Wolność słowa a poprawność polityczna.

rozmowy nie zawsze niepoważne.

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19981
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Re: Wolność słowa a poprawność polityczna.

Post autor: Alfi »

Marcin Robert pisze:
Kruger pisze:Poprawność polityczna dzisiaj to już bardziej nazwa tych wynaturzeń, niż podstawy z której wyszły.
Ale to jest błędne uzycie tego terminu.
Ale pod czyim adresem kierujesz ten zarzut? Czy w tzw. debacie publicznej występuje inne użycie tego terminu niż to błędne? Wina "producenta", a nie "klienta";-).
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
neularger
Strategos
Posty: 5230
Rejestracja: śr, 17 cze 2009 21:27
Płeć: Mężczyzna

Re: Wolność słowa a poprawność polityczna.

Post autor: neularger »

Kruger pisze:Błędne...?
A moze po prostu zmiana desygnatów pojęciowych?
Definicja słownikowa jest oczywista. Ale w potocznym rozumieniu oczywisty jest już przekąs. Myślę, że kwestią czasu jest zmiana.
Zmiana desygnatu, mówisz... Hm...
Będę uważnie czytał ten wątek. Zwłaszcza w kontekście innych wątków w Beczce... :)

edit. Cytowanie. Bo Alfi :)
You can do anything you like... but you must never be rude. Rude is being weak.
Ty, Margoto, niszczysz piękne i oryginalne kreacje stylistyczne, koncepcje cudne językowe.
Jesteś językową demolką.
- by Ebola ;)

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Re: Wolność słowa a poprawność polityczna.

Post autor: Małgorzata »

Oj, tam! Zaraz zmiana desygnatu. Pojęcie się po prostu zdewaluowało. Może dlatego, że jest strasznie "sztucznym" tworem językowym => wydzielenie go ze zbioru semantycznego "poprawność" już wskazuje na jakiś szczególny/inny od ogólnego typ poprawności.
A to przecież ogromny potencjał, który musiał być wykorzystany - dlatego postępuje specyfikacja, a może nawet specjacja pojęcia "poprawność polityczna". :P
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Kruger
Zgred, tetryk i maruda
Posty: 3413
Rejestracja: pn, 29 wrz 2008 14:51
Płeć: Mężczyzna

Re: Wolność słowa a poprawność polityczna.

Post autor: Kruger »

neularger pisze:Zmiana desygnatu, mówisz... Hm...
Będę uważnie czytał ten wątek. Zwłaszcza w kontekście innych wątków w Beczce... :)
A kysz, zmoro!
Znowu się czepiasz? Jakaś taka lepka ta ektoplazma ostatnimi czasy...
"Trzeba się pilnować, bo inaczej ani się człowiek obejrzy, a już zaczyna każdego żałować i w końcu nie ma komu w mordę dać." W. Wharton
POST SPONSOROWANY PRZEZ KŁULIKA

Awatar użytkownika
Orson
Ośmioł
Posty: 686
Rejestracja: ndz, 05 kwie 2009 18:55

Re: Wolność słowa a poprawność polityczna.

Post autor: Orson »

Tak sobie czytam i czytam ten temat i zachodzę, czy w ciągu dwóch lat Młodzik zmienił trochę zdanie, czy pozostaje konserwatywny (konsekwentny) w swoim poglądzie:).
,,Mówię po hiszpańsku do Boga, po włosku do kobiet, po francusku do mężczyzn, a po niemiecku do mojego konia" Karol V Obieżyświat

Awatar użytkownika
Młodzik
Yilanè
Posty: 3687
Rejestracja: wt, 10 cze 2008 14:48
Płeć: Mężczyzna

Re: Wolność słowa a poprawność polityczna.

Post autor: Młodzik »

Orsonie, co ty się tak interesujesz moim światopoglądem :)?
Ogólnie to zdryfowałem trochę na lewo, choć chyba nadal podpisałbym się pod pierwszym postem tego tematu. Chyba, bo przypominanie sobie siebie sprzed paru lat nieodmiennie wywołuje ból zębów.

Awatar użytkownika
Orson
Ośmioł
Posty: 686
Rejestracja: ndz, 05 kwie 2009 18:55

Re: Wolność słowa a poprawność polityczna.

Post autor: Orson »

Wiesz, jesteś młody (chociaż podejrzewam, że maksymalnie trzy, albo cztery lata młodszy ode mnie), a to oznacza, że można Ciebie jeszcze uformować, uklecić, przewałkować, czy może nawet uciupcić. Można stworzyć z Ciebie jeszcze młodego ideologa, pierwszobarykadowego (?) bojownika o słuszną rację i prawdziwą prawdę. Napisałbym nawet, że można zbałamucić ideologicznie, co więcej- zbałamucić i przekabacić ostatecznie.
,,Mówię po hiszpańsku do Boga, po włosku do kobiet, po francusku do mężczyzn, a po niemiecku do mojego konia" Karol V Obieżyświat

Awatar użytkownika
Młodzik
Yilanè
Posty: 3687
Rejestracja: wt, 10 cze 2008 14:48
Płeć: Mężczyzna

Re: Wolność słowa a poprawność polityczna.

Post autor: Młodzik »

Przekabacić na co?
Orson pisze:Można stworzyć z Ciebie jeszcze młodego ideologa, pierwszobarykadowego (?) bojownika o słuszną rację i prawdziwą prawdę.
Nie można. Już dawno wszelkie spory ideologiczne na jakikolwiek temat mi obrzydły i nie chce mi sie brać w nich udziału.

Awatar użytkownika
Zanthia
Alchemik
Posty: 1702
Rejestracja: czw, 11 sie 2005 20:11
Płeć: Kobieta

Re: Wolność słowa a poprawność polityczna.

Post autor: Zanthia »

Orson pisze:Wiesz, jesteś młody (chociaż podejrzewam, że maksymalnie trzy, albo cztery lata młodszy ode mnie), a to oznacza, że można Ciebie jeszcze uformować, uklecić, przewałkować, czy może nawet uciupcić. Można stworzyć z Ciebie jeszcze młodego ideologa, pierwszobarykadowego (?) bojownika o słuszną rację i prawdziwą prawdę. Napisałbym nawet, że można zbałamucić ideologicznie, co więcej- zbałamucić i przekabacić ostatecznie.
I jeszcze przesłonić i zatelefonować :)
It's me - the man your man could smell like.

Awatar użytkownika
Orson
Ośmioł
Posty: 686
Rejestracja: ndz, 05 kwie 2009 18:55

Re: Wolność słowa a poprawność polityczna.

Post autor: Orson »

Przekabacić na prawdę. Nie wiesz czym jest prawda? Quid est veritas? Ta prawdziwa, oczywiście.
,,Mówię po hiszpańsku do Boga, po włosku do kobiet, po francusku do mężczyzn, a po niemiecku do mojego konia" Karol V Obieżyświat

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Re: Wolność słowa a poprawność polityczna.

Post autor: Małgorzata »

Orson pisze:Przekabacić na prawdę. Nie wiesz czym jest prawda? Quid est veritas? Ta prawdziwa, oczywiście.
Quid tibi in mentem venit? Non verum est! :P
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Re: Wolność słowa a poprawność polityczna.

Post autor: ElGeneral »

Dajcie spokój obelgom. Młodzież czyta. Ona się uczy:-)...
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19981
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Re: Wolność słowa a poprawność polityczna.

Post autor: Alfi »

Mireille Mathieu wygrała proces z France 2 (kanał 2 francuskiej tv). Chodziło o wywiad (chyba udzielony rosyjskiej tv - tu autor artykułu na yahoo trochę nieściśle rzecz opisał) z roku 2012. Piosenkarka skrytykowała wtedy Pussy Riot, po czym zaapelowała o ich uwolnienie. France 2 skomentowała rzecz stronniczo, pomijając ten apel o uwolnienie, i przedstawiając MM jako przeciwnika wolności słowa. MM trzy razy domagała się sprostowania, ale bezskutecznie. Teraz France 2 będzie musiała zapłacić.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Q
Nexus 6
Posty: 3082
Rejestracja: wt, 25 lis 2008 18:01

Wolność słowa a poprawność polityczna.

Post autor: Q »

forum miłośników serialu „Star Trek”, gdzie ludzi zdolnych do używania mózgu po prostu nie ma - Przewodas

Awatar użytkownika
Q
Nexus 6
Posty: 3082
Rejestracja: wt, 25 lis 2008 18:01

Wolność słowa a poprawność polityczna.

Post autor: Q »

A teraz "Bonda":
https://naekranie.pl/aktualnosci/james- ... 1677489218
Oby nie doszli do etapu, gdy będzie do przeciwników strzelać z pistoletu na wodę (bo przemocy nie pochwalamy) ;).
forum miłośników serialu „Star Trek”, gdzie ludzi zdolnych do używania mózgu po prostu nie ma - Przewodas

ODPOWIEDZ