Pojedynek

Moderator: RedAktorzy

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Re: Pojedynek

Post autor: Małgorzata »

neularger pisze:I już nie offtopujemy. Prawda?
wpis moderatora:
Prawda?!

wpis moderatora:
No, skądże! :P
<przybija piątkę Regisowi i pręży się dumnie>
A "Diablo III" też przeszłam na cheat-kodach! :)))

A wracając do różnych rozważań o drabble'ach - jedno jest pewne, tu nie ma miejsca na mniej znane cytaty, nawiązania i tropy. Dosłownie nie ma. Tutaj sięgać trzeba do zbioru wiedzy ogólnej, czegoś, co wszyscy wiemy. Jest mnóstwo rzeczy, których Autor nie wie i nie będzie wiedział, jak każdy człowiek. Ale do drabble'a nie musi wiedzieć, to nie jest struktura wymagająca "riserczu", żeby ją wypełnić, ani erudycji, żeby popisać się przed odbiorcą, wypełnić funkcje kognitywne i inne takie.
Nic z tych rzeczy. To literacka pigułka jest. Tu się liczy tylko sprawne opowiedzenie/zasygnalizowanie historii (właściwie chyba historyjki). I to "tylko" jest zabójczo trudne.
W długich tekstach można maskować miałkość fabuły (a za taką uważam każdą pozbawioną zakończenia lub rozjechaną po drodze), w drabble się nie da.

Marcinie R., jeszcze kwestia tego edukacyjnego smrodku na końcu. Nie ma żadnego, ale to żadnego uzasadnienia. Trzeba było utrzymać narrację w tym tonie, żeby na koniec walić morałem ekskatedralnie.

Mówiłam, że drabble nie jest łatwe? No, nie jest. I nie ma cheat-kodów. :P

edit: KNS
So many wankers - so little time...

ODPOWIEDZ