F&SF w wersji polskiej

czyli wszystko o periodykach, które nie są Fahrenheitem

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
mc
Sepulka
Posty: 96
Rejestracja: czw, 31 maja 2007 15:38

Post autor: mc »

Co do spraw redakcji - pytaj proszę np. Konrada. Póki co unikałem ujawniania spraw wewnątrzredakcyjnych i mam nadzieję, że uda mi się ten stan utrzymać ;-)

Awatar użytkownika
Darth_Franek
Pćma
Posty: 236
Rejestracja: ndz, 19 paź 2008 21:59
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Darth_Franek »

Oki. Intencja pytania oscylowała w okolicy rozważenia pozyskania zewnętrznych źródeł finansowania (czy też współfinansowania) tego, było nie było, spektakularnego przedsięwzięcia.
"...nikt nie zna ścieżek gwiazd..."
-------------------------------------------------------
Oszołomy wszystkich światów łączcie się !

Awatar użytkownika
Darth_Franek
Pćma
Posty: 236
Rejestracja: ndz, 19 paź 2008 21:59
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Darth_Franek »

gorat pisze:Chyba się wyłamię z tego chóru pisków radości :) - obawiam się, że długo twór nie pożyje. Chyba, że wszystko skalkulowali jak trzeba. Zobaczymy.
Pesymistą jestem. W oryginale nie ma polskich tekstów. I nic nie piszą o ich obecności w polskiej wersji. A IASFMPL padło wtedy, gdy, wydawałoby się, były lepsze warunki dla pism z tekstami anglojęzycznymi. Naprostujcie, jakby co.
:(((
"...nikt nie zna ścieżek gwiazd..."
-------------------------------------------------------
Oszołomy wszystkich światów łączcie się !

Awatar użytkownika
mr.maras
C3PO
Posty: 839
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 14:34

Post autor: mr.maras »

Znajac losy wszystkich wymienionych powyzej pism, ktore padly po kilku numerach, latwo prorokowac przyszlosc kolejnego. Co ciekawe, jak na razie NF, na ktora wszyscy psiocza, utrzymuje sie na powierzchni. Od 30 lat!!! Czy mozliwe zatem, ze wszystkie niepopularne decyzje zmieniajacej sie redakcji NF nalezy usprawiedliwic i zaliczyc na plus, poniewaz pozwolily utrzymac pismo? A moze NF to takie perpetum mobile, ktore samo chodzi mimo ton piachu jakie sypia w jego trybiki kolejni wlodarze? Nastepny ewenement to SFFH NURS-a, oddany w odpowiednim momencie pod skrzydla FS. Za chwilke SFFH pobije rekord (niegdys) najwiekszego konkurenta NF, czyli Fenixa - 11 lat na rynku!!!
po przeczytaniu spalić monitor

Agarwaen
Dwelf
Posty: 519
Rejestracja: wt, 04 lis 2008 18:57
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Agarwaen »

Moim zdaniem NF utrzymuje zrównoważony stosunek tanizny treści do oczekiwań odbiorców. Posiedli tajemną sztukę kupowania treści niedrogiej a nadal kogoś tam interesującej. Taką mam teorię, za którą umierać nie będę, czytałem tylko kilka numerów.

Awatar użytkownika
savikol
Fargi
Posty: 407
Rejestracja: pn, 27 mar 2006 08:04

Post autor: savikol »

Gratulacje dla Rhegeda za nominacje na Katedrze <brawo!>
(Nie wiem czy w tym wątku można, ale nie znalazłem rhegedowego autorskiego)
A mówiłem, że to świetne opowiadanie? Mówiłem.

Awatar użytkownika
Rheged
Stalker
Posty: 1886
Rejestracja: pt, 16 wrz 2005 14:35

Post autor: Rheged »

Bardzo dziękuję :)
Wątku nie mam, bo o czym tu gadać? ;)
Emil 'Rheged' Strzeszewski
Pipe of the rising sun, Sympathy for the pipe
Pipe of the storm, Born to be pipe

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Post autor: nosiwoda »

Na fantasta.pl pojawiła się taka oto informacja:
Powergraph dziękuje prenumeratorom "Fantasy & Science Fiction"
Realizując wypłaty niewykorzystanych prenumerat, Powergraph chce podziękować wszystkim Czytelnikom, którzy wspierali wydawnictwo w realizacji tego fantastycznego projektu literackiego. Wszystkim naszym prenumeratorom wyślemy książki. Do końca marca istnieje możliwość wyboru spośród: antologia Nowe idzie, Joanna Skalska Eremanta, Michał Cetnarowski Labirynty lub Jakub Małecki Zaksięgowani. Tym wszystkim, którzy nie odezwą się w wymaganym terminie, książki zostaną wysłane losowo. Prosimy o kontakt pod adres mailowy: prenumerata@powergraph.pl
Prosimy również o kontakt z wydawnictwem wszystkich tych, którzy nie płacili za prenumeratę za pośrednictwem internetowego sklepu Powergrahu, lecz na Poczcie Polskiej, dokonali wpłaty gotówkowej w kasie banku lub też zmienili numer konta bankowego. Ze względów księgowo-proceduralnych nie możemy niestety chętnym osobom przeksięgować należnej sumy na konto naszego sklepu, o co prosiło wiele osób.
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

Awatar użytkownika
Marcin Robert
Niegrzeszny Mag
Posty: 1765
Rejestracja: pt, 20 lip 2007 16:26
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Marcin Robert »

Nie chcę być posłańcem złych wieści, ale po tym, co niedawno ogłosił RD, zostanie nam chyba tylko jedno fantastyczne czasopismo.

Awatar użytkownika
mr.maras
C3PO
Posty: 839
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 14:34

Re:

Post autor: mr.maras »

mr.maras pisze:Znajac losy wszystkich wymienionych powyzej pism, ktore padly po kilku numerach, latwo prorokowac przyszlosc kolejnego. Co ciekawe, jak na razie NF, na ktora wszyscy psiocza, utrzymuje sie na powierzchni. Od 30 lat!!! Czy mozliwe zatem, ze wszystkie niepopularne decyzje zmieniajacej sie redakcji NF nalezy usprawiedliwic i zaliczyc na plus, poniewaz pozwolily utrzymac pismo? A moze NF to takie perpetum mobile, ktore samo chodzi mimo ton piachu jakie sypia w jego trybiki kolejni wlodarze? Nastepny ewenement to SFFH NURS-a, oddany w odpowiednim momencie pod skrzydla FS. Za chwilke SFFH pobije rekord (niegdys) najwiekszego konkurenta NF, czyli Fenixa - 11 lat na rynku!!!

11 lat i wystarczy!!!!!

Wykrakałem. A ostrzegali dziadowie: nie mów "hop" póki... nie chwal dnia przed zachodem... itp..

Ps. Muzycy tragiczni mają kończą około 27 lat, pisma fantastyczne w Polsce dożywają 11.
po przeczytaniu spalić monitor

Awatar użytkownika
Cordeliane
Wynalazca KNS
Posty: 2630
Rejestracja: ndz, 16 sie 2009 19:23

Re: F&SF w wersji polskiej

Post autor: Cordeliane »

Jest szansa, że F&SF jeszcze zmartwychwstanie - w wersji elektronicznej.
Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until they speak.

Awatar użytkownika
mr.maras
C3PO
Posty: 839
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 14:34

Re: F&SF w wersji polskiej

Post autor: mr.maras »

Trzymam kciuki.
po przeczytaniu spalić monitor

Awatar użytkownika
Kruger
Zgred, tetryk i maruda
Posty: 3413
Rejestracja: pn, 29 wrz 2008 14:51
Płeć: Mężczyzna

Re: F&SF w wersji polskiej

Post autor: Kruger »

Tylko na kundle...
Jakby był zwykły pdf do zassania, też bym się pokusił.
"Trzeba się pilnować, bo inaczej ani się człowiek obejrzy, a już zaczyna każdego żałować i w końcu nie ma komu w mordę dać." W. Wharton
POST SPONSOROWANY PRZEZ KŁULIKA

ODPOWIEDZ