Najnowszy numer Science-Fiction

czyli wszystko o periodykach, które nie są Fahrenheitem

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Navajero
Klapaucjusz
Posty: 2485
Rejestracja: pn, 04 lip 2005 15:02

Re: Najnowszy numer Science-Fiction

Post autor: Navajero »

Wątpliwe, wersja elektroniczna kosztowałaby niewiele mniej od papierowej.
"Panie, ten kto chce zarabiać na chleb pisząc książki, musi być pewny siebie jak książę, przebiegły jak dworzanin i odważny jak włamywacz."
dr Samuel Johnson

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Re: Najnowszy numer Science-Fiction

Post autor: nosiwoda »

Z polskich pism fantastycznych, które miały się odrodzić, na razie odrodziły się... (wpisz liczbę całkowitą pomiędzy 1 a -1).
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

Juhani
Laird of Theina Empire
Posty: 3103
Rejestracja: czw, 18 lis 2010 09:04
Płeć: Mężczyzna

Re: Najnowszy numer Science-Fiction

Post autor: Juhani »

Z ust mi to wyjąłeś.

Awatar użytkownika
Cordeliane
Wynalazca KNS
Posty: 2630
Rejestracja: ndz, 16 sie 2009 19:23

Re: Najnowszy numer Science-Fiction

Post autor: Cordeliane »

nosiwoda pisze:Z polskich pism fantastycznych, które miały się odrodzić, na razie odrodziły się... (wpisz liczbę całkowitą pomiędzy 1 a -1).
Skoro nawet Fenixowi się nie udało...
Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until they speak.

Awatar użytkownika
B.A.Urbański
Pćma
Posty: 210
Rejestracja: ndz, 06 maja 2012 10:52

Re: Najnowszy numer Science-Fiction

Post autor: B.A.Urbański »

Jakoś nie chce mi się wierzyć, że tylko NF się ostanie.
Przecież SFFiH to oprócz czasopisma, była świetna reklama dla Fabryki. W czym nie widzę nic złego, bo dzięki temu poznałem teksty niektórych autorów, a później zakupiłem książki. SFFiH musiał przynosić niezłe straty, żeby z niego rezygnować.
Mimo wszystko liczę (może naiwnie) na odrodzenie. Może w innej formie... Zawsze musi być ten pierwszy raz.
A właściwie drugi, bo Lśnienie padło, a odradza się jako Coś na progu.
I pity the fool who goes out tryin' to take over da world, then runs home cryin' to his momma!

B.A. = Bad Attitude
but you can just call me B.A.

Awatar użytkownika
Navajero
Klapaucjusz
Posty: 2485
Rejestracja: pn, 04 lip 2005 15:02

Re: Najnowszy numer Science-Fiction

Post autor: Navajero »

FS ma teraz FB, swoją stronę firmową, sklep internetowy itp. i podejrzewam, że dodatkowa reklama nie jest już potrzebna...
"Panie, ten kto chce zarabiać na chleb pisząc książki, musi być pewny siebie jak książę, przebiegły jak dworzanin i odważny jak włamywacz."
dr Samuel Johnson

Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Re: Najnowszy numer Science-Fiction

Post autor: Ebola »

Zawsze jest potrzebna, powiem więcej mile widziana. :) Ale nie zawsze można sobie na nią pozwolić.
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
Gustaw G. Garuga
Psztymulec
Posty: 940
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 11:02
Płeć: Mężczyzna

Re: Najnowszy numer Science-Fiction

Post autor: Gustaw G. Garuga »

B.A.Urbański pisze:Lśnienie padło, a odradza się jako Coś na progu.
Mam wrażenie, że projekty, w których powstaniu maczał palce Ł. Śmigiel mają tendencje feniksopodobne - i nie chodzi mi tu o niegdysiejsze nieodżałowane czasopismo. Mam też wrażenie, że błędy będące przyczyną tych właśnie tendencji są do siebie podobne (bazuję na opiniach osób, które z tymi efemerydami miały okazję się zetknąć i wrażeniami zechciały się publicznie podzielić). Jeśli w ewentualną reaktywację SFFiH w formie elektronicznej miałby być zaangażowany ten sam pan (to czysta teoria, mająca na celu uwydatnienie pewnej tezy, a nie szerzenie plotek personalnych), nie będę sobie nawet głowy zawracał wysyłaniem tam choćby jednego opowiadania.

Sądząc po cenach ebooków FS, cena SFFiH ekologicznego byłaby istotnie niewiele niższa - ale tam te ebooki istnieją OBOK książek papierowych, tutaj byłby tylko byt elektroniczny. Czyli cena wyraźnie niższa nie miałaby czemu iść w paradę.

Fajnie pogdybać ;-)

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Re: Najnowszy numer Science-Fiction

Post autor: nosiwoda »

B.A.Urbański pisze: Lśnienie padło, a odradza się jako Coś na progu.
Gdyby to była prawda (tzn. gdyby Lśnienie było właściwie tożsame treściowo i programowo z Coś na progu), to jaki w tym sens? Przecież skoro raz padło, i to niedawno, to co się zmieniło, że nagle ten sam pomysł miałby wypalić? Jedyną szansę Coś na progu widzę w tym, że NIE jest odrodzonym Lśnieniem.
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

Awatar użytkownika
Agi
Fargi
Posty: 429
Rejestracja: ndz, 06 sie 2006 22:28

Re: Najnowszy numer Science-Fiction

Post autor: Agi »

Fabryce Słów dziękujemy za zamknięcie Forum SFFiH bez słowa wyjaśnienia i dania możliwości przeniesienia na inny serwer.
Wyjątkowe świństwo proszę Państwa!
Przed chwilą znalazłam link: http://fabrykaslow.com.pl/aktualnosci/w ... bryki-slow

Forum przestało działać po południu, jest tylko komunikat:
Nie znaleziono obiektu!
Nie znaleziono żądanego URLa na tym serwerze. Jeśli wpisałeś URLa ręcznie, sprawdź, czy nie się nie pomyliłeś.

Jeśli myślisz, że jest to błąd tego serwera, skontaktuj się z administratorem.
Error 404
www.science-fiction.com.pl
Sat Aug 4 02:19:48 2012
Apache
Jestem tak wściekła, że mogłabym gryźć!
"Wiarą można manipulować. Tylko wiedza jest niebezpieczna." - Frank Herbert

Awatar użytkownika
Marcin Robert
Niegrzeszny Mag
Posty: 1765
Rejestracja: pt, 20 lip 2007 16:26
Płeć: Mężczyzna

Re: Najnowszy numer Science-Fiction

Post autor: Marcin Robert »

No i jeszcze w trakcie trwania konkursu spodenkowego. To nie było przemyślane działanie.

Awatar użytkownika
Agi
Fargi
Posty: 429
Rejestracja: ndz, 06 sie 2006 22:28

Re: Najnowszy numer Science-Fiction

Post autor: Agi »

Złapałam kontakt z przedstawicielem Fabryki na Facebooku, twierdzi, że podobno to awaria wyłączyła nasze Forum. Jeśli tak jest i Forum wróci, publicznie przeproszę za posądzenie. Na razie jednak sytuacja bez zmian.
"Wiarą można manipulować. Tylko wiedza jest niebezpieczna." - Frank Herbert

Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Re: Najnowszy numer Science-Fiction

Post autor: Ebola »

Wiesz, Agi, tam coś w ogóle nie gra, bo zerknęłam, a strona nowa, a informacje dla autorów, jakby dawno nieaktualne. Coś się się chyba pokickało.
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
Marcin Robert
Niegrzeszny Mag
Posty: 1765
Rejestracja: pt, 20 lip 2007 16:26
Płeć: Mężczyzna

Re: Najnowszy numer Science-Fiction

Post autor: Marcin Robert »


Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Re: Najnowszy numer Science-Fiction

Post autor: Alfi »

Agi pisze:Złapałam kontakt z przedstawicielem Fabryki na Facebooku, twierdzi, że podobno to awaria wyłączyła nasze Forum.
A może ono na anemię zeszło? Bo odkąd zamknęłaś te dwa wątki poświęcone budowie nowego wspaniałego świata i dawaniu odporu niesłusznym ideom, to ono się jakieś takie rachityczne zrobiło.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

ODPOWIEDZ