Gra o tron

czyli osobno o serialach TV, koniecznie rozdzielnie i przeciwpołożnie

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ilt
Stalker
Posty: 1930
Rejestracja: pt, 02 paź 2009 15:45

Post autor: Ilt »

Tak tak... a największą wadą GoT jest to, że trafił do mainstreamu i lubienie go automatycznie nadaje przynależność do mas i kultury pop. : >

*Ilt wychodzi z tematu i idzie szukać odpowiedniego badania. Ot tak, dla jaj.*
The mind is not a vessel to be filled but a fire to be kindled.

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Post autor: ElGeneral »

Ilt pisze:...lubienie go automatycznie nadaje przynależność do mas i kultury pop. : >
*Ilt wychodzi z tematu i idzie szukać odpowiedniego badania. Ot tak, dla jaj.*
Naprawdę Ilcie, chcesz wiedzieć, gdzie mam masy i kulturę pop?
Generał stwierdza, że w rzeczonym miejscu niewiele już mu zostało miejsca i postanawia zaostrzyć kryteria odsiewu...
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Awatar użytkownika
Młodzik
Yilanè
Posty: 3687
Rejestracja: wt, 10 cze 2008 14:48
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Młodzik »

Eee, Ilcie, ale same powieści należały do fantastyki rozrywkowej, więc już automatycznie zaliczały się do popkultury. Chyba, że po pierwszym sezonie "Pieśni Lodu i Ognia" stały się jeszcze bardziej popularne.

Awatar użytkownika
Cordeliane
Wynalazca KNS
Posty: 2630
Rejestracja: ndz, 16 sie 2009 19:23

Re: Gra o tron

Post autor: Cordeliane »

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until they speak.

kruk
Mamun
Posty: 104
Rejestracja: pt, 04 wrz 2009 16:37

Re: Gra o tron

Post autor: kruk »

Jeśli bohaterowie serialu dalej w takim tempie będą się wzajemnie eksterminować, to niebawem producenci zostaną zmuszeni do zarzucenia projektu z powodu wyludnienia Westeros. :)

Awatar użytkownika
B.A.Urbański
Pćma
Posty: 210
Rejestracja: ndz, 06 maja 2012 10:52

Re: Gra o tron

Post autor: B.A.Urbański »

Trzeba będzie założyć specjalną farmę, gdzie na szybko będą rodzili się nowi aktorzy do tego serialu. Później tylko trochę czynników wzrostu i już mamy kolejnego ludzia ;)
I pity the fool who goes out tryin' to take over da world, then runs home cryin' to his momma!

B.A. = Bad Attitude
but you can just call me B.A.

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Re: Gra o tron

Post autor: nosiwoda »

kruk pisze:Jeśli bohaterowie serialu dalej w takim tempie będą się wzajemnie eksterminować, to niebawem producenci zostaną zmuszeni do zarzucenia projektu z powodu wyludnienia Westeros. :)
To się już dzieje.
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

Awatar użytkownika
Cordeliane
Wynalazca KNS
Posty: 2630
Rejestracja: ndz, 16 sie 2009 19:23

Re: Gra o tron

Post autor: Cordeliane »

Ale to jest właśnie ten sam news, który podrzuciłam trzy posty wyżej, i który skomentował kruk ;)
Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until they speak.

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Re: Gra o tron

Post autor: nosiwoda »

<Skipper mode on>nas tu nie było, nic nie widziałaś...</Skipper mode off>
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

Awatar użytkownika
Cordeliane
Wynalazca KNS
Posty: 2630
Rejestracja: ndz, 16 sie 2009 19:23

Re: Gra o tron

Post autor: Cordeliane »

Oglądam drugi sezon, jestem na trzecim odcinku i zaczynam się wpieniać (właściwie to już na drugim zaczęłam). Ktoś spuścił z oka scenarzystów i wymyślają cuda niewidy. I jeszcze zmieniają imiona postaci, no po jaką choinkę, ja pytam?...
Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until they speak.

Awatar użytkownika
Ilt
Stalker
Posty: 1930
Rejestracja: pt, 02 paź 2009 15:45

Re: Gra o tron

Post autor: Ilt »

Hm? Które imiona zmienili?

Przeleciałem pobieżnie top ten zmian w drugim sezonie i nie mogę powiedzieć, bym był z nich niezadowolony - a właściwie to nie mogę powiedzieć, że te zmiany zauważyłem. :))
The mind is not a vessel to be filled but a fire to be kindled.

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Re: Gra o tron

Post autor: nosiwoda »

Asha nie jest Ashą, tylko Yarą. Żeby gópi telewidzowie nie pomylili Ashy z Oshą. Bo przecież tak łatwo jest pomylić brudną dzikuskę z Północy z księżniczką Greyjoyów.
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

Awatar użytkownika
Cordeliane
Wynalazca KNS
Posty: 2630
Rejestracja: ndz, 16 sie 2009 19:23

Re: Gra o tron

Post autor: Cordeliane »

I mały Robert Arryn nie jest Robertem, tylko Robinem. Bo też byłoby ich szalenie łatwo pomylić. Poza tym wkurza mnie, że wywlekane są wątki seksualne tam, gdzie w powieści ich nie było (co najwyżej jakieś sugestie między wierszami). Skoro sam Martin, który generalnie nie unikał takich scen, zdecydował się pozostawić czytelnikom w pewnych kwestiach pole do domysłów, to dlaczego scenarzyści muszą walić cepem i narzucać interpretacje? Mam na myśli
Stannisa z Melisandre, i Renly'ego z Lorasem.
.
Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until they speak.

Awatar użytkownika
nimfa bagienna
Demon szybkości
Posty: 5779
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:40
Płeć: Nie znam

Re: Gra o tron

Post autor: nimfa bagienna »

Nie zapominajmy i Robbie Starku i jego pani. Na marginesie - do szaleńczego śmiechu doprowadziła mnie ideologia dobudowana do tego związku. W książce Robb zakochał się w Westerlingównie, bo była ładna, młoda i trafiła na właściwy moment. W filmie trzeba było pannę nie dość, że inaczej nazwać i zrobić cudzoziemką, to dodatkowo dorobić jej szlachetną i pełną głębokiej głębi historię. Bo przecież Młody Wilk nie mógł pokochać dziewczyny tylko z uwagi na jej ładne cycki;>
Tłumaczenie niechlujstwa językowego dysleksją jest jak szpanowanie małym fiutkiem.

Awatar użytkownika
Cordeliane
Wynalazca KNS
Posty: 2630
Rejestracja: ndz, 16 sie 2009 19:23

Re: Gra o tron

Post autor: Cordeliane »

A nie mówiłam, że dopiero trzy odcinki obejrzałam? Do tego nawet jeszcze nie dotarłam.
Zua Nimfa, spoileruje ;)
Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until they speak.

ODPOWIEDZ