Planszówki

czyli Rocket Propelled Grenade albo coś zupełnie innego

Moderator: RedAktorzy

Awatar użytkownika
Metallic
Kadet Pirx
Posty: 1276
Rejestracja: sob, 22 mar 2008 21:17
Płeć: Mężczyzna

Re: Planszówki

Post autor: Metallic »

Sztab Dżungli ustawiam o jedno pole od krawędzi planszy. Wtedy z tyłu jest miejsce na moduły, a jednostki bronią jej z przodu.
"...handlarz starym książkami odkrywa, że jego zarośnięte chwastami, najzwyklejsze w świecie podwórko jest znacznie dłuższe, niż się wydaje - w istocie sięga ono aż do samych bram piekieł."

Awatar użytkownika
A.Mason
Baron Harkonnen
Posty: 4202
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 20:56
Płeć: Mężczyzna

Re: Planszówki

Post autor: A.Mason »

O widzicie, dopiero po Waszym komentarzu zatrybilem, wersja lite to takie demo z ograniczeniami... Juz kupilem sobie pelna wersje :-) Wieczorem sciagne ja.
1) Artykuł 54. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2) Życie zmusza człowieka do wielu czynności dobrowolnych. Stanisław Jerzy Lec

Awatar użytkownika
Marchew
Kurdel
Posty: 782
Rejestracja: pn, 17 lip 2006 09:40
Płeć: Mężczyzna

Re: Planszówki

Post autor: Marchew »

Metallic pisze:Sztab Dżungli ustawiam o jedno pole od krawędzi planszy. Wtedy z tyłu jest miejsce na moduły, a jednostki bronią jej z przodu.
NIegłupie to...
Try not! Do or do not. There is no try.

Awatar użytkownika
Metallic
Kadet Pirx
Posty: 1276
Rejestracja: sob, 22 mar 2008 21:17
Płeć: Mężczyzna

Re: Planszówki

Post autor: Metallic »

Tylko że grając Dżunglą, dużo zależy od szczęścia: jeśli na początku gry wylosujemy dobre moduły i uda nam się je obronić, wtedy przez resztę gry jesteśmy nie do ugryzienia: wszystkie pola obstawione przez jednostki z inicjatywą 5 i atakiem +3 co najmniej, sam nasz sztab bije w 2 albo w 3 turze :D Ale jeśli stracimy moduły od razu, albo dostaniemy je za późno, wtedy kicha. Właśnie ten klimat lubię: jeśli pozwolisz dżungli się rozrosnąć... to zjada ciebie :p
"...handlarz starym książkami odkrywa, że jego zarośnięte chwastami, najzwyklejsze w świecie podwórko jest znacznie dłuższe, niż się wydaje - w istocie sięga ono aż do samych bram piekieł."

Awatar użytkownika
Marchew
Kurdel
Posty: 782
Rejestracja: pn, 17 lip 2006 09:40
Płeć: Mężczyzna

Re: Planszówki

Post autor: Marchew »

No wiesz, w ten sposób to każda armia od szczęścia zależy :)
Ja najbardziej lubię grać Vegas, chociaż to jest bardzo trudne, trzeba cały czas reagować na sytuację na planszy i nie bardzo jest miejsce na pomyłki.
Molochem się łatwo gra, ale jest w swojej sile trochę ordynarny. Podobnie jak Smart.
Try not! Do or do not. There is no try.

Awatar użytkownika
Metallic
Kadet Pirx
Posty: 1276
Rejestracja: sob, 22 mar 2008 21:17
Płeć: Mężczyzna

Re: Planszówki

Post autor: Metallic »

Marchew pisze:No wiesz, w ten sposób to każda armia od szczęścia zależy :)
Wydaje mi się jednak, że dżungla potrzebuje więcej ślepego trafu, żeby wygrać. Pewnie dlatego, że jednostki same w sobie są słabe, a modułów nie jest tak wiele. Z tego samego powodu Vegas jest trudne - ilu tam jest żołnierzy, 6? Pozostałe armie jednak są bardziej przewidywalne :) Taki Posterunek na przykład ma tyle żetonów mobilności, że od razu wiadomo, że sztab będzie fruwał po całej planszy :p
"...handlarz starym książkami odkrywa, że jego zarośnięte chwastami, najzwyklejsze w świecie podwórko jest znacznie dłuższe, niż się wydaje - w istocie sięga ono aż do samych bram piekieł."

Awatar użytkownika
Marchew
Kurdel
Posty: 782
Rejestracja: pn, 17 lip 2006 09:40
Płeć: Mężczyzna

Re: Planszówki

Post autor: Marchew »

Dżungla wcale nie ma słabych jednostek. Atakują w różnych kierunkach i wcale nie są bardzo wolne. Do tego ma najlepsze bonusy (nawet z wyłączeniem tego, że działają po całej planszy). To jest jedna z najmocniejszych armii i uważam, że wcale nie bardzo losowa, tylko trzeba mądrego gracza.

O, wiem jak to powiedzieć. Grając Neodżunglą wcale nie trzeba mieć szczęścia, ale się cholernie trudno uratować, jak się ma dużego pecha.
Try not! Do or do not. There is no try.

Awatar użytkownika
Metallic
Kadet Pirx
Posty: 1276
Rejestracja: sob, 22 mar 2008 21:17
Płeć: Mężczyzna

Re: Planszówki

Post autor: Metallic »

Marchew pisze: Atakują w różnych kierunkach i wcale nie są bardzo wolne.
Co z tego, że atakują w różnych kierunkach? Bez modułów są beznadziejne. Neodżungla nie ma ani jednej jednostki z bazową inicjatywą 3. Borgo, Hegemonia, Posterunek mają ich mnóstwo, Moloch może mniej, ale jak się zabunkruje, to też jest nie do ruszenia. O strzelcach już nie wspominam. Jedyna zaleta, to dużo sieciarzy, którzy mogą pomóc w obronie modułów. Uważam jednak, że bez modułów ta armia nie ma szans.
"...handlarz starym książkami odkrywa, że jego zarośnięte chwastami, najzwyklejsze w świecie podwórko jest znacznie dłuższe, niż się wydaje - w istocie sięga ono aż do samych bram piekieł."

Awatar użytkownika
Marchew
Kurdel
Posty: 782
Rejestracja: pn, 17 lip 2006 09:40
Płeć: Mężczyzna

Re: Planszówki

Post autor: Marchew »

Szkoda, że nie grasz w wersję mobilną, bo pewnie już byśmy cięli online :>
Try not! Do or do not. There is no try.

Awatar użytkownika
Metallic
Kadet Pirx
Posty: 1276
Rejestracja: sob, 22 mar 2008 21:17
Płeć: Mężczyzna

Re: Planszówki

Post autor: Metallic »

Niestety nie mam odpowiedniej platformy :( szkoda też, że ta strona z hexem online padła, tam też się świetnie grało.

e: ale można zagrać w dominiona :)

http://play.goko.com/Dominion/gameClient.html
"...handlarz starym książkami odkrywa, że jego zarośnięte chwastami, najzwyklejsze w świecie podwórko jest znacznie dłuższe, niż się wydaje - w istocie sięga ono aż do samych bram piekieł."

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Re: Planszówki

Post autor: ElGeneral »

Najlepsza planszówka to "kółko i krzyżyk" :-)...
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Awatar użytkownika
Marchew
Kurdel
Posty: 782
Rejestracja: pn, 17 lip 2006 09:40
Płeć: Mężczyzna

Re: Planszówki

Post autor: Marchew »

Kółka mają niezłe strategie defensywne, ale jakoś zawsze wolałem grać krzyżykami. Szybsze są.
Try not! Do or do not. There is no try.

Awatar użytkownika
A.Mason
Baron Harkonnen
Posty: 4202
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 20:56
Płeć: Mężczyzna

Re: Planszówki

Post autor: A.Mason »

W tradycyjnej wersji, 9-cio polowej, bardzo szybko mi sie ta gra znudzila, przegrac w nia mozna tylko wtedy, jesli samemu sie czlowiek podlozy...
1) Artykuł 54. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2) Życie zmusza człowieka do wielu czynności dobrowolnych. Stanisław Jerzy Lec

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Re: Planszówki

Post autor: ElGeneral »

Jeśli można...
Polecam grę na otwartej planszy, do pięciu skreślonych poziomo czy pionowo albo ukośnie w jednym rzędzie kółek czy krzyżyków. Zasady proste jak cięcie samurajskiego miecza, planszą może być dowolna kartka pokratkowanego papieru, ale strategia gry bywa bardzo wciągająca. W dodatku rozgrywki są z reguły szybkie i nie nudzą.
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Awatar użytkownika
Narsil
Pćma
Posty: 286
Rejestracja: sob, 13 paź 2007 23:01

Re: Planszówki

Post autor: Narsil »

Metallic pisze: e: ale można zagrać w dominiona :)

http://play.goko.com/Dominion/gameClient.html
Niech Ci bogi wynagrodzą za ten link! W końcu mogę pograć w Dominiona gdzieś indziej, niż w gamesroomach na konwentach. :D
"Malarstwo kończy się wtedy, kiedy można zawiesić obraz do góry nogami bez szkody dla odbiorcy."

ODPOWIEDZ