006 15:45

Post autor: Xiri »

Pod naciskiem opinii publicznej premier Donald Tusk wycofuje się z ratyfikacji układu ACTA. :p

Oby...

Btw. Sam Szczecin to było ok. 8 tys ludzi (może nawet więcej, bo co chwilę się przyłączali) i to w jeden wieczór. A tam podają, że 20 tys. było na całą Polskę...
http://www.youtube.com/watch?v=_JtnPh25Sas widać mnie tam nawet :p

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Post autor: Alfi »

Ebola pisze:Jak to?!!! Chcesz powiedzieć, że NIE importowaliśmy amerykańskich kurczaków?! Mam nadzieję, że ten błąd został już naprawiony.
Chyba importujemy, w końcu, rrrwa mać (kopyrajt baj Feldmarszałek Duda, żeby nie było, że se własność intelektualną ptoka przywłaszczam i za własną podaję), moja niedawna niestrawność po skonsumowaniu kurczaka kupionego w Stokrotce dowodziłaby, żeśmy ten błąd chyba naprawiliśmy.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Gesualdo
Niegrzeszny Mag
Posty: 1752
Rejestracja: pn, 01 wrz 2008 14:45

Post autor: Gesualdo »

Ciekawe, czy po wprowadzeniu Acta zniknie większość muzyki zamieszczonej na serwisach typu youtube.
Dzięki youtubowi poznałem dziesiątki unikatowych nagrań, jeszcze z czasów płyt winylowych. To jest nie do zdobycia. Słuchałem m.in. gry Józefa Joachima - skrzypka, przyjaciela Brahmsa.
"Jestem kompozytorem i coś pewnie chciałem, ale już zapomniałem."

Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Post autor: Ebola »

Dobrze gada. :)

A przy okazji, z poczty redakcyjnej:
granice.pl pisze:Wszystkie książki Coelho dostępne za darmo!
Wszystkie książki Paulo Coelho dostępne za darmo w Internecie – podaje wortal literacki www.granice.pl. Twarz pisarza wyświetlana jest zamiast logo serwisu ThePirateBay.org. Coelho protestuje w ten sposób przeciwko inspirowanym przez lobby producentów muzycznych, filmowych oraz wydawcom aktom prawnym, takim jak SOPA czy ACTA.

Serwis The Pirate Bay uruchomił dziś nowy, interesujący sposób promocji artystów - pisze na swoim blogu Paulo Coelho. To propozycja dla osób, mających ambicje, by zostać producentem filmowym, reżyserem, twórcą animacji. W ramach promocji administratorzy serwisu deklarują, że zastąpią logo na stronie głównej hiperłączem do utworów Internautów.

- Gdy tylko dowiedziałem się o tym, zdecydowałem się wziąć udział w akcji. Wiele spośród moich książek już tam jest i jak już pisałem, fizyczna sprzedaż moich książek rośnie odkąd moi czytelnicy umieszczają je w sieci P2P. Dlatego ściągajcie moje książki za darmo i jeśli Wam się spodobają, kupcie wersję drukowaną - w ten sposób pokażemy branży, że chciwość jej przedstawicieli prowadzi donikąd - zachęca pisarz, podpisując się jako "Pirat Coelho". Jego udział w akcji jest zarazem elementem protestu przeciwko restrykcyjnym regulacjom, które mają prowadzić do skutecznej walki z piractwem w sieci – a więc m.in. przeciwko umowie ACTA.

- Z pewnością udostępnianie próbki swojej twórczości w sieci to dobry sposób na promocję wśród czytelników – komentuje Sławomir Krempa, redaktor naczelny wortalu literackiego Granice.pl. – Tego rodzaju przedsięwzięcia mają miejsce dość często – bezpłatną książkę udostępniła czytelnikom na swojej stronie internetowej na przykład Stephenie Meyer, autorka bestsellerowej sagi „Zmierzch”. Zdarza się, że muzycy udostępniają całe swoje albumy w sieci – oczywiście, w dość niskiej jakości – by każdy mógł podjąć decyzję o zakupie płyty na podstawie własnej oceny I choć trzeba pamiętać, że tego rodzaju zabieg niesie z sobą pewne zagrożenia – część czytelników, świadomych tego, że Coelho popiera piractwo, może w ogóle nie zdecydować się na zakup jego powieści, to tak naprawdę pisarz na całej akcji wiele nie traci – jego książki i tak są dostępne w tak wielu miejscach w sieci, że wyeliminowanie wszystkich źródeł nielegalnych plików byłoby praktycznie niemożliwe.

Paulo Coelho jest jednym z najpopularniejszych pisarzy na świecie. Każda jego książka błyskawicznie staje się bestsellerem, a liczba jego fanów na Facebooku liczy już ponad 7 milionów. W Polsce ostatnio ukazała się jego powieść „Alef”
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
Othar
Mamun
Posty: 170
Rejestracja: pt, 08 wrz 2006 20:55

Post autor: Othar »

W Niemczech jest bodjaże SOPA.
Koleżanka, która tam aktualnie studiuje po przyjeździe zaczęła zgrywać filmy z YT, bo u naszego zachodniego sąsiada nie da się oglądać filmów w których wykorzystane są choćby motywy z utworów.
Jeśli istnieje podejrzenie, że łamiesz prawa autorskie, to blokują film i tyle. Blokują na terenie Niemiec tylko.
BoogieWoogie, Swing, Jitterbug, Rock'N'Roll, Foxtrot

Xiri
Nexus 6
Posty: 3388
Rejestracja: śr, 27 gru 2006 15:45

Post autor: Xiri »

Othar pisze:W Niemczech jest bodjaże SOPA.
Koleżanka, która tam aktualnie studiuje po przyjeździe zaczęła zgrywać filmy z YT, bo u naszego zachodniego sąsiada nie da się oglądać filmów w których wykorzystane są choćby motywy z utworów.
Jeśli istnieje podejrzenie, że łamiesz prawa autorskie, to blokują film i tyle. Blokują na terenie Niemiec tylko.
Dokładnie. Dużo moich filmów z muzyką, której nie jestem autorką, jest blokowanych wyłącznie w Niemczech.

Awatar użytkownika
neularger
Strategos
Posty: 5230
Rejestracja: śr, 17 cze 2009 21:27
Płeć: Mężczyzna

Post autor: neularger »

SOPA (Stop Online Piracy Act) jest to projekt ustawy wniesionej pod obrady Kongresu Stanów Zjednoczonych.
Nie widzę szans, żeby obowiązywał w Niemczech, zwłaszcza że nie jest jeszcze przegłosowany i zatwierdzony w USA. :)
Chyba że chodzi o coś innego...
You can do anything you like... but you must never be rude. Rude is being weak.
Ty, Margoto, niszczysz piękne i oryginalne kreacje stylistyczne, koncepcje cudne językowe.
Jesteś językową demolką.
- by Ebola ;)

Xiri
Nexus 6
Posty: 3388
Rejestracja: śr, 27 gru 2006 15:45

Post autor: Xiri »

neularger pisze:SOPA (Stop Online Piracy Act) jest to projekt ustawy wniesionej pod obrady Kongresu Stanów Zjednoczonych.
Nie widzę szans, żeby obowiązywał w Niemczech, zwłaszcza że nie jest jeszcze przegłosowany i zatwierdzony w USA. :)
Chyba że chodzi o coś innego...
Ja mam takie wpisy:
Twój film wideo ( XXX) może zawierać treść, która należy do tego podmiotu lub jest przez niego administrowana:

Podmiot: UMG Typ treści: Nagranie dźwiękowe

W wyniku tego Twój film wideo jest zablokowany w tych lokalizacjach:
Germany
W innych filmach podmiotami są: SME, PIAS, EMI, GEMA, Kontor New Media i IODA. Wszystkie blokują na Niemcy.

Awatar użytkownika
Othar
Mamun
Posty: 170
Rejestracja: pt, 08 wrz 2006 20:55

Post autor: Othar »

nerlegerze zaznaczyłem niepewność nazwy w swojej wypowiedzi.

Nazywa się GEMA
taki obrazek dostają

Jak przeczytałem na wiki chodzi o to, że YT został obciążony kwotą 12eurocentów za każdy wyświetlony film z muzyką. Na płacenie takiej kasy nei zgodził się zarząd YT, więc blokują.
BoogieWoogie, Swing, Jitterbug, Rock'N'Roll, Foxtrot

Awatar użytkownika
neularger
Strategos
Posty: 5230
Rejestracja: śr, 17 cze 2009 21:27
Płeć: Mężczyzna

Post autor: neularger »

Oznacza to, Xiri, że na terenie Niemiec działa jakieś antypirackie prawo. Nie jest to na pewno SOPA (dotyczy USA i nie jest jeszcze przegłosowana). Si?
Nazywa się GEMA
(...)
nerlegerze zaznaczyłem niepewność nazwy w swojej wypowiedzi.
Czyli GEMA to taka amerykańska SOPA czy europejska ACTA. Aha... :)))
Świetnie i postaraj się nie przekręcać mojego nicka. Ok?
You can do anything you like... but you must never be rude. Rude is being weak.
Ty, Margoto, niszczysz piękne i oryginalne kreacje stylistyczne, koncepcje cudne językowe.
Jesteś językową demolką.
- by Ebola ;)

ODPOWIEDZ