Misje z użyciem helikoptera

czyli dla tych, co strzelają, chcieliby postrzelać, czyli: brothers in arm - cokolwiek to znaczy

Moderator: RedAktorzy

Awatar użytkownika
jaynova
Niegrzeszny Mag
Posty: 1718
Rejestracja: pt, 10 lut 2012 17:42
Płeć: Mężczyzna

Re: Misje z użyciem helikoptera

Post autor: jaynova »

Roczny budżet Pentagonu to w tej chwili około 650 mld dolarów. Ilu ludzi w zbrojeniówce straciłoby pracę, gdyby te pieniądze nie zostały wydatkowane? A wojskowi na bruk?
"Wśrod szczęku oręża cichną prawa.". - Cyceron.

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Re: Misje z użyciem helikoptera

Post autor: ElGeneral »

No... a gdyby te 650 mld dolarów przeznaczyć na przeszkolenie tych ludzi? Zamiast produkować broń, mogliby robić inne rzeczy. Część tej forsy przerzucić na lecznictwo... I tak dalej. Nie chcę wierzyć, ze obecny porządek świata jest najlepszy i nieunikniony.
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Awatar użytkownika
No-qanek
Nexus 6
Posty: 3098
Rejestracja: pt, 04 sie 2006 13:03

Re: Misje z użyciem helikoptera

Post autor: No-qanek »

To pojmowanie ekonomii każe mi po raz kolejny zwątpić w ludzkość.

A pomyślcie jaki to by był rozkwit, gdybyśmy połowie bezrobotnych zaczęli płacić za kopanie dołów, a drugiej połowie za ich zasypywanie!
"Polski musi mieć inny sufiks derywacyjny na każdą okazję, zawsze wraca z centrum handlowego z całym naręczem, a potem zapomina i tęchnie to w szafach..."

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Re: Misje z użyciem helikoptera

Post autor: ElGeneral »

Kpić jest łatwo, trudniej wymyślić coś lepszego. Naprawdę podoba ci się świat, w którym nieporównywalnie więcej pieniędzy wydaje się na zabijanie ludzi, niż na ich leczenie?
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Awatar użytkownika
No-qanek
Nexus 6
Posty: 3098
Rejestracja: pt, 04 sie 2006 13:03

Re: Misje z użyciem helikoptera

Post autor: No-qanek »

A co każe ci tak myśleć?
Bo nie, i nie widzę też żadnego miejsca, gdzie bym to zasugerował.
"Polski musi mieć inny sufiks derywacyjny na każdą okazję, zawsze wraca z centrum handlowego z całym naręczem, a potem zapomina i tęchnie to w szafach..."

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Re: Misje z użyciem helikoptera

Post autor: ElGeneral »

To się zgadzamy, przynajmniej w kwestii tego, że ten świat jest porąbany jak wieprzek u masarza.
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Awatar użytkownika
jaynova
Niegrzeszny Mag
Posty: 1718
Rejestracja: pt, 10 lut 2012 17:42
Płeć: Mężczyzna

Re: Misje z użyciem helikoptera

Post autor: jaynova »

Generale, skąd ten pacyfizm i antymilitaryzm u Generała ? ;)
"Wśrod szczęku oręża cichną prawa.". - Cyceron.

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Re: Misje z użyciem helikoptera

Post autor: ElGeneral »

Bo przez dwadzieścia sześć lat byłem zawodowym żołnierzem i o wojsku (nie o wojnie) wiem więcej, niż wielu innych na tym Forum.
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Regis
Pćma
Posty: 278
Rejestracja: wt, 22 lut 2011 17:14
Płeć: Mężczyzna

Re: Misje z użyciem helikoptera

Post autor: Regis »

A wojny były, są i będą, bo bez nich załamałyby się gospodarki wielu krajów (chociażby USA - największy eksport broni na całym świecie). Po za tym jeżeli grozi nam przeludnienie to czemu by nie? Niech się biją gdzieś w Afryce, Afganistanie czy gdziekolwiek indziej. Nikogo do udziału nie zmuszają póki co.

Awatar użytkownika
jaynova
Niegrzeszny Mag
Posty: 1718
Rejestracja: pt, 10 lut 2012 17:42
Płeć: Mężczyzna

Re: Misje z użyciem helikoptera

Post autor: jaynova »

Regis pisze:Po za tym jeżeli grozi nam przeludnienie to czemu by nie? Niech się biją gdzieś w Afryce, Afganistanie czy gdziekolwiek indziej.
Czyli jeśli dobrze cię zrozumiałem niech żółtki, arabusy i czarnuchy wyrzynają się do woli, póki nas to nie dotyczy?
"Wśrod szczęku oręża cichną prawa.". - Cyceron.

Regis
Pćma
Posty: 278
Rejestracja: wt, 22 lut 2011 17:14
Płeć: Mężczyzna

Re: Misje z użyciem helikoptera

Post autor: Regis »

jaynova pisze: Czyli jeśli dobrze cię zrozumiałem niech żółtki, arabusy i czarnuchy wyrzynają się do woli, póki nas to nie dotyczy?
A dlaczego mielibyśmy się w to mieszać skoro nas to nie dotyczy? Ani w Somalii, ani w Afganistanie nie wyszło nikomu na zdrowie mieszanie się do cudzych spraw.

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Re: Misje z użyciem helikoptera

Post autor: ElGeneral »

Regis pisze:
jaynova pisze: Czyli jeśli dobrze cię zrozumiałem niech żółtki, arabusy i czarnuchy wyrzynają się do woli, póki nas to nie dotyczy?
A dlaczego mielibyśmy się w to mieszać skoro nas to nie dotyczy? Ani w Somalii, ani w Afganistanie nie wyszło nikomu na zdrowie mieszanie się do cudzych spraw.
No, niezupełnie. Ktoś jednak tym Afganom i Somalijczykom sprzedaje broń. O ile mi wiadomo, z łuków do siebie nie strzelają. Ergo: ktoś jednak się w te konflikty miesza i całkiem nieźle na tym zarabia.
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Regis
Pćma
Posty: 278
Rejestracja: wt, 22 lut 2011 17:14
Płeć: Mężczyzna

Re: Misje z użyciem helikoptera

Post autor: Regis »

Nie całkiem o takie mieszanie się mi chodziło. Miałem na myśli obecność fizyczną wojska i jego udział w konflikcie.
Ale z drugiej strony, skoro ci od wojny kupując broń od USA, Francji albo Rosji napędzają gospodarkę to grzechem byłoby z tego nie korzystać na miejscu takiego państwa.
Wolny rynek.

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Re: Misje z użyciem helikoptera

Post autor: ElGeneral »

Nie wiem, jak to jest z Somalią, ale bohaterscy wojownicy talibów nie mają zbyt wiele dóbr do zaofiarowania na sprzedaż (czymś jednak muszą płacić za piękne, błyszczące zabawki do zabijania przeciwników), więc każą wieśniakom hodować mak, z którego robią opium i rozmaite pochodne narkotyki. Afganistan to aktualnie jeden z największych producentów narkotyków. Istotnie napędzają gospodarkę. Wolny rynek.
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Regis
Pćma
Posty: 278
Rejestracja: wt, 22 lut 2011 17:14
Płeć: Mężczyzna

Re: Misje z użyciem helikoptera

Post autor: Regis »

A czy ja komuś każę palić opium i rozmaite pochodne narkotyki? Każdy ma własne sumienie i wolną wolę.
A jakaś (w sumie nie byle jaka) kasa musi z tego być, skoro USA zarabia na eksporcie broni 1,3 mld USD rocznie. Teraz wyobraź sobie, Generale, że eksport spada do zera. Plajtują po kolei wszystkie fabryki, bo produkują więcej niż są w stanie sprzedać, później banki, w których fabryki miały pożyczki/długi/itp. Przy okazji spada obrót surowcami potrzebnymi do zrobienia karabinów, czołgów, amunicji i całej reszty, oczywiście cierpią na tym elektrownie, które są nastawione na ogromne zużycie energii, ciepią na tym firmy zajmujące się handlem, cierpią na tym ludzie, bo upadłe fabryki to zwolnienia, to więcej bezrobotnych, to większe podatki. Mamy nowy kryzys. Dlatego nie mówcie mi, że handel bronią to samo zło i tylko zło, piekło bez dna. Zawsze są dwie strony medalu.

ODPOWIEDZ