Porady różne

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Gesualdo
Niegrzeszny Mag
Posty: 1752
Rejestracja: pn, 01 wrz 2008 14:45

Porady różne

Post autor: Gesualdo »

Nie widzę tutaj wątku dot. problemów różnych, bez podziału na kategorie. Jeśli temat jest zbędny, bardzo proszę moderatora o przeklejenie.
W każdym razie napisał do mnie kolega, prosząc o radę. Nie za bardzo się na tym znam, więc może ktoś mógłby pomóc.
ześć, szukam osoby, która mogłaby mi udzielić wskazówek oraz rad odnośnie zagadnienia związanego z wizualizacją interaktywną z muzyką. Próbuje przy wykorzystaniu programów Reason i Flash uzyskać taki efekt. Nie wiem czy to dobry wybór oprogramowania ale posiadam wiedzę odnośnie action script 3 i chciałem ja w ten sposób wykorzystać. Przechodząc do meritum sprawy : chciałbym przechwycić przez flasha dane związane z dźwiękiem pochodzącym z reasona i następnie za pomocą skryptu as3 stworzyć jakaś animację. Problem polega na tym , że nie wiem jak' połączyć' reasona z flashem. to znaczy jak przekazać dane dźwięku /byteArray/ do flasha. Jedyną interakcje , którą udało mi sie stworzyć to za pomocą glovePie, wykorzystując kontroller MIDI tzn dany klawisz wywołuje dźwięk w reasonie i jednocześnie jakaś funkcję z animacją we flashu. no ale to nie do końca oto chodzi. chociaż pozornie interakcja powstaje. Wiem, ze można jakoś wykorzystać program pure data, ale potrzebuje kogoś światłego kto by mi dopomógł w radą w tym przedsięwzięciu. stad moja prośba o j sugestie odnośnie tego zagadnienia -pozdrawiam b.

moze problem sprowadza sie tylko do kwestii -jak podłączyć wyjście z syntezatora/reasona/ pod mic w kompie?? /wirtualnie/
"Jestem kompozytorem i coś pewnie chciałem, ale już zapomniałem."

ODPOWIEDZ