Pojedynek

Moderator: RedAktorzy

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Re: Pojedynek

Post autor: ElGeneral »

Nic.
I co mi zrobisz?
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Awatar użytkownika
Kruger
Zgred, tetryk i maruda
Posty: 3413
Rejestracja: pn, 29 wrz 2008 14:51
Płeć: Mężczyzna

Re: Pojedynek

Post autor: Kruger »

Haha, ty jeszcze nie wiesz!
Neularger, za psucie warsztatów, naśle na Ciebie commando Fahrenheita!
(Dabliu atakuje pionchom a ja miłościom w tym komandzie)

MSPANC
"Trzeba się pilnować, bo inaczej ani się człowiek obejrzy, a już zaczyna każdego żałować i w końcu nie ma komu w mordę dać." W. Wharton
POST SPONSOROWANY PRZEZ KŁULIKA

Awatar użytkownika
hundzia
Złomek forumowy
Posty: 4054
Rejestracja: pt, 28 mar 2008 23:03
Płeć: Kobieta

Re: Pojedynek

Post autor: hundzia »

Kruger pisze:Dabliu atakuje pionchom a ja miłościom w tym komandzie
Auć. Mimo wszystko. Mimo tej celowości.
Wzrúsz Wirúsa!
Wł%aś)&nie cz.yszc/.zę kl]a1!wia;túr*ę

Awatar użytkownika
Marcin Robert
Niegrzeszny Mag
Posty: 1765
Rejestracja: pt, 20 lip 2007 16:26
Płeć: Mężczyzna

Re: Pojedynek

Post autor: Marcin Robert »

Wielkie dzięki wszystkim komentującym, w szczególności zaś Małgorzacie, na której talent do znęcania się nad tekstem zawsze można liczyć. :) (A mogłabyś, Małgorzato - w wolnej chwili oczywiście - rzucić okiem na "Magiczną wieżę"?)

Widzę, że tekst jest nie do obrony i trzeba go napisać całkiem od nowa.
Małgorzata pisze: Na podstawie zacytowanego fragmentu proszę mi zdefiniować, które słowa są ZŁE*. Z wyjaśnieniem.
Ranić miał oczywiście zarzut braku profesjonalizmu. Biorąc pod uwagę nieudolne wysiłki Wolframa, jak najbardziej uzasadniony zresztą.

Dydaktyczny smrodek wprowadziłem celowo. Miała to być pouczająca opowiastka, pokazująca prawdziwość - portugalskiego zdaje się - przysłowia.
ElGeneral pisze:Nie chciałbym być złośliwy, ale pojedynki na słowa i to w znacznie lepszym wydaniu zaprezentował twórca gry przygodowej "Monkey Island", Ron Gilbert.
Też nie chcę być złośliwy, ale nie znam.

Jeszcze raz wielkie dzięki! :)

EDIT: drobiazgi.

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Re: Pojedynek

Post autor: Małgorzata »

Ranić miał ZARZUT, to prawda. Ale "profesjonalizm" nie jest słowem złym. To nie "złe słowa" ranią, lecz słowa - po prostu. Przysłowia to pewne generalizacje i w tych generalizacjach jest urok. Dookreślanie go psuje.
Stąd właśnie mój sprzeciw się wziął.

A na drugi tekst zerknę - nie dziś, niestety. Przez pomyłkę radośnie przeskoczyłam w przekładzie dwa rozdziały i muszę nadgonić do jutra, bo mnie OKO zaszlachtuje. :)))
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Re: Pojedynek

Post autor: ElGeneral »

Marcin Robert pisze:
ElGeneral pisze:Nie chciałbym być złośliwy, ale pojedynki na słowa i to w znacznie lepszym wydaniu zaprezentował twórca gry przygodowej "Monkey Island", Ron Gilbert.
Też nie chcę być złośliwy, ale nie znam.
Drogi M.R. Jeżeli ktoś wpadnie na pomysł opowiadania o złośliwej czarodziejce zamieniającej ludzi w świnie, to tłumaczenie, że nie znał Odysei będzie nieco niezręczne. Gra komputerowa "Monkey Island" to oczywiście nie Odyseja, a R. Gilbert to nie Homer, ale w świecie miłośników gier (nawet nie przygodowych) MI jest dość znana. Nie zdziw się, jak Ci ktoś zarzuci wtórność pomysłu.
Bez urazy, dobrze?
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Awatar użytkownika
Marcin Robert
Niegrzeszny Mag
Posty: 1765
Rejestracja: pt, 20 lip 2007 16:26
Płeć: Mężczyzna

Re: Pojedynek

Post autor: Marcin Robert »

ElGeneral pisze:Drogi M.R. Jeżeli ktoś wpadnie na pomysł opowiadania o złośliwej czarodziejce zamieniającej ludzi w świnie, to tłumaczenie, że nie znał Odysei będzie nieco niezręczne. Gra komputerowa "Monkey Island" to oczywiście nie Odyseja, a R. Gilbert to nie Homer, ale w świecie miłośników gier (nawet nie przygodowych) MI jest dość znana. Nie zdziw się, jak Ci ktoś zarzuci wtórność pomysłu.
Ale dlaczego mam przejmować się czymś tak nieistotnym?

Poza tym jestem fanem gier strategicznych (szczególnie serii Europa Universalis). :)

Awatar użytkownika
neularger
Strategos
Posty: 5230
Rejestracja: śr, 17 cze 2009 21:27
Płeć: Mężczyzna

Re: Pojedynek

Post autor: neularger »

Marcin Robert pisze:Poza tym jestem fanem gier strategicznych (szczególnie serii Europa Universalis). :)
Witaj w klubie! :)
You can do anything you like... but you must never be rude. Rude is being weak.
Ty, Margoto, niszczysz piękne i oryginalne kreacje stylistyczne, koncepcje cudne językowe.
Jesteś językową demolką.
- by Ebola ;)

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Re: Pojedynek

Post autor: ElGeneral »

Marcin Robert pisze:
ElGeneral pisze:Drogi M.R. Jeżeli ktoś wpadnie na pomysł opowiadania o złośliwej czarodziejce zamieniającej ludzi w świnie, to tłumaczenie, że nie znał Odysei będzie nieco niezręczne. Gra komputerowa "Monkey Island" to oczywiście nie Odyseja, a R. Gilbert to nie Homer, ale w świecie miłośników gier (nawet nie przygodowych) MI jest dość znana. Nie zdziw się, jak Ci ktoś zarzuci wtórność pomysłu.
Ale dlaczego mam przejmować się czymś tak nieistotnym?
No to się nie przejmuj.
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Re: Pojedynek

Post autor: Małgorzata »

neularger pisze:
Marcin Robert pisze:Poza tym jestem fanem gier strategicznych (szczególnie serii Europa Universalis). :)
Witaj w klubie! :)
Phi! Najlepsze są strzelanki. Bez porządnej masakry gra się nie liczy. :)))

<Nie ma mnie tu. OKO na mnie spogląda, więc mnie tu nie ma. Łatam dziurę w przekładzie. Zresztą, robimy offtop, więc tym bardziej mnie tu nie ma. I nie było!>
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Re: Pojedynek

Post autor: ElGeneral »

Ja tam strzelanek nie lubię. Może dlatego, że mam refleks godny mistrza świata w szachach (czyli faceta, który tak naprawdę nie umie zrobić niczego pożytecznego)...
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Re: Pojedynek

Post autor: Małgorzata »

Dlatego gram na cheat-kodach. :)))
Nikt nie powiedział, że ma być uczciwie i honorowo. W końcu przecież chodzi o jatkę.
Zresztą, na kodach mogę przy okazji pozwiedzać labirynty.

<Jak to możliwe, że robię offtopa, choć wcale mnie tu nie ma?>
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Re: Pojedynek

Post autor: ElGeneral »

A ja się w tych labiryntach gubię jak neptek. W realu mam bardzo dobrą orientację przestrzenną i się nie gubię, ale w tych komputerowych zaplątankach... umarł w butach. Podejrzewam zresztą, że one nijak się mają do trzech wymiarów - znaczy, skichałby się niczym szerszeń w mące każdy, kto chciałby zbudować jakiś budynek wedle wzorca z pierwszego lepszego labiryntu choćby "Torchlighta".
Ale może się mylę.
"Torchlight" zresztą był bardzo ładnie zrobioną grą, w której - nie jak np. w "Diablo III" - bohater zmieniał wygląd w miarę, jak wdziewał coraz to nowe, lepsze zbroje, czy np. brał w łapy nową broń tłuczną czy sieczną...
Offtop!
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Regis
Pćma
Posty: 278
Rejestracja: wt, 22 lut 2011 17:14
Płeć: Mężczyzna

Re: Pojedynek

Post autor: Regis »

Małgorzata pisze:Phi! Najlepsze są strzelanki. Bez porządnej masakry gra się nie liczy. :)))
Przybij piąteczkę! ;)

Awatar użytkownika
neularger
Strategos
Posty: 5230
Rejestracja: śr, 17 cze 2009 21:27
Płeć: Mężczyzna

Re: Pojedynek

Post autor: neularger »

I już nie offtopujemy. Prawda?
wpis moderatora:
Prawda?!
You can do anything you like... but you must never be rude. Rude is being weak.
Ty, Margoto, niszczysz piękne i oryginalne kreacje stylistyczne, koncepcje cudne językowe.
Jesteś językową demolką.
- by Ebola ;)

ODPOWIEDZ