Who? Doctor Who!

czyli osobno o serialach TV, koniecznie rozdzielnie i przeciwpołożnie

Moderator: RedAktorzy

Awatar użytkownika
Coleman
Wampir
Posty: 3097
Rejestracja: wt, 14 cze 2005 16:41

Post autor: Coleman »

I juz wszystko jasne. Doctor Who podoba sie Brytyjczykom, bo rodzimy, oraz paru dziewczynom tu i owdzie, ze wzgledu na aktorow wcielajacych sie w postac tytulowa. Jakosc samego serialu nie ma tu akurat zadnego znaczenia :>
You and me, lord. You and me.

Awatar użytkownika
Bebe
Avalokiteśvara
Posty: 4592
Rejestracja: sob, 25 lut 2006 13:00

Post autor: Bebe »

Nie nie nie. Nie jestem Brytyjką i obojętne mi, jakiż to aktor gra główną rolę (obu nie znam - ale raczej znam na razie tego pierwszego, bo widziałam go w Doktorze ;) ). Serial ma swój urok, chociaż debeściakiem nie jest.
Z życia chomika niewiele wynika, życie chomika jest krótkie
Wciąż mu ponura matka natura miesza trociny ze smutkiem
Ale są chwile, że drobiazg byle umacnia wartość chomika
Wtedy zwierzyna łapki napina i krzyczy ze swego słoika

Twinflames

Post autor: Twinflames »

Ja jestem Polką i OGROMNĄ fanką Doctora Who :)
Zarówno Christopher Eccleston jak i David Tenannt podobają mi sie w tej roli. Produkcja i reżyseria sa po prostu prześwietne, łącznie z efektami specjalnymi, które co prawda różnią sie od CGI w War of the Worlds ;) ale dodaja temu serialowi uroku, specyficznej atmosfery oraz komicznego/kosmicznego charakteru :) :)

EDIT
David jest już 10-tym aktorem wcielającym się w postac Doctora Who

Awatar użytkownika
kiwaczek
szuwarowo-bagienny
Posty: 5629
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 21:54

Post autor: kiwaczek »

No więc tak... Obejrzeliśmy sobie odcinek dzisiejszy... No i mamy refleksję...

Są seriale, którym wymiana kluczowego bohatera wychodziła na dobre (vide Lexx) i są seriale, którym szkodzi. Doktor Who zdecydowanie traci zamianę na tego Dawida Tennanta (czy jak mu tam). A tak się fajnie zapowiadało...
I'm the Zgredai Master!
Join us young apprentice!
Jestem z pokolenia 4PiP i jestem z tego dumny!

Awatar użytkownika
e Eridani
Mamun
Posty: 167
Rejestracja: pn, 21 wrz 2009 11:38

Post autor: e Eridani »

kiwaczek pisze:No więc tak... Obejrzeliśmy sobie odcinek dzisiejszy... No i mamy refleksję...
Aż ciekawa jestem, co to był za odcinek. Pamiętasz jeszcze, Kiwaczku?

A tak z innej beczki, w serialu po raz kolejny zmienił się Doktor (Davida Tennanta zastąpił Matt Smith), ale seria 5 to także nowy showrunner Stephen Moffat. Co sądzicie o zmianach?
I want to be an idealist, but I just Kant.

Awatar użytkownika
No-qanek
Nexus 6
Posty: 3098
Rejestracja: pt, 04 sie 2006 13:03

Post autor: No-qanek »

Chyba spóźniony jestem trochę, ale jakoś przeoczyłem ten temat.

Ja się bardzo cieszę, że rola Stephena Moffata rośnie. Najlepsze odcinki są na jego scenariuszach :) (a w każdym razie te, które mi się podobały). I akurat jemu zdarzają się świetne, odkrywcze pomysły.

A Matt Smith daje radę. To jego rozbieganie w pierwszym odcinku zadośćuczyniło mi za Davida ;-)
"Polski musi mieć inny sufiks derywacyjny na każdą okazję, zawsze wraca z centrum handlowego z całym naręczem, a potem zapomina i tęchnie to w szafach..."

Awatar użytkownika
Szlaczek
Sepulka
Posty: 32
Rejestracja: śr, 20 kwie 2011 22:40

Re: Who? Doctor Who!

Post autor: Szlaczek »

Jeśli chodzi o mój pogląd, to ja Christophera nie lubiłem za bardzo. Zaś David nadrabiał wszystko co mi się wcześniej nie podobało (choć być może to kwestia budżetu pierwszego sezonu, który wydawał się szczuplejszy niż następnych). Matt Smith w moim przekonaniu troszkę gorzej wypada, ale niewiele. Za to fabuła 5ego i 6ego sezonu powala widowiskowością i zwrotami akcji (o wyobraźni nie wspominając... do dziś na myśl o Ciszy przechodzą mnie dreszcze i patrzę na sufit).
A tak gwoli rozdrażnienia fanów: udało mi się dopaść Davida Tennanta, pogadać chwilę i wydębić autograf.

Awatar użytkownika
Ilt
Stalker
Posty: 1930
Rejestracja: pt, 02 paź 2009 15:45

Re: Who? Doctor Who!

Post autor: Ilt »

Bardzo dobrze zrobiłeś, zwłaszcza w tej kwestii, że jak go dopadłeś to powstrzymałeś się przed porwaniem go/zjedzeniem go/khem-khem go/Carrie/wypchaniem go. :))

Swoją drogą choć nie ma oficjalnej daty premiery 7mego sezonu, ptaszki ćwierkają, że jakaś australijska stacja wykupiła prawo do nadawania zaczynając od sierpnia (lub września, moja memoria jest bardzo fragilis).
The mind is not a vessel to be filled but a fire to be kindled.

Awatar użytkownika
No-qanek
Nexus 6
Posty: 3098
Rejestracja: pt, 04 sie 2006 13:03

Re: Who? Doctor Who!

Post autor: No-qanek »

Toże zazdroszczę. Trzeba się kiedyś wybrać do Anglii na wielkie polowanie. (Wiem, wiem, połowa moich idoli jest ze Szkocji, tam też się pojedzie)
A szósty sezon niestety rozczarował mnie bardzo. Od czasu Hitlera było tylko gorzej i gorzej; powiedziałbym, że czasem wręcz tandetnie. :(
"Polski musi mieć inny sufiks derywacyjny na każdą okazję, zawsze wraca z centrum handlowego z całym naręczem, a potem zapomina i tęchnie to w szafach..."

Awatar użytkownika
Ilt
Stalker
Posty: 1930
Rejestracja: pt, 02 paź 2009 15:45

Re: Who? Doctor Who!

Post autor: Ilt »

David Tennant pojawia się w częściowo improwizowanym serialu True Love (jako główny bohater w 1 odcinku; każdy odcinek stanowi zamknięte opowiadanie, więc - choć wszystkie mają się dziać w tym samym mieście - raczej więcej go tam nie ujrzymy). I - ohmygodohmygodohmygod - jest świetny. :)
The mind is not a vessel to be filled but a fire to be kindled.

Awatar użytkownika
No-qanek
Nexus 6
Posty: 3098
Rejestracja: pt, 04 sie 2006 13:03

Re: Who? Doctor Who!

Post autor: No-qanek »

Oglądać
razem

Whovianie zrozumieją :P
"Polski musi mieć inny sufiks derywacyjny na każdą okazję, zawsze wraca z centrum handlowego z całym naręczem, a potem zapomina i tęchnie to w szafach..."

Awatar użytkownika
Ilt
Stalker
Posty: 1930
Rejestracja: pt, 02 paź 2009 15:45

Re: Who? Doctor Who!

Post autor: Ilt »

Dostałem dzisiaj* maila z taką informacją:
01-Sep-2012 Doctor Who 07x01 Asylum of the Daleks
:D
*no, tak naprawdę to dostałem wcześniej, ale dzisiaj przeczytałem.
The mind is not a vessel to be filled but a fire to be kindled.

Awatar użytkownika
No-qanek
Nexus 6
Posty: 3098
Rejestracja: pt, 04 sie 2006 13:03

Re: Who? Doctor Who!

Post autor: No-qanek »

Torrenty dostały się do czasowego worteksu?
"Polski musi mieć inny sufiks derywacyjny na każdą okazję, zawsze wraca z centrum handlowego z całym naręczem, a potem zapomina i tęchnie to w szafach..."

Awatar użytkownika
Ilt
Stalker
Posty: 1930
Rejestracja: pt, 02 paź 2009 15:45

Re: Who? Doctor Who!

Post autor: Ilt »

Nie rozumiem.
The mind is not a vessel to be filled but a fire to be kindled.

Awatar użytkownika
No-qanek
Nexus 6
Posty: 3098
Rejestracja: pt, 04 sie 2006 13:03

Re: Who? Doctor Who!

Post autor: No-qanek »

Żart z mojej strony, w pierwszym momencie wyglądało to jak "Ściągnij już teraz najnowszy odcinek z pierwszego września 2012"
"Polski musi mieć inny sufiks derywacyjny na każdą okazję, zawsze wraca z centrum handlowego z całym naręczem, a potem zapomina i tęchnie to w szafach..."

ODPOWIEDZ