Najnowszy numer Nowej Fantastyki

czyli wszystko o periodykach, które nie są Fahrenheitem

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
hundzia
Złomek forumowy
Posty: 4054
Rejestracja: pt, 28 mar 2008 23:03
Płeć: Kobieta

Post autor: hundzia »

Ten numer mnie straszliwie rozczarował. Czytam trzecie już opowiadanie i... zaczynam żałować, że zamówiłam numer. A na mnie się zawsze wydzierali, że nadopisowość, nadpoetycko...
"Fantastyka" schodzi na psy.
Wzrúsz Wirúsa!
Wł%aś)&nie cz.yszc/.zę kl]a1!wia;túr*ę

Awatar użytkownika
Mara
Stalker
Posty: 1888
Rejestracja: ndz, 12 cze 2005 12:31

Post autor: Mara »

Ravik, dzięki za wyjaśnienie. Tak mi się właśnie wydawało, że akurat okna stricte ostrołukowe miały pewne proporcje, które zazwyczaj zachowywano, ale historię architektury miałam pół życia temu, więc mogłam coś pomieszać ;-)

Hundziu, jesteś dzielna, że już doszłaś do trzeciego opowiadania :-)
42

Awatar użytkownika
hundzia
Złomek forumowy
Posty: 4054
Rejestracja: pt, 28 mar 2008 23:03
Płeć: Kobieta

Post autor: hundzia »

Ech, niezastąpiony Resnick i Olga Gromyko ratują ten numer, chociaż znowu wampir... Boję się otworzyć lodówkę. Mam nadzieję, że następny numer będzie lepszy, bo się wkurzę.
Wzrúsz Wirúsa!
Wł%aś)&nie cz.yszc/.zę kl]a1!wia;túr*ę

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Post autor: nosiwoda »

"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

Awatar użytkownika
hundzia
Złomek forumowy
Posty: 4054
Rejestracja: pt, 28 mar 2008 23:03
Płeć: Kobieta

Post autor: hundzia »

Czytam sobie i krew mnie zalewa. Ktoś tam robi redakcję albo chociaż korekty?
Brakujące spacje, źle pociachane, niegramatyczne zdania, wyrazy wyskakujące ni stąd ni stamtąd...

Jakby nie ta proza zagramaniczna, numer byłby całkiem do kitu, niewart tych prawie pięciu jurków.
Wzrúsz Wirúsa!
Wł%aś)&nie cz.yszc/.zę kl]a1!wia;túr*ę

Awatar użytkownika
Mara
Stalker
Posty: 1888
Rejestracja: ndz, 12 cze 2005 12:31

Post autor: Mara »

hundzia pisze: Ktoś tam robi redakcję albo chociaż korekty?
Tiaa... Mnie zrobili taka korektę, że mi się płakać zachciało, jak zobaczyłam efekt.
42

Awatar użytkownika
hundzia
Złomek forumowy
Posty: 4054
Rejestracja: pt, 28 mar 2008 23:03
Płeć: Kobieta

Post autor: hundzia »

Niestety, nie udało mi się kupić "twojego" numeru, mieliśmy akurat kilkumiesięczną przerwę w dostawie. Od ponad roku nie ma u nas SFFiH, to, że ukazała się znowu Fantastyka zakrawa na cud. Ale w obecnym numerze to jakaś porażka jest, te literówki, niekompletne cięcia w zdaniach.
Poziom też jakoś spada. Przebrnęłam tylko przez Lilkę i Legendę z polskich autorów, proza zagramaniczna jak zwykle niezła, zwłaszcza nieodmiennie lubię rosyjskie pomysły na fantastykę.
Wzrúsz Wirúsa!
Wł%aś)&nie cz.yszc/.zę kl]a1!wia;túr*ę

Awatar użytkownika
Darth_Franek
Pćma
Posty: 236
Rejestracja: ndz, 19 paź 2008 21:59
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Darth_Franek »

hundzia pisze: Od ponad roku nie ma u nas SFFiH, to, że ukazała się znowu Fantastyka zakrawa na cud
Wytłuszczę i poproszę moderatorów ("zamorderatorów" ;)) o wydzielenie.
Chciałbym poruszyć temat dostępności interesujących nas periodyków w mniejszych miastach. Jakkolwiek środowisko czytelników i miłośników fantastyki w mieście Brzeg nie jest obecnie zorganizowane, to jednak w zasadzie na co dzień spotykam się z ludźmi, których znam od lat i z którymi często wymieniamy się doświadczeniami literackimi. We wczorajszej rozmowie pojawił się wątek braku SFFH w naszym EMPIKU. Ja natomiast po Czas Fantastyki muszę jeździć do Opola. SFFH kupuję w wybranych kioskach w Brzegu (kilku raptem). Z "Nową Fantastyką" akurat u nas chyba nie ma problemów.


Przy okazji - wczorajszy rozmówca tęskni za kolejnymi numerami Fahrenheita ;).

I jeszcze przy przy okazji - może nasze środowisko nie udzielało się za aktywnie w Polsce, natomiast chciałbym podkreślić, że pierwsze próby formalizacji ruchu pojawiły się u nas już w latach siedemdziesiątych XX w;).

Edyta była - wskazano na "wiek" ;).
"...nikt nie zna ścieżek gwiazd..."
-------------------------------------------------------
Oszołomy wszystkich światów łączcie się !

Awatar użytkownika
Kruger
Zgred, tetryk i maruda
Posty: 3413
Rejestracja: pn, 29 wrz 2008 14:51
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Kruger »

Hundzia akurat w krajach anglosaskich przesiaduje, tam problemy z dostępnością większe.

Nie wiem co u nas w mniejszych miastach poradzić. Do kolporterów się zwrócić? Rzucić hasło w ępiku, że mogliby spróbować to czy tamto sprzedawać?

A Fahrenheit wróci. Robi się już.
"Trzeba się pilnować, bo inaczej ani się człowiek obejrzy, a już zaczyna każdego żałować i w końcu nie ma komu w mordę dać." W. Wharton
POST SPONSOROWANY PRZEZ KŁULIKA

Awatar użytkownika
Darth_Franek
Pćma
Posty: 236
Rejestracja: ndz, 19 paź 2008 21:59
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Darth_Franek »

Kruger pisze:
A Fahrenheit wróci. Robi się już.
A wiem, wiem. Doczytałem i przekazałem wczoraj jeszcze radosną nowinę ;).
"...nikt nie zna ścieżek gwiazd..."
-------------------------------------------------------
Oszołomy wszystkich światów łączcie się !

Awatar użytkownika
mr.maras
C3PO
Posty: 839
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 14:34

Post autor: mr.maras »

hundzia pisze:Niestety, nie udało mi się kupić "twojego" numeru, mieliśmy akurat kilkumiesięczną przerwę w dostawie. Od ponad roku nie ma u nas SFFiH, to, że ukazała się znowu Fantastyka zakrawa na cud.
Ja zamawiam SFFiH w polskich księgraniach internetowych na wyspach i nie ma z dostępem żadnego problemu (np. Wolumen, Księgarnia.pl). Za to żadna księgarnia nie sprowadza NF i CzF. A ostatnie (w każdym znaczeniu tego słowa) numery polskiej edycji FiSF sprowadzałem bezpośrednio z Powergraphu.
po przeczytaniu spalić monitor

Awatar użytkownika
hundzia
Złomek forumowy
Posty: 4054
Rejestracja: pt, 28 mar 2008 23:03
Płeć: Kobieta

Post autor: hundzia »

Wolę obciążać kartę kredytową na co innego :P
Ostatnią polską księgarnię na moim zadupiu Europy zwinęli jeszcze przed Bożym Narodzeniem. Wyschło źródełko polskich gazet (tych ambitniejszych niż Tina, Chwila dla ciebie...) i książek. Snif.
Zaś muszę czekać na transporty pocztowe w postaci hurtowej, wyobrażacie sobie, że dopiero teraz czytam numery z zeszłego roku?!
Wzrúsz Wirúsa!
Wł%aś)&nie cz.yszc/.zę kl]a1!wia;túr*ę

Awatar użytkownika
mr.maras
C3PO
Posty: 839
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 14:34

Post autor: mr.maras »

hundzia pisze:Wolę obciążać kartę kredytową na co innego :P
Ja to debetową płaciłem :p

PS. Skłamałem. Można dostać NF w polskiej księgarni na wyspach, ale tylko w postaci prenumeraty. To chyba około 15-20 funtów za kwartał wychodzi i oznacza ok. 100 PLN za trzy numery (w zasadzie tutaj nikt już nie przelicza funów na złote, bo to nie ma sensu, ale takie są fakty). Lekka przesada. Za SFFIH płacę 2,5 funa za numer (plus przesyłka) i to przyzwoita cena.
po przeczytaniu spalić monitor

Awatar użytkownika
hundzia
Złomek forumowy
Posty: 4054
Rejestracja: pt, 28 mar 2008 23:03
Płeć: Kobieta

Post autor: hundzia »

Od razu widać, że na róznych wyspach siedzimy :P
Wzrúsz Wirúsa!
Wł%aś)&nie cz.yszc/.zę kl]a1!wia;túr*ę

Awatar użytkownika
Mara
Stalker
Posty: 1888
Rejestracja: ndz, 12 cze 2005 12:31

Post autor: Mara »

Pff... Ja o księgarni z polskimi książkami to mogę tylko pomarzyć. A wydawałoby się, że u mnie powinno być lepiej, bo to przecież półwysep a nie wyspa. Z drugiej strony mój obecny kraj to takie peryferia, że tutaj nawet nie mówi się "z czterech stron świata", bo na północy nie ma już nic i nawet wrony zawracają ;-)
42

ODPOWIEDZ